Slabé krvácanie na začiatku tehotenstva

1vera1
4. jan 2012

ahojte baby....stala sa taka vec ze som si pred vcerom urobila test - dva a vysli pozitivne 😉 okolo obeda som zacala slabo krvacat-ziadne bolesti nic no a vecer uz som nemala nic... 😒 meskaju mi asi 10 dni ...volala som mojej dochtorke -pravda ma dovolenku ale povedala ze mam buduci tyzden prist na vysetrenie,a povedala mi ze v zaciatkoch to sa stava ze sa nemam bat...nemate nejaku skusenost????? ☹

anjelicek26
4. jan 2012

@1vera1 - krvacanie na zaciatku tehotnosti moze byt, aj ked dobre znamenie to nie je. Nemas moznost ist za zastupujucou doky ci na pohotovost, aby ti predpisali duphaston ci ine lieky na udrzanie? Ja som spinila v 6.tyzdni pri dcerke a dnes je tu, nastastie... ale je kopa pripadov, kedy to skoncilo opacne. Ja by som si to na tej pohotovosti odsedela, nech ti spravia ultrazvuk aspon.

pici
4. jan 2012

@1vera1 nemusi to byt nic, len ze telo si este neuvedomilo, ze nema menstruovat a moze to byt aj zacinajuci potrat. zajdi za lekarkou, hociakou.. nepodcenuj to podla mna

tea333
4. jan 2012

@1vera1 ak si krvacala, necakaj na doktorku. chod na pohotovost, budu na teba kukat ze co, ale vydupkaj si duphaston, alebo si ho zozen.

anieli_1
4. jan 2012

@1vera1 ako ti radia baby chod na pohotovost.........radsej 100 krat zbytocne ako raz neskoro...............ja som pri malej stale panikarila s bolestami lebo mi lezala velmi nizko a nikto sa na mna nedival zle vzdy som bola rada ze je mala ok 😉

anicka1981
4. jan 2012

@1vera1 nestresuj, aj keby, ze sa nieco stalo, tak lekar ti s tym nepomoze, akurat ti povie, ze je prilis male na to aby sa to dalo posudit, a povie, ze cakat,,,,, ked je to menej ako 2 mesiace co si tehotna, mne moja doktorka robila stresy aj ked maly bol ok, na prvom sone, povedala, ze nebojte sa zije,,, ako ja som ani nad tym nerozmyslala, ze by zit nemalo,,, a potom este sondove sono na 2x,,, ako truba, teraz ked budem zase tehu do dr pojdem az vo 4 mesiaci, alebo aj neskor,,,, sono nie je vzdy pre dobro veci,aj ked je to uzasne, vidiet babo,,,, drzim palce 😉

lutia
4. jan 2012

ahoj, ja som mavala tiez male krvacanie ale to bolo vacsine po tom ako som den pred tym vracala lebo mi byvalo strasne zle....isla som k doktorovi a on mi dal nejake lieky a hlavne aby som oddychovala a lezala
ale hlavne ziadne stresy a mysliet pozitivne 🙂)

milankovazuzana
4. jan 2012

@1vera1 Ahoj, všetky kočky majú pravdu.Vitaj v klube, aj mne sa to pri 2. tehotensve stalo, krv mi až tiekla po nohách-v 5.týždni, tak som išla rovno na príjem.Bola som tam 2 dni na pozorovaní, pichli mi injekciu proti krvácaniu, a nasadili mi duphaston a ascorutin.No a samozrejme mi po oba dni vzali krvičku, aby pozreli, či tehot. hormón pribúda.Pribúdal.V 6. týžni už bolo vidieť ozvy.No a mám synčeka a som šťastná ako tá blška... 🙂 Je na tebe a na Tvojich pocitoch, ako sa rozhodneš, len sa nebojkaj-ak keď je to ťažké a ale určite sa nestresuj, lebo to nikomu nepomôže.Tak sa držkaj a ja ti držím palce tiež.

slavkajackova
4. jan 2012

krvacanie sa ukaže aj pri zahniezdovani vajička do steny maternice,mislim že to je aj tvoj pripad,ja som to mala tiež tak ,držim ti palce 🙂

1vera1
autor
4. jan 2012

hej hej ja si tiez myslim....no uvidime ale dakujem Vam...toto nebolo vobec take ze krv acanie-ziadne bolesti nic-neviem povedala ze to je normal že mozem byt este malo tehu tak to preto..aj som si na nete pisala s nejakym dochtorom a povedal ze to sa stava u zien...ze sa musim vycistit...a aj tak by este poriadne nic nevideli..

lenka311
4. jan 2012

@1vera1 kamoške v práci sa to stalo, keď sme boli tehotné spolu, dal jej nejaké tabletky na podporu a výživu plodu, ale gynekológ jej povedal, že sa to stáva, hlavne kým sa poriadne to vajíčko v maternici uhniezdi, rozhodne choď potom na prehliadku.

sandy80
5. jan 2012

Ja som začala krvácať - z ničoho nič - v 11. týždni, utrela som sa jeden večer a na papieri krv, hneď som volala dokimu, nedvíhal, tak na pohotovosť, či mám s takýmto problémom prísť, sestrička mi povedala že keď to nie je silné krvácanie, nech zájdem zajtra k môjmu dokimu (ktorý ale mal mať na ďalší deň operačný deň, teda neordinoval), a tá sestrička mi hneď povedala, že keď prídem na pohotovosť nech rátam s tým, že si ma tam nechajú min. 3 dni, ja som o tom ani počuť nechcela, mám doma malého, tak som sa rozhodla ešte raz zavolať dokimu (bolo večer 19 hodín), ktorí si ma zavolal do ambulancie a dal mi duphaston, povedal že to môže byť kludne hroziaci potrat, tak na udržanie plodu duphaston a urobil sono, malý bol v poriadku. Potom som ešte brala ascorutin k tomu duphastonu, špinenie zmizlo, lieky som po 3. mesiaci prestala brať, zatiaľ je to ok, dúfam že tak aj zostane🙂 Každopádne ale choď k lekárovi, radšej 10x falošný poplach ako...veď vieš 🙂

1vera1
autor
5. jan 2012

no jo uz som to vyriesila je to ok 🙂 som este malo tehu tak ze som sa musela vycistit v pondelok ide este raz navysetrenie ...pri malej som toto vobec nemala tak som sa zlakla...ze mam lezat a byt v klude..ale dakujem vsetkym ste zlate 😉 a este ma prekvapilo to ze mala ma 2,5 roka a stale kojena a zrazu pred tyzdnom mi povedala ze mami ja uz nechcem ceckat.. 🙂 a odvtedy nic..

leanax
7. jan 2012

@1vera1 ahoj mám podobný problém s krvácaním-špinením. Nemám žiadne bolesti.Neviem či som tehotná, lebo špiniť som začala skôr ako som mala mať termín mrchy. Teraz neviem či si mám, alebo nemám robiť test mám v rezerve kúpené 3ks.8-) Počkám či dostanem riadnu alebo nepríde a potom si spravím test. 😵 Tiež pri dcérke som to nemala.

lu17
7. jan 2012

@leanax Ahoj.Určite si urob test,budes kludnejsia. Moze to byt zahniezdovanie ale budes si istejsia. Hlavne dobre je aj 2 rozne typy testov.

leanax
7. jan 2012

@lu17 poraď kedy si mám spraviť ten test, mám počkať na termín mrchy alebo už teraz? Cyklus mám nepravidelný, ale ešte nikdy som nedostala mrchu skôr ako mala, vždy mi 2-3 dni meškala.

1vera1
autor
7. jan 2012

sprav si,,,, 😉 uvidis ...mne je uz fajn ..daj vediet ako si dopadla 😉

lu17
8. jan 2012

@leanax ja som mala pozit už deň pri meskani. Samozrejme že test s citlivosťou 10 a najlepšie rano ked je moc koncentrovaný. AK máš dve typy lepšie kvôli istote. Potom skús s odstupom 2dni hladina hcg stúpa.

tul1p
8. jan 2012

ja som mala silny krvavy vytok az do konca 3 mesiaca ak nie dlhsie. doktori ti nedokazu pomoct, aj keby islo o nieco vazne. daju ti duphaston, ale ten sa uz na zapade nedava, pretoze zistili, ci s nim ci bez neho, vysledok sa nemenil. mne vsak aj keby dali sladku vodu pit a povedali, ze mi to dieta zachrani, tak by som ju pila na litre. tak som uzivala duphaston. koniec koncov som mala bezproblemove tehotenstvo a nacas sa mi narodil zdravy syn. akurat skoda tej pociatocnej uzkosti, co som pocitovala. mozno preto je teraz taky precitlively a velky placko. moja rada - chod k lekarovi, rob co ti prikaze a tes sa z kazdeho momentu tehotenstva. nerozmyslaj nad najhorsim a nestracaj nervy. nema to zmysel. len si pohorsis. pekne tehulkovnie!

leanax
8. jan 2012

Ahoj. Dnes hned ráno som si spravila test a výsledok negatívny, iba jedna palička. No moje krvácanie-špinenie také len aby bolo. No počkám ešte dva dni a sprvím zase test a uvidíme. A ked nič z toho, po mrche budem nalepená na mm deň aj noc 😀 😀 😀

indys
8. jan 2012

@leanax ahoj ja ked som si robila prvy test, tak mi tiez vysiel negativny, tak som si myslela ze nic. prislo normalne spinenie ako mi zvykne pred menzesom take 3-4 dni. Ale to spinenie zacalo slabnut a nie silniet, tak som si urobila test a vysiel pozitivny. Mozno si si ho robila skoro. Ja mam tiez nepravidelnu mestruaciu, ale tak ze raz mam 28 dni inokedy aj 37. Byt nalepena na drahom den a noc asi nepomoze akurat ho vycerpas 😀 . Dolezitejsia je kvalita ako kvantita.Ja som to riesila mikroskopom na urcenie plodnych dni a ked som videla ze sa nieco rysuje, zacali sme riest trosku intenzivnejsie. Mozno pre niekoho malo romanticke, ale ja to skor povazujem za + , ze som vdaka tomu lepsie spoznala svoje telo- inak by som nikdy nezistila svoje plodne dni hlavne pri nepravidelnej menstruacii. Drzim palce

minus06
15. jan 2012

Ahoj,ja mám ten istý problém. pred 3 dnami som začala slabo krvácat,myslela som ,že som dostala menzes,ale krvácanie bolo slabé,nepravidelné,tak mi to nedalo,urobila som si test a vyšiel pozitívny,hned som volala svojmu dr a vten den som k nemu aj išla. Pozrel ma ,potvrdil moje tehototenstvo,ale stým,že mám hroziaci potrat,som len v 5 týždni tehotenstva.predpísal mi duphaston a kazal len oddychovat,nič nerobit,ležat s nohami hore 🙂 ak by krvácanie zosilnelo alebo neprestalo,musí vyvolat potrat-velmi som sa zlakla. krvácanie prestalo,naštastie,dúfam,že už ani nebude. o 2 týždne mám íst na kontrolu a uvidí či plod rastie alebo nie a podla toho rozhodne čo bude dalej....tiež mám obavy a dúfam,že všetko bude ok 🙂 je to moje druhé tehotenstvo ,pri prvom som mala niečo podobné,ale bola som v 3 mesiaci,naštastie dopadlo všetko ok a mám zdravého synčeka🙂

petraas
15. jan 2012

@1vera1 ahoj, citam tvoj pripad. dal ti lekar aj nejake lieky?
ja mam tiez problem s krvacanim. nieje to sice na vlozku ani na intimku ale casto ked idem na wc a utrem sa tak je dost toaletak krvavy. mam to hlavne za posleny tyzden. niekedy to byva do obeda a po obede nic a teraz 2 dni zasa do obeda nic a po obede zasa papier krvavy. neviem ze ci je to normalne alebo ci sa mam obavat.

cicimon
15. jan 2012

@petraas ak si tehu urcite chod k dr, , krvacanie ani spinenie nie je ok

petraas
15. jan 2012

@cicimon no neviem co robit lebo som bola na gyne 5. 1. s tym ze mi testy ukazuju tehu ale len slabo, lekar mi spravil sono a povedal ze tehotenstvo nevylucuje ale ze zatial tam nieje nic vidno a povedal ze mem prist o 2 tyzdne cize 19. 1. lenze teraz mam to krvacanie ale len na toaletaku a praveze moj lekar tam byva len stvrtky tak neviem ci mam vydrzat alebo co. ak by mi uz vtedy potvrdil tehu tak by som to riesila ale ked mi ho este nepotvrdil tak mi je blbe otravovat niekoho. testy mi uz teraz ukazuju riadne 2 ciarky tak myslim ze tehu som

cicimon
15. jan 2012

@petraas a ktory tt si?

petraas
15. jan 2012

@cicimon tazko povedat ktory tt som. ja som mala totiz nepravidelnu mrchu a plodne dni sa mi naposledy posunulli. ked som bola tusim na 46 DC u lekara tak povedal ze tehotenstvo neylucuje ale ze zatial tam nic vidno nieje. po navsteve lekara som si robila niekolko testov a na vsetkych boli 2 pekne ciarky. je tazko ked si neviem ani mrchu vypocitat lebo mozno som ju akurat mala mat tak mozno preto krvacam...ach jaj uz nech je stvrtok a idem na gynu

cicimon
15. jan 2012

@petraas no tak mozno 7tt... to uz je celkom dost, tak hadam ti da nejake tabletky, lebo to nie je ok tak dlho krvacat

petraas
15. jan 2012

@cicimon no mne sa to velmi nepaci hlavne ked je to cerstva krv len mi je blbe ist otravovat ineho lekara kedze to nemam este od mojho potvrdene...sa bojim ze ma vysmeju lebo aj take pripady som pocula...budem musiet pockat do stvrtka to idem k mojmu na kontrolne sono tak pevne dufam ze to nebude nic vazne a ze bude vsetko ok

cicimon
15. jan 2012

@petraas drzim palce!

nika2006
15. jan 2012

ja mam ten isty problem teraz , minuly mesiac som mala dva tyzdne slabe spinenie, test vysiel pozitivny , sla som doktorke ta mi potvrdila tehotenstvo asi v 3-4tt presne to nevedela urci, ale povedala ze ked budem mat spinenie ze mam ist na kontrolu hned , teraz asi 7-8 tt mam znovu ale ako mrcha to nie je lebo to meska tyzden, takze trosku sa obavam , ale zajtra rano osm uz aj u doktorky ☹ bojim.., najhorsie je ze v prvom tehot. som vobec nemala taketo problemi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre