Preháňanie v prvých týždňoch tehotenstva

nyky23
22. okt 2014

caute. Pred tyzdnom som zistila, ze som tehotna. Mal by to byt cca 6 tyzden. Doktorovi sa chystam az buduci tyzdnen. Posledne 4 dni ma ale trapi jedna vec a to ze ma zacalo prehanat. Ani neviem ci sa to da nazvat prehananim..proste raz denne dostanem take krce a musim ist na zachod. A je to take vodove... Kebyze som neni pri zachode tak je zle.. Ale nemam to stale ani po kazdom jedle len raz denne, niekedy vecer, dnes to bolo v noci.. Mam záludok ako na vode, ale nevraciam. Moze to byt len neobvykly tehotensky priznak?

amdeis
22. okt 2014

@nyky23 Ahoj. Mna prvy mesiac tehotenstva prehanalo a bolelo brucho ako pri hnackach. Potom to ustalo. A vykluli sa z toho potom dvojicky. 😀

nyky23
autor
22. okt 2014

@amdeis nestras 🙂

inka04
22. okt 2014

Ja som mala hnackovu stolicu do konca 6. mesiaca. Robili mi vsetky vysetrenia, aj testy na intoleranciu mlieka. Vsetko negativne. Potom to preslo same od seba.

jamar
22. okt 2014

Ja som mala to iste ako ty. Preslo to po 12 tt.

bvabik
23. okt 2014

@nyky23 ja mám ten istý problém....tiež sa bojím, lebo mám pri tom kŕče....a som 5-6 tt Držím palčeky

nyky23
autor
24. okt 2014

@bvabik to si portom cca rovnako ako ja 🙂 už si bola U lekara? Ja sa chystám pondelok A už má strach chytá☹

bvabik
27. okt 2014

@nyky23 áno bola 24.10. a objednala ma na 7.11. lebo bol ešte len vačok...a ty si už bola???tak držím palčeky... 🙂 daj vediet čo a ako....

nyky23
autor
27. okt 2014

@bvabik ja som bola dnes 🙂 tiež videl iba ten vacok 🙂 ale že je ešte skoro na srdiečko A objednal má rovnako ako teba na 7.11.:-)

bvabik
27. okt 2014

@nyky23 tak to je super 🙂 , tak sme potom dako rovnako na tom....ja by som mala byť dnes 5+5, čiže už taháme 6 tt, už sa neviem dočkat toho7,už tam chcem niečo vidieť 🙂 .....to je tvoje prvé??dlho ste sa snažili???

nyky23
autor
27. okt 2014

@bvabik ja tuším 6tt +2. Hej prvé aj mierny strach ma chyta... Snažili sme sa rok presne 🙂 ja sa O maličké bojím ako keby už bolo na svete 🙂

lady511
27. okt 2014

@nyky23 ahoj,,ja som mala to isté čo ty,,v týchto začiatkoch som mala prehananie ako pri brušnej chrípke,,preto ma ani nenapadlo že som tehu,,nevracala som,,len to prehánanie a bolesti brucha ako pri hnačke, vracala som až v niakom 11 t a to len raz či dvakrát...je to neobvikle ale aj takéto možu byt prizaky tehu

bvabik
29. okt 2014

@lady511 no ja mám to isté...len teraz už asi druhý deń, keď ráno vstanem mám pocit, že budem zvracať, ale zatial som to stále predýchala, mňa iba preháňa, často chodím cikať a mám strašnú chuť na citróny 😀 Dúfam, že ich môžem...

terezka258
30. okt 2014

@nyky23 ahoj, ja mam presne to iste... dnes to bolo velmi narocne, zvracanie, hnacky, zimnica... no celkom somsa bala, dufam, ze to bolo prvy aj poslednykrat :( na prvu kontrolu idem 14.11. a uz sa nemozem dockat, tolko mam otazok

iwulqa
15. aug 2015

Ahojte ja mam ten isty problem mala by som byt podla vypoctov 6-7 tt k doktorke idem buduci tyzden. Cele dni mam zaludok ako na vode nechuti mi jest stale ma prehana ale vracat nevraciam. Tak dufam ze to bude ok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre