Od 5. týždňa mám hnedý výtok

masenkamedvedova
16. júl 2017

Dobrý deň prosím vás o radu. Od 5tt spinim hnedým výtokom. Raz je tmavý raz bledý. Do dňa aj niekoľko krát. Beriem lieky duphaston, ascorutin a dycinon. Momentálne som pomaly v 8tt doteraz ultrazvuk vždy v poriadku. Bije nám srdiečko aj primerane rastieme. Nevedia mi zistil príčinu toho výtoky. Je to veľmi nepríjemné. Stále sa sledujem bojím sa na záchod. Už som aj nahnevaná , unavená. Preto skúsim či niektorá z vás tiež nemala takéto problémy a nakoniec ma zdravé bábätko. Je to moje druhé tehotenstvo. Prvé bolo v poriadku. Som 4 roky po sekcii.

olifcek
16. júl 2017

@masenkamedvedova ja som takto fungovala prve 4 mesiace... potom prisiel dokonca den, nedela, ked som sa po malej potrebe utrela a vyrazna cervena a vela... tak som letel an apohotovost... nastastie ma cakat nenechali, hned ma vzali, lekar pozrel, vsetko oka, ani len stopy po krvi neboli. odvtedy ale nic... proste sa to utalo a bolo 🙂

i v prvom tehu som mala to hnede spinenie... praskaju zilky... 🙂

deti95060810
16. júl 2017

tiež som to mala pri druhom tehu....krvácanie - asi 3 krát zakaždým som skončila v nemocnici, aj špinenie hnedým výtokom....PNka, všetky tieto problémy sa skončili v septembri, potom som ešte nastúpila aj do práce...dieťa sa narodilo v januári - v termíne....v súčasnosti ide do 6 triedy ZŠ....pri ďalších tehu žiadne problémy....

emasss111
17. júl 2017

aj ja špiním prakticky od kedy som zistila, že som tehotná...teda od vynechaného menzesu...raz dokonca išla zo mňa svetlá čerstvá krv.....bola som na sone, všetko OK....tento piatok idem opäť na kontrolu...ale posledné dni už nešpiním, tak uvidíme teda....momentálne som v 8 týždni 🙂

slamka555
17. júl 2017

@masenkamedvedova Ahoj prave som tu dnes chcela polozit tuto otazku aj ja 🙂 . Som v 8tt a vcera som mala tmavsi vytok velmi som sa zlakla tak sme letelin a pohotovost . Tam ma kukli , srdiecko malemu bije vsetko bolo ok . Vraj najskor prasknuta cievka ale mam sa sledovat nadalej a keby krv bola svetlo cervena + bolesti mam hned prist :/ .. tiez mi dali Ascorutin a Duphaston 3x denne tak dufam a verim , ze uz to bude lepsie :/ .. Prve tehu som mala uplne bezproblemove a zrazu takyto strasiak ..:/ Uf tak aj tebe drzim palce, nech tie nase miminka pekne rastu a su zdrave 🙂 ;)

slamka555
17. júl 2017

@masenkamedvedova Inak som etse chcela dodat ze setsricky a j Dr. sa usievali ze som na pohotovosti vcera bola uz 8ma taka . ze to nieje mozne ze asi cosi bude vo vzduchu :/ 🙂 .. Drzim palce

masenkamedvedova
autor
17. júl 2017

Ďakujem žienky. Držme sa

korpiklaanka
17. júl 2017

@masenkamedvedova takže dve skúsenosti.

Začneme tou mojou, nie dobrou. Tiež som špinila a potratila som. Ale nám ani srdiečko nezačalo byť. Proste hneď na začiatku sa bábo prestalo vyvíjať, aj keď moje telo si myslelo, že je tehotné. Keď na kontrole v 9 týždni nebol plod len gestačný vak, splnili sa najhoršie obavy. V 5 sme tiež plod nevideli, ale to sme uzavreli tým, že mohla byť neskôr ovulácia a tým pádom aj oplodnenie. Takže v mojom prípade špinenie nebolo dobrým znamením a v najbližšom tehotenstve asi z každého tmavšieho výtoku zošaliem. Špinila som len trošičku ale viac menej od času vynechanej meštruácie.

a druhý prípad. Kamarátka už začína 9 mesiac a špiní celé tehotenstvo. Ale inak je všetko v poriadku, rastú tak ako má. Len už to behanie s vložkou jej lezie na nervy. Tiež nezistili príčinu, všetko mala v poriadku, len jej povedali niečo o baktériách, či čo. Skôr mi prišlo že už nevedeli čo majú povedať. Inak je tehotenstvo ukážkové.

takže dve diametrálne odlišné skúsenosti. preto ak je na sone všetko v poriadku, mysli prosím pozitívne, ani ten stres ti neprospeje., Do tretieho mesiaca je to vraj bežné, avšak ako som vyššie písala, ani neskôr to nie je až tak ojedinelé.

Držím ti palce a drobcovi tiež

miminkanase
17. júl 2017

@masenkamedvedova ahoj, ja som takto zacala spinit v 6 tyzdni, bilo zrdiecko, nasadeny dicinon + duphaston. O 2 tyzdne neskor, krv a bolesti a tu na sone boli vidiet uz srdiecka dve 😝
Vsetko ok, 8 dni v nemocke na pozorovanie a dnes moji anielici krasne spinkaju v postielkach
🙂
Drzim prsty, nech to dobre dopadne

zuzka0605
17. júl 2017

v prvom tehu hnedy vytok v 9tt a v druhom v 6tt..pri prvom pricina krva zrazenina, pri druhom nezistena.tehotenstva dopadli dobre, nariadeny klud, ascorutin duphaston

dai
17. júl 2017

@masenkamedvedova ahoj, myslim ze na toto ti odpoved neda nikto☹ mozno donosis a mozno nie...
- ja za seba - moje prve 2 deti som viac menej prekrvacala cele tehotenstva - mam cysty, nejake hematony, pri dcerke som dokonca v 12tt krvacala naozaj silno - vsetko dopadlo dobre, nebola som okrem nejakeho mesiacu pn na zaciatku tehotenstva ani na rizikovom...
- moje 3tie tehotenstvo nedopadlo dobre☹ tiez som zacala krvacat asi v 7tt - co teda som vnimala ako nieco normalne, zial v 10tt aj so silnymi bolestami , nakoniec zistili ze babatko sa nevyvijalo a odislo...
teraz som opat tehotna a klop klop zatial nic a vsetko ok - tak dufam ze to tak aj zostane... Moja skusenost ale teda je ze to moze byt aj vsekto uplne v najlepsom poriadku ale zial aj nemusi - fakt ale je ze rozhadzana psychika a neustale obavy urcite neprospievaju ani tebe ani babu - ked sa to dobre stale vyvija napriek neustalemu krvacaniu tak to skor ukazuje na nejaky odchadzajuci hematon, prip. mne vtedy pri dcerke hovorili aj o nejakom syndrome strateneho dvojcata ked som tak silno krvacala:-/ byt to moze cokolvek... drzim palce

mimibb
28. júl 2019

Ja som mala bezproblémové 2 tehotenstva a v 3tom bum, ružový výtok v 6tt...na Sone bolo všetko ôk, Dr nenasla žiadne stopy krvi... Par dni na to som začala slabšie krvácať... Rýchlo urgent... Na Sone bolo opäť všetko ôk a ze asi prasknuta cievka.... Dali mi duphaston a ascorutin.... O týždeň neskôr sa zo mňa doslova vylialo deci krvi... Opäť urgent, nevedeli zistiť odkiaľ kráčam, vraj ASI hematom, no nevedeli ho nájsť, hospitalizovali ma.... Po týždni kľudu na nemocnicnom lôžku, som sa tam zobudila na pocit mokra... Proste bolo všade "naliate" aj na zemi... Takze som dostala ďalších XY injekcií na zástavu krvácania, no všetci si boli istý potratom, ešte aj Dr, ktorá má v tu noc vysetrovala.... Keď uvidela babo živé a zdravé tak nechápala.... No a konečne objavila aj ten hnusný hematom.... Mal cca 3cm a moje drobciatko malo 3,5cm....cize to bolo 50 na 50......nakoniec som si po prepustení z nemocnice nasadila homeopatiká a vysoké dávky vit C a všetko sme zvládli... Mala ma už 2 rocky... 🙂 držím prsteky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre