Zvýšené slinenie v tehotenstve

ivana6688
20. nov 2018

Ahojte viete mi poradiť co je dobre na zmiernenie zvýšených slín v tehotenstve? Som v 13.tyzdni a mam toľko slín že mi je už z nich zle a som z toho vyčerpaná nakoľko stále chodím s pohárom a tie sliny odpluvam. Hľadala som aj na nete ze ako znížiť množstvo tých slín ale nič som nenašla 😔. Viete mi poradiť ako ste znizili slinenie?

rencina_4
20. nov 2018

nejde ti len nejaky ten zub? nejde mi nejak do hlavy, ako by mohlo tehotenstvo sposobit zvysene mnozstvo slin

ivana6688
autor
20. nov 2018

@rencina_4 zub nie už mám všetky 😂. Aj múdrosti. Čítala som ze to je zriedkavý jav preto píšem ci ešte niekto nemá taký problém ako aj ja 😭. Lebo je to veľmi neprimujuce a vyčerpávajúce

milus777
20. nov 2018

Tiez som mala viacej slin v tehotenstve hlavne na zaciatku. Sposobuje to progesteron. Pomaly by ti to malo ustupovat. Skus si to menej vsimat. Cim som si to viac vsimala tym viacej som mala slin.

ivana6688
autor
20. nov 2018

@milus777 práveže ja somto vôbec nemala až teraz posledné 4 dní a to už končím 1.trimest. A užívala si niečo na zmiernenie alebo co ti pomáhalo?

milus777
20. nov 2018

@ivana6688 nic extra som neuzivala. Trochu mi pomahalo pit vela vody... Treba len vydrzat 🙂

ikonica
20. nov 2018

je to sranda ale aj toto to jeden z priznakov tehu a neostava nic ine len to nejako pretrpiet.. ine srandovne priznaky su napr. caste kychanie, grganie... ja som pregrgala cely mesiac a pol.. a o paleni zahy uz ani nehovorim...

selenka7
20. nov 2018

@amelialaus ma s tym bohate skusenosti 😁

amelialaus
21. nov 2018

@selenka7 ano musim potvrdit😀 zacalo mi zo asi v 12tt a trvalo mozno aj tri mesiace. Po dome som chodila s lavorom s cypluvala litre slin denne, nieco strasne. do spolocnosti som ani nechodila a ked som isla k lekarke tak som plucala do servitiek alebo do malej flase. No nechutne. Lekarka mi na to nevedela nic dat a ani v lekarni mi neporadili. Sliny mi tiekli aj v noci takze som musela spat s plienkou v kutiku ust. Teraz mi je to uz smiesne ale bola som zufala a aj som si poplakala. Asi po dvoch mesiacoch som skusila zut zuvacky a to mi trochu pomahalo. Hlavne detske ovocne orbitky a potom sa to uz zmiernilo a prestalo. Bsla som sa ze to potrva cele tehotenstvo. No drzim palce nech ti to cim skor prejde😘

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre