Som v 6. týždni a nespím

cvakatko
22. aug 2015

ahojte, prosim vas baby, koncim 6tyzden a každé rano sa zobudim okolo 3:30-5:00 kvoli tomu ze musim ist na malu, a uz neviem zaspat. Doteraz sommala vzdy problem s tym ze som sa nevedela zobudiť (naozaj som bola velky spac) a teraz toto. Vecer byvam velmi unavena ale skor ako o tej 21:30 nejdem spat, ze by som mala dost spánku uz o tej 4 rano. Napr dnes som isla spat az o 00:00 lebo sme na návšteve a uz o 4:40 som kukala do blba.. Mne to potom cez den chyba a neviem sa dočkať vecera kym si budem moct lahnut. Popri tom mi je trosku aj zle ked som tak skoro hore, ale nic mimoriadne len taky zvláštny pocit v zaludku. Prve tri dni po vymeskani ms som sa budila takto rano kvoli bolesti v podbrušku, co som myslela ze uz to pride, a nic.. Vtedy som chápala ze sa budím na tie kŕče ale teraz? Ved ako mam čerpať energiu ked som od 4 hore? :( neviete co by som mohla pre to spravit aby to ustalo? (Vody tiez nepijem viac ako pred tehu, a vzedy som v noci nechodila na wc)
Dakujem ;)

beatrice1607
22. aug 2015

@cvakatko jaj milacik, bude to horsie. S rastucim bruskom viac "nepohody". A cez den to nemozes dospat? Skus ist na zachod so zatvorenymi ocami. Mne to obcas pomohlo aby som zaspala. 😉

bosoriak
22. aug 2015

@cvakatko Ahoj, nespavost je pomerne normalna v zaciatkoch tehotenstva. Mozu za to zvysene hladiny hormonov a celkovo tie obrovske zmeny v tele, ktore prebiehaju. Poradit sa da len preventivne - nepit vela vody pred spanim, vetrat izbu, oddychovat aj pocas dna, kedy sa da. Po 12tt by to malo prejst, ked sa hormony trochu ustalia. Nespavost sa potom zvykne vratit v poslednom trimestri kvoli velkemu brusku, paleniu zahy, castemu chodeniu na zachod a bolestiam chrbta 🙂 Nie je to nic prijemne, ale su aj horsie veci.
Drz sa.

ematko29
22. aug 2015

Pravdepodobne by to malo prejst,lebo tehotenstvo pronasa so sebou vela zmien.len potom bude brusko velke a opet ku koncu tehu sa nevyspis prenho.

agathachristie
22. aug 2015

@cvakatko ja som v 5tt nespala asi 4 dní vkuse takmer vôbec. Max 2-3 hodky prerusovane. Potom to zo dňa na deň prešlo. Držím palce nech prejde aj tebe.

bonaqa2013
22. aug 2015

Pri 2 a 4 tehu som mala opačný problém - kade som chodila tam som spala. nespavosť je prvý príznak depresie. Nemala si posledný mesiac veľké stresy? Ale môže to súvisieť aj s tehu a po čase to môže prejsť aj samé. Kúp si magnézium. To v tehu môžeš. Prajem príjemné tehu. 🙂 🙂

nicemary
22. aug 2015

aj ja som mala podobný problém vždy, keď som bola tehotná. Pri prvom dieťati som sa tak trápila až do pôrodu, ale pri druhom a treťom som to urobila tak, že som pila doobeda veľa, poobede menej a večer, po takej 17, 18 hodine som už nepila nič. Potom som už nemusela ani v noci chodiť na malú a normálne som sa vyspala.

cvakatko
autor
22. aug 2015

Dakujem za rady.. Tak asi len vydržať 🙂 zo stresu to nebude urcite... Skusim menej pit pred spaním a uvidime ;) ved nieco treba aj obetovať vsak 🙂

tomasko27
22. aug 2015

@cvakatko Ahoj ja som 7tt a som na tom rovnako,vecer sa mi chce spat som unavena a v noci sa zobudim ze mi treba na wc a uz nespim a potom zaspim o 6 a spala by som aj do 10.

nini1010
22. aug 2015

Ani som doteraz nevedela ze aj takyto problem je v zaciatkoch.ja som bola naopak prvy trimester taka unavena ze keby som sa na 2 minuty oprela o stenu tak zaspim a chodila som spat o pol 8 vecer a spala az do rana 🙂 🙂 potom to preslo.a potom narastlo brusko a bolo po rannom spanku 🙂

gabriela1414
26. aug 2015

takže ja tak isto neviem spať :/ o pol 4tej hore idem cikať a potom už len čakám kedy mi budík do roboty zazvoní :( katastrófa

miku1
17. sep 2015

@cvakatko Ja som tiež mala problém so spánkom, ale u mňa nastal až okolo 5 mesiaca. Všetky objednávky detských vecí som robila okolo 02:00 hod. ráno 🙂 Vtedy sa mi najlepšie nakupovalo 🙂

gabriela1414
10. nov 2015

Ahoj miku1 aj ja som akurát v 5 mesiaci a budím sa v noci :D to je asi predpríprava na mimi 🙂

liuliu
10. nov 2015

Co by som dala za to keby chodim v noci len raz cikat 😀

sardinka335
10. nov 2015

Dievča zvykaj si....bude to ešte zaujimavejšie. S velkým bruchom si budeš len poziciu na lezanie hladať niekolko minut. A ked sa male narodí tak o spanku celu noc mozeš len snivať, budeš hore niekolko krát za noc. Samozrejme su aj take deti čo ukazkovo spia...
Ja ked som nemohla spať tak som proste zatvorila oči a hovorila si ze to pride...a tak aj bolo, zaspala som. Dnes nemám problém zaspať, v noci ,,straším,, lebo mala chce jest a ked ju konečne uložím tak padnem ako podťatá do postele a spim...ani vhodnu polohu hladať nemusím. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre