Začiatok tehotenstva a pálenie záhy

manamani1
19. okt 2011

Okrem meškajúcej ms som doteraz, moc iné príznaky nemala. Dnes večer ma začala neznesiteľne páliť záha. Ak som tehotná som len v 5tt. Test zatiaľ negatívny.Chcem sa spýtať, kedy sa pálenie záhy začalo u Vás prejavovať???

katy1979
19. okt 2011

v cca 4tt. t.j. v case kedy mala dorazit mrcha.

manamani1
autor
19. okt 2011

@katy1979 presne, aj ja som 4 a niečo ak vôbec som,a to si uź mala pozitívny test? Alebo vedela si že si tehulka?

katka3012
20. okt 2011

U mna zaha trvala od cca 3 tyzdna a pokracovala cele tehotenstvo 😒 ,ale poradim jedny homeotika gastrocynesine ,tie tabletocky boli pre mna zazrakom na zahu,velmi pomohli 😉

manamani1
autor
20. okt 2011

@katka3012 a je mi od vcera vecera zle, od kedy ma pálila záha....

katka3012
20. okt 2011

No ja som vedela ,ze som tehotna,a preco neskocis doktorovi,aby si vedela,ci si tehotna,alebo nie si.A ked si,tak gratulujem 😉 Alebo si vyskusaj spravit dalsi test,mozno ze dnes ta druha ciarocka ,sa predsa len objavi 😉 Vyskusaj si kupit aj tie tabletocky tie homeotika,ja som ich brala cele tehotenstvo.A hned ako mi zacala zaha,tak aj mi hned po tabletke presla 😉

manamani1
autor
20. okt 2011

@katka3012 robila som si teraz test, je negatívny☹((...tak už fakt neviem...

katka3012
20. okt 2011

joooj,moja milo rada by som ti poradila,ale sama neviem,z coho mozes mat tu zahu ☹ A to ma mrzi ,ze testik vysiel negativny,neboj,mozno ta druha ciarka ,sa ukaze zajtra 😉

manamani1
autor
20. okt 2011

@katka3012 no neviem, neviem,ked dnes ani duch nebol,tak asi nie.. 😖

stvura
20. okt 2011

no palenie zahy az ku koncu tehotenstva, u mna je zasa indikator vracanie....to ako mi zacalo byvat zle rano som hned vedela ze som tehu...na zahu das Fatru, to funguje vzdy, no na to ze ti je cely den zle bohuzial nic...takze sa trapim uz od 4tt

katy1979
20. okt 2011

@manamani1 kolko ti meska? tyzden? no to by sa uz veru mala objavit ci skus citlivejsi test.
a nie nevedela som ze som tehu zrovna to bolo na dovolenke tak som si myslela ze to tie vecere robia. a zle mi zacalo byvat az okolo toho 6tt dovtedy len zaha a nic mi netravilo

manamani1
autor
20. okt 2011

@katy1979 no tak ja mám dlsie cykly a mala som posunutú ovulku,tak asi tak...v tom prípade je to možné, nie?

katy1979
20. okt 2011

@manamani1 hej v tom pripade je to mozne. tak este pockaj

mb
1. jan 2012

aj mna pali zaha uplne od zaciatku.Mala som to tak aj minule tehotenstvo.Vtedy mi lekar poradil pit Fatru,lebo ta ma zasadity ucinok.

nikolet_89
2. jan 2012

@manamani1 ahoj aj ja mam palenie zahy sice som uz v tretom trimestri, ale ocino ma naucil taku zazracnu vec do pohara si namiesat trochu sody bicarbony a octu...prejde to je to super, len to nemozes niako extra casto, lebo ti to moze pokazit zaludok, ale tak raz za tyzden si to miesam 🙂

manamani1
autor
2. jan 2012

@nikolet_89 je to urcite hnusne, nie?

nikolet_89
2. jan 2012

vobec nie skor mi to pride bez chuti, ale nemozes si dat vela samozrejme, napriklad si zober 2 decovi pohar daj si tam skoro pol lyzicky sody bicarbony a octu len trochu sprcni nie vela zabera to 🙂

milacik3
2. jan 2012

no a je mozne teda tak skoro pocitovat nevolnost? moj problem tehotenstvo asi nie je...kedze mam MS 2 den a dnes cely den mi je zle a som unavena...a teraz vecer mi je este viac...na vracanie ale idem na WC a nic...ale zaludok ma boli a hlava mi ide prasknut ☹ kto vie cim to je... 😖

zabulienka266
5. jan 2012

ja mám páleni záhy snáď od začiatku tehotenstva 😒 Fatra naozaj pomáha aj jablká.A ak si už urobím sódu bikarbónu tak namiesto octu dávam citrón.

bubla30
27. feb 2012

ja som po mnohých pokusoch (sezam.semienka, mandle, fatra, rakytníkový olej) objavila spirullinu, je to sladkovodná riasa, ktorá detoxikuje organizmus a aj trávenie. Odkedy ju beriem, je to lepsie, zatial len 10 dni, ale verím, že mi to upraví aj iné veci. tak skúste, odobrila mi to aj doktorka.

sloto
27. feb 2012

ahojte, ja mávam tiež strašne silné pálenie záhy a to som zatiaľ len na začiatku tehotenstva. skúšam všetko možné, od fatry, mandlí, tortových oblátok, jablká, ale nič mi nepomáha.... pri prvom tehotenstve som tým tiež silne trpela, ale až neskôr, teraz už od začiatku :( keď pôjdem do poradne, určite sa opýtam či neexistuje niečo ako homeopatiká, alebo niečo podobné, lebo sa zbláznim.... prakticky nič nemôžem poriadne jesť :(

bobi3
27. feb 2012

tak mňa začala páliť záha až teraz, v prvom trimestri vôbec...

afrika
27. feb 2012

mňa pálila záha pri dvoch teh. úplne od samotného začiatku. cca 4tt 😉

maminalenka
27. feb 2012

Mna zacala palit zaha v 2.trimestri, nielen po jedle, ale dokonca aj po vypiti obycajnej vody. Nic nepomahalo, len bystrinka ( to su tie sacky, co sa sypu do vody, nieco ako soda ), ale neviem, ci to teho mozu, ja som to riskla a spavala som na pravom boku vo vyvysenej polohe. 😉

slavkamesinova
10. mar 2012

ahojte baby chchem sa vas spitat kedy vas zacala palit zaha?Aj ked tenty su negativne☹Ake ste mali priznaky ci ste tehotna a zacala vas palit zaha?

radka24
10. mar 2012

ahojky, mna zacala palit zaha az ku koncu tehotenstva, ale mala som problem od zaciatku (to som este ani nevedela, ze som tehotna cca.4-5tyz) plnost zaludka, ku veceru mi vobec netravilo, brala som rozne tablety na zaludok a potom to prislo meskala mi a po teste to bolo jednoznacne. Tento problem som mala do uplneho konca.

ankat
22. mar 2012

ahojte 🙂 slavkamesinova mna pali od 4tt to som si vtedy len myslela ze asi som tehotna no potom mi test ukazal len / ciarocku tak som test opakpovala o 3 dni a uz tam boli // 🙂

milota164
27. apr 2014

mna zacala zaha palit ku koncu tehotenstva a najviac vecer, kupila som si rennie zuvacie tablety, pomahali mi. nastastie mi to dlho netrvalo.

lenuliatko28
17. máj 2014

Ahoj baby, prosím vás mám otázočku. Som v 11tt a strašne ma páli záha 😖 , už som vyskúšala všetko, naozaj všetko na svete čo existuje na záhu a nič ☹. Je tu neaká, čo ju pálila záha na začiatku a potom trebárs druhý trimester sa to stratilo, alebo mám počítať s tým že to bude ešte horšie a až do konca? Už teraz je to na zbláznenie,,,dokonca mám z kyseliny zápal žalúdka a bola som aj na gastre....kŕče mávam v žalúdku neskutočné.. ☹ dáte mi niektorá nádej?? :-/ alebo ani nie? ☹

satanka1
17. máj 2014

@lenuliatko28 skúšala si lyžičku plnotučnej horčice? to zvykne pomôcť...alebo na špic lyžičky sódy bikarbony.

lenuliatko28
18. máj 2014

@satanka1 ahoj 😉, dakujem za radu..skusala ☹ nic...mne fakt absobutne nic nepomaha. Aj sa vyhybam kyslemu, mastnemu, pikantnemu a vsetko na nic :-/ aj keby som nic nejedla tak ma pali zaha sialene a to som v 11-tom tyzdni a uz sa teraz desim toho co bude neskor ☹. Nikam ani nechodim, stale ma natahuje a priznam sa ze koli tej hnusnej zahe som si ests nestihla uzicar to ze sa nam konecne postastilo babo ...neviem sa z nicoho tesit. Je to otras fakt... ☹(((((

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre