Podľa doktora som v inom týždni

snazilka1004
18. júl 2017

Ahojte potrebujem rady alebo možno skôr ukľudniť. Dnes som bola u lekára aby potvrdil tehotenstvo . MS som mala poslednú 7.6. a už dva dni pred ďalšou som mala pozitívny test na, ktorom čiarka pekne silnela.Problem ale je že keď som dnes bola u toho dr tak mi povedal že podľa neho som v 4+2 to ale podľa MS by som mala byt 5+6tt čo aj on sám povedal. Na ultr. bolo vidno iba gestacny vak. MS som mávala pravidelne 27-28 dni. Myslite že to bude v poriadku alebo sa mam niečoho obávať? Na kontrolný utr mam prísť o 2 týždne. Ďakujem za rady

kofilka33
18. júl 2017

@snazilka1004 uvidíš bude to v poriadku.Možno sa ti posunula ovulka+ na uhniezdenie vajíčka treba nejaký čas.Nestresuj a uzivaj si toto krásne obdobie.😘

anika234
18. júl 2017

Súhlasím s @kofilka33 🙂 nepanikár z toho lebo ešte tomu malému nejak uškodíš, presne tak užívaj si to prenadherne obdobie s partnerom ako sa len dá 🙂 Pekný deň prajem.

snazilka1004
autor
18. júl 2017

Ďakujem snažím sa myslieť pozitívne len sa trosku bojim konečne sa nám podarilo tak dúfam že to všetko bude dobre 😊 Lekár mi však predpísal duphaston ale to asi iba ako preventívne nie?

kofilka33
18. júl 2017

@snazilka1004 určite áno ,aby sa plod pekne udržal.Dr.vie čo robí 😉

anika234
18. júl 2017

Presne tak, nemá ten titul len tak pre nič za nič 🙂 🙂 🙂

eny27
18. júl 2017

Je to v pohode. Ja mam rozdiel dva tyzdne medzi pocatim podla MS a podla usg. Zalezi na ovulacii

mishicca
18. júl 2017

Sme na tom rovnako 🙂 ja som mala poslednu 8.6. A cyklus 26dnovy....a tiez som si myslela, ze mam byt tak a som presne tak ako aj tene doktor povedal :D internetove kalkulacky NEFUNGUJU..o tom ma uz presvedcilo prve tehotenstvo..tiez som z toho bola nechapava...uz teraz to neriesim ;)

gurags
18. júl 2017

@mishicca ahoj bola si uz u lekara? Ja by som mala dnes byt v 6+2, idem o dva dni a neviem ci to nie je skoro

mishicca
18. júl 2017

Ano bola som vo stvrtok...a bol len vacok..este nebolo srdiecko..dnes mi presne 14 dni meska..az 10.8. ma objednali a povedala, ze to budem v 8. tyzdni...

gurags
18. júl 2017

@mishicca som zvedavá čo bude vidieť u mňa 🙂

snazilka1004
autor
18. júl 2017

@mishicca tak super si má ukludnila 😊 To je tak keď čakáme prvé babetko a neviem čo a ako a bojim sa aby som mu nejak neublížila 😊😊😊 mne povedľa že mam prísť za dva týždne a objednal ma na 1.8. tak uvidíme 😊😊😊 ale teší má to že si na tom podobne že tiež to nesedí a že je to v poriadku 😊 Potom si dáme vedieť že ako sme dopadli 😉

mishicca
18. júl 2017

Jasnacka ;)

deti95060810
19. júl 2017

tak to veľký rozdiel nie je.... zbytočne sa stresuješ. Mne pri sone málokedy vychádzali presné údaje o tt....niekedy bol rozdiel aj 2 týždne - podľa lekárky je to v norme....🙂

korpiklaanka
19. júl 2017

@snazilka1004

máš dve možnosti.

neskôr ovulka, neskôr oplodnenie, preto je bábo menšie. Počas celého tehotenstva môžu byť odchýlky. preto sa aj deti málokedy narodia v termíne a dva týždne hore dole sú ešte v norme, ak je samozrejme dieťa v poriadku.

ja som však zažila inú skúsenosť. situácia ako tvoja. O dva týždne stále len gestačný vak a na druhý deň sa mi spustil potrat. Ale tým ťa nechcem strašiť. Ja som napríklad špinila, čo je síce normálne, ale v mojom prípade nebolo.

držím palce, nech rastiete a nech to dobehnete 😘

snazilka1004
autor
20. júl 2017

@korpiklaanka veď toho sa bojim či to náhodou nebude niečo zle ale musím myslieť pozitívne .... zatiaľ som nespinila ani raz akurát mam výtok biely, ktorý nepáchne a ani neštipe len proste je... na to lekár povedal že ho budeme riešiť až po prvom trimestri.... tak uvidíme 1.8. čo uvidíme na ultrazvuku 😊

korpiklaanka
20. júl 2017

@snazilka1004 biely vytok je v tehotenstve v skutocnosti dobrym znamenim. Ak nepachne samozrejme. Tak ver. Vsetko je tak ako ma byt. Pamataj. Co ma byt bude vase ❤

snazilka1004
autor
21. júl 2017

@korpiklaanka tak tak čo má prísť príde😊 Len je ťažké myslieť len pozitvne keďže aj keďže to len mala gulička a čiarka na teste a už to veľmi ľúbim ale zároveň sa bojím 😂 Ešte týždeň a pol a uvidíme....

korpiklaanka
21. júl 2017

@snazilka1004 ja ta chapem... no prajem nech gulicku o chvilu drzis v naruci

nivea777
21. júl 2017

@snazilka1004 keď si mala 2 dni pree MS pozitívny test tak si určite nemala posunutú ovulaciu..môj malý bol najprv týždeň pozadu 7+4 bol 6+4..a potom to dobehol a 12+4 podľa MS bol 12+3 čo aj sedelo presne podľa ovulácie..takže pokiaľ nabehne srdiečko tak to je ok

snazilka1004
autor
1. aug 2017

Tak dnes som bola na kontrolný ultrazvuk a všetko je v poriadku.... videli sme už babetko a aj srdiečko bilo ❤️ Podľa tohto ultrazvuku sme už 7tt+4 čo znamená že babetko dohnalo svoj sklz 😊😊😊😊 som šťastná že to dobre dopadlo a už sme aj objednaní na prvú poradňu 😊

mishicca
1. aug 2017

Tesim sa s tebou 🙂 ja idem o tyzden vo stvrtok az...ako ti byva? Ja pracujem s bremenami a nemame ani vetranie ani klimu... (za priehradkou na poste)... k tomu stres a nervy s ludmi. Uvazujem, ze sa "dam vypisat"... len nechcem aby lekarka pozerala na mna jak na blbku..co si o tom myslite?

snazilka1004
autor
2. aug 2017

Vieš čo dosť mi býva zle ale nielen ráno ale aj počas dňa... nevraciam len mi dvíha žalúdok, ale v tomto teple mi naozaj nieje dobre už nech to skončí @mishicca a čo a stala prace keď máš pocit že ti to nerobí dobre tak sa určite daj vypísať a oddýchnes doma alebo sa porozprávaj so zamestnávateľom či pre teba nemá nejaku inú prácu

mishicca
10. aug 2017

Dnes som bola ja... aj ja som v 10.tyzdni. termin mam 10.3. 🙂

snazilka1004
autor
10. aug 2017

@mishicca tak super 😊😊😊😊 ja mam termin 14.3. Takze podobne 😊 Hlavne nech je všetko v poriadku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre