Zjedla som ovčí syr a korbáčiky v tehotenstve, mám ísť k lekárovi?

jardia
14. júl 2019

Ahojte baby , zjedla som dneska z nevedomky kúsok ovčieho syra a korbacikov. Tie korbaciky boli zo salaša . Nebolo to na kilá . Som v4tt mám ísť lekárovi ? Ďakujem . Som prvorodička ☺️

vivien16
14. júl 2019

@jardia 🤦🏼‍♀️ ja som jedla ovci syr aj korbace aj halušky a nikomu nič nie je... sama si si odpovedala, že si toho nejedla na kilá tak to nerieš a užívaj si tehotenstvo

jardia
autor
14. júl 2019

@vivien16 ďakujem . Možno to bol maly tanier . Ale určite to už nebudem

vivien16
14. júl 2019

@jardia keď si dáš troska nič sa nemôže stať 😉

jardia
autor
14. júl 2019

@vivien16 ❤️❤️❤️

diewcatqoo
14. júl 2019

@jardia pravdepodobnost, ze sa tam objavi listeria alebo parazity, je velmi mala. Syry si v tehotenstve nemusis odopierat, ale radsej ber z overenych chovov alebo pasterizovane.
Tehotenstvo nie je choroba, nemusis sa nijako obmedzovat, pokial budes jest veci od overenych ludi. Ja som jedla aj sushi, parkat som neodolala ani cestu pri peceni zakuskov, v ktorom boli domace surove vajicka. Zijem, aj dieta zije a je v pohode.

jardia
autor
14. júl 2019

@diewcatqoo 😘😘😘

nicoll212
14. júl 2019

@jardia jedz vsetko na co mas chut..

jardia
autor
14. júl 2019

@nicoll212 ale toto asi nie kedze nepasterizované sa nemôže ? ☺️

nicoll212
14. júl 2019

@jardia to ja neviem, ja som vzdy jedla co som chcela, sem tam aj vino cervene som si dala a malej nic nie je, nemala ani koliky, ani novor.zltacku, nic.. tehotenstvo som mala bezproblemove, ako aj druhe mam.. 🙂

matik3110
14. júl 2019

Ja som takisto jedla, svokra ma obce takze som si dala aj syr aj halusky a aj kravsky tvaroh.. netreba vsetkemu verit, musela by si to jest vo velkych davkach

lucka12399
14. júl 2019

@jardia my robíme korbáče doma takze ich mame na stole furt .. a furt ich jem .. ani by ma nenapadlo ze je to zle 😀

ejanjelik
14. júl 2019

@lucka12399 navyse tie sa robia pri tak vysokej teplote, ze si myslim ze ak by nieco bolo v syre tak sa to znici

jardia
autor
14. júl 2019

Ďakujem Vám

veronikaszabova
14. júl 2019

@jardia nestresuj, uz v tvojej minulej teme ti kocky radili, ze mas jest vsetko na co mas chut.

meluela
14. júl 2019

@jardia je jedno ci si jedla jeden hryz alebo celu misu z jednej davky .. ak to bolo infikovane, tak je to zajedno ake mnozstvo sa zjedlo, ochories tak ci tak. pravdepodobne sa ale nic nestalo, sanca infikovat sa nie je velka ale ani zanedbatelna. pre istotu by som si preto pocas tehotenstva tieto produkty odpustila, je vela kliestov (encefalitida) a moze tam byt aj listeria

meluela
14. júl 2019

@matik3110 je uplne jedno aka davka .. je to 0-1 bud je to alebo to nie je infikovane (vacsinou nie je). rizikove su vsetky nepasterizovane mliecne produkty, teda tie, co nepresli tepelnou upravou

eriksonka1234
14. júl 2019

@jardia ja som ani nevedela, že sa to nemôže. Ja som jedla a pila v tehu všetko.

evkamotka
15. júl 2019

Ano nepasterizovane je riziko, spomen to gyn na najblizsej poradni

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katty2012
15. júl 2019

...boze, tieto rady a prirovnania milujem... ved prave preto, ze je tehotna a nie chora, nemoze jest vsetko na co ma chut - nepasterizovane, nedovarene, surove ..tie, co jedli hocico a nemali problemy, mali stastie, ze zrovna tie vyrobky neboli nakazene.. mnozstvo tu nerozhoduje, ved ked je nieco nakazene, je to cele a nielen cast. A nejde tu o nejake kecy z internetu, ale doporucenia lekarov na zaklade skusennosti z praxe

van_dan
2. aug 2022

@jardia podla mna si mala ist....ale psychiatrovi 🤣

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre