Prázdny gestačný vak v 4. týždni

lenkan21
9. apr 2014

Prosím Vás nemáte skúsenosti? Zistila som, že som tehotná, teda bola som minulý týždeň u doktora a ten to potvrdil. Povedal, že by som mala byť eštelen v 3tt a že mám prísť o týždeň,že ak bude gestačný vak rásť, tak je všetko v poriadku. Vak mal v 3tt 6mm. Tak som tam dnes išla na kontrolu a doktor ma tak strašne zmiatol a zneistil, že neviem čia som. Povedal, že podľa toho kedy som mala naposledy menš. 18.2.2014, že by som mala byť v 7tt+1tt, ale že tým pádom je gestačný vak prázdny, bez embrya. No ak som v 4tt ako mi povedal pred týždňom, tak že gestačný vak pekne narástol na 13mm a že by nemuselo byť embryo ešte vidieť. Tak nech prídem o dva týždne 23.4. a že sa uvidí, či tam niečo je alebo nie. Ale, že tehotná som určite.
Tak ja tomu akosi vôbec nerozumiem? Tak môžem byť tehotná, ale nečakať dieťa?
Prosím Vás nikto nemá o takomto niečom informácie a nebodaj skúsenosti? Lebo som z toho zúfalá, pretože mi bolo pred rokom doktormi oznámené, že nebudem môcť mať deti, a my sme sa s partnerom napriek tomu snažili a boli sme, aj sme šťastní, že sa nám to podarilo a teraz ma takto zmiatol doktor ☹

evita123
9. apr 2014

ahoj ja zdielam podobne chaosove pocity . SOm v 6tt.pred tyzdnom som bola na sone a lekar videl len zvacsenu maternicu, tak mi urobil odbery, tie hcg potvrdili.... a teraz v pondelok na sone videl gestacny vak..nic viac... . a mam prist o tri tyzdne.... vobec neviem, co si mam mysliet.. iba ma dostal do stresu...

jul11
9. apr 2014

@lenkan21 ahoj,hlavne pokoj. presne, s tymi tyzdnami je to zavadzajuce. meraju sa podla poslednej menstruacie,ale ovulaciu si mohla mat neskor. takze mozes byt naozaj len v 4tt a vtedy je prazdny gestacny vak uplne ok a o tie dva tyzdne by si mala vidiet uz aj nejaku tu bodku tam 🙂 netreba panikarit, jednoducho nevedia,kedy bola presne ovulacia,kedy si presne na den otehotnela,takze je tam posun.

rybenka2212
9. apr 2014

Ahoj. neboj nic, len cakaj, babatko sa tam objavi, narastie....Mna tiez tak vystrasil pri prvom synovi a zbytocne som bola, mam pocit, ze tyzden ci dva v strese. A potom sa tam objavil. Ja som slabo krvacala, tak bolo podozrenie na samovolny potrat...Neboj, je este velmi skoro a tieto vypocty velmi nepresne, takze ziaden stres 🙂Myslene to bolo asi tak, ze ak by babatko nenarastlo, tak by slo o potrat a niekde sa to tehotenstvo stoplo, ale neboj, je este velmi skoro, uvidis, bude...🙂

ivec16
9. apr 2014

@lenkan21 nepanikar, naozaj si mohla otehotniet neskor v cykle.,, ak nekrvacas vsetko je ok. Si sla velmi skoro k lekarovi... Na sono netreba chodit skor ako v 9tt ak nemas problemy. V 9 tt od poslednej menstruacie, aj keby si mala posunutu ovulku by uz malo byt vidiet aj srdiecko. Bud trpezliva...

mowinka1
9. apr 2014

ak vačok podrástol tak si na dobrej ceste, vačok sa môže naplniť aj v 8-9 tt a v prípade že máš posunutú ovulku to môže byť vidno ešte neskôr, držím palce 😉

celasapremenim
9. apr 2014

ja sa cudujem, ze ti v 3t vobec sono urobil a este ta volal o tyzden, normalne pockaj a chod neskor

satanka1
9. apr 2014

@lenkan21 klud...obyčajne lekár povie,ýže máš prísť 2-3 týždne po meškaní mrchy,pretože skôr aj tak nič neuvidí...zbytočne ťa vyplašil...teraz je normálne,že nič nevidel.

lenkan21
autor
11. apr 2014

Ďakujem Vám dievčatá veľmi pekne 🙂 aspoň trošku ste ma ukludnili. veľká vďaka ešte raz každej z Vás 🙂

sasa1983
11. apr 2014

Ahojte kočky, som po KET, RF Brno a dnes som bola u gynekologičky 4t+6d, je ok, podľa vás, keď mi povedala, prídite za 3 týždne na USG? Nie je to neskoro? Ďakujem Saša

bajana
11. apr 2014

@sasa1983 doveruj svojej lekarke....je zbytocne chodit skor, pretoze srdiecko ako dokaz zivotaschopnosti plodu aj tak neuvidi a zbytocne by si sa stresovala, keby ti tehotenstvo nepotvrdila...a kontrolou sa na tehotenstve aj tak vobec nic nezmeni.....ja som po MA isla s druhym tehotenstvom k dr. az v 8tt, aspon som uz mala relativnu istotu, ze je vsetko OK...drzim palce

sasa1983
11. apr 2014

@bajana ďakujem pekne, posnažím sa nič nepreháňať..

silver84
11. apr 2014

@lenkan21
Ahoj. Mozno ta troska ukludnim, lebo som presne na tom istom. Posledna menstruacia bola 20.2. a tento tyzden ked som bola na prvom vysetreni mi doktor povedal ze mam prist az 22.4. lebo je to este velmi malicke. Takze vidim ze aj datumovo sme na tom rovnako a mna ukludnilo ze som si teraz precitala tvoj prispevok a ze je to standardny postup. Budem ti drzat palce nech nam to po Velkej noci dobre dopadne 😉

lenkan21
autor
13. apr 2014

@silver84 Ahoj. Ďakujem za tvoju správu, som tiež rada, že sme na tom v podstate rovnako aj čo sa dátumov týka 🙂 Tak budem aj ja tebe držať päste, nech to dopadne dobre a keď tak, daj mi vedieť ako ste dopadli 😉

dadka7828
14. apr 2014

Ahojte babenky ja som mala poslednú menštruáciu 6.3. dnes som bola u doktorky a potvrdila mi že je tam vak ale že je to velmi skoro a ako tak čítam tak sa tu nestresujem sama ale ja som po MA a veru sa bojím a asi aj lekárka lebo mi dala lieky na udržanie ako som si prečítala takže ja vám velmi držím palčeky a všetko bude v tom najlepšom poriadku 😉

aneta_knezovicova
14. apr 2014

@lenkan21
@silver84 ahojte baby ja som mala tiez poslednu menstruaciu 18.2. a bol som vo stvrtok a tiez videl doktor len gestacny vacok a nic v nom..... tak som rada, ze tiez niesom rada. Ja idem 24.4 na moje narodky a to by malo byt aj srdiecko vidiet a pocut. Tak sa tesim, ze sme na tom podobne 😀 😀 😉

lenusicek
15. apr 2014

Ahoj. Ono si tehotná🙂 ale bohužiaľ môže ísť o bezplodove tehotenstvo, kedy sa embrio neukaze.. Ale nemaj strach ja som v 6tt bola u dr a tiež som mala len gestacny vak a tiež som bola nešťastná a prezerala všetky fóra či sa ešte plod ukáže a keď som prišla o dva týždne ku dr tak už som videla aj srdiečko.. Len žiaden strach.. A nestresuj sa🙂 ja už v septembri budem mať krásneho chlapčeka🙂

lenkan21
autor
15. apr 2014

Dievčatá ja som bola v nedeľu na pohotovosti, lebo som začala špiniť a doktor mi povedal, že síce to špinenie nie je nič závažné, ale že tiež sa mu veľmi nepáči, že na ultrazvuku nevidí vôbec embryo len prázdny vak. Tak mi povedal, že mám ísť toho 23teho na kontrolu svojmu doktorovi, ale mám sa pripraviť na najhoršie. Tak od nedele som úplne mimo. Len plačem a neviem čo robiť ☹ 😢

kitinka
15. apr 2014

Vôbec nestresuj. Tiež som bola u lekára kedy podľa výpočtov už malo byť srdiečko a nič tam nebolo. Pán doktor len skonštatoval, že mám posunutú ovuláciu a že mám prísť o dva týždne, počas tých dvoch týždňov som tiež špinila, ale to som mala aj pri prvom a tak už viem, že je to normálne a že je to spôsobené hormonálnymi zmenami. No a strhujúci záver o dva týždne na kontrole už bolo vidieť krásnu akciu srdiečka. Nič sa neboj a spoľahni sa na svoj inštinkt ten ti povie najskôr, či si tehotná a či je všetko v poriadku. Inak držím palce, nech máš zvyšok tehotenstva bezproblémový.

paulinkapp
15. apr 2014

Ahoj no ja som sa tiez obavala lebo tiez ked som zistila ze som tehu som bola v 6tt. podla velkosti vaku a tiez mimi nebolo vidiet... kazala mi prist o 2tt. Sla som s malou dusickou ale miminku uz krasne bilo srdiecko... Tieez som sa bala bo som citala tuna vela vseliakych clankov ale presne ako pise kolegina hore nesmies sa bat ale verit ze je vsetko ok🙂

lenkan21
autor
25. apr 2014

Ahojte.takže nakoniec prišlo k najhoršiemu a 2.5. idem na kyretáž ☹ 😢 Dúfam,že ostatným vám,ktoré ste mali a máte podobný problém sa to obrátilo na dobré.

jul11
28. apr 2014

@lenkan21 co na to povedat ☹ asi to tak malo byt. nabuduce to vyjde. drzim palce 🙂

silver84
28. apr 2014

@lenkan21
Velmi ma to mrzi. Som na teba myslela (i ked ta nepoznam). Kazdopadne zelam vela sily a zdravia. Verim ze nabuduce to vyjde 🙂

cammille
28. apr 2014

@lenkan21 to mi je luto :( drz sa....

cammille
28. apr 2014

@silver84 ty si ako dopadla, dufam ze vsetko v poriadku 🙂 sice som sem predtym nepusala, ale myslela som na vas, lebo ja som poslednu ms mala 16.2., skoro rovnaky datum...

evita123
28. apr 2014

ahojte.. minule som tu panikarila, ze doktorko nic nevidel a aha co sme mali dnes 🙂

ematko29
29. apr 2014

@evita123 jeej tak takto asi vizerá aj moje bábo 🙂

evita123
29. apr 2014

@ematko29 skvele 🙂 drzme si palce, nech vsetko dobre dopadne 🙂

ematko29
30. apr 2014

@evita123 tak dnes som videla aj moje bábo na ultrazvuku,fotkusom nepýtala,ale vizerá ako tvoje a už sa aj hýbe,🙂

evita123
30. apr 2014

@ematko29 super, gratulujem 🙂 Na monitore vidieť oveľa lepšie ...

satanka1
30. apr 2014

@lenkan21 ešte si daj pre istotu urobiť kontrolný uzv predtým..už bolo viac omylov..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre