Ako cítite pohyby bábätka v brušku?

livocka21
3. máj 2013

caute baby... prosim viete mi popisat ako citite pohyby babatka v brusku... nieco citim no neviem ci to je TO🙂 ... ach jo....prvorodicky 🙂... dakujem 🙂 drzte sa

sense
3. máj 2013

prve pohyby som citila ako take jemne zblkanie v brusku, alebo ako velmi jemne vlnky, najprv som si myslela ze su to creva, ale ked to prislo zas a cim dalej viac a intenzivnejsie tak som vedela ze to ziadny pohyb criev nebude, bolo to nieco co som nikdy predtym necitila ani nezazila ....takze ak je to nieco co je pre teba uplne ale uplne nove tak to bude ono.....

galaxy
3. máj 2013

mne úplne prvé pohyby začali už na konci 17tt, ako bublinkovanie dole v strede podbruška,neskôr prešli kopančeky na boku a citeľné na dotyk

zuzulica
3. máj 2013

Ja som prvý krát cítila také cukanie,ako keď ti cuká sval pri presilení.Ale keď sa to v brušku presúvalo kade tade,tak som vedela,že to bude drobec a potom už to bolo viac a viac 😉

amadea3
3. máj 2013

@zuzulica presne tak aj ja, ja som prvykrat citila v 17tt, tiez ako keby svalovy zasklb, najprv som si nebola ista ci je to ono, lebo vsetci opisuju "zblnkanie, steklenie, motylie kridla" atd 🙂 sestricka na gynde mi to nechcela verit, vraj je to na prvorodicku skoro a kazim im priemery na ambulancii :D

zuzulica
3. máj 2013

@amadea3 Ja niekedy na začiatku 18tt,ráno keď som ešte ležala v posteli,tiež som si prvý krát myslela,že sa mi to zdá,ale keď sa to opakovalo viac krát a na iných miestach tak už som vedela.A postupne naberalo na intenzite a za pár dní už aj môj cítil 😉 Moja doktorka neprotestovala,keď som jej povedala,že v 18tt.

freyjanr
3. máj 2013

@livocka21 ja som v 22tt začala cítiť take tukanie po pupkom a teraz už stale cítim kopanceky

doodka
3. máj 2013

ja som dnes v 16tt+5 dni a ráno som pocítila taký jemný pohyb, keďže som ešte nejedla, črevo to nemohlo byť :D bolo to také, ako ked motýl pošteklí, bolo to chutné a som presvedčená, žo to bol Mrňo 🙂 potom som na nete čítala že chudé ženy možu pohyby cítit aj skor (ako prvorodičky) 🙂

lulo231
3. máj 2013

@livocka21 Ano, ako pisu zeny predomnou, bolo to ako ked preplava vlnka, rybka... Celkom netradicny a tiez skoro v 18. tt. Ty co pocitujes?

jaja018
3. máj 2013

Pri malej na začiatku to bolo v 16 tt a len take bublinkovanie a potom to silnele. Nikdy nekopala tak ze by mi to bolo nepríjemné 🙂 iba občas v noci som sa zobudila na kopanceky s tým ze som sa zlakla ze niekto do mňa stucha 😀 a ku koncu tehu som nemohla sedieť lebo ma tlačila nohou pod rebrom 🙂

livocka21
autor
4. máj 2013

@jaja018
@sense
@galaxy
@zuzulica
@amadea3
@freyjanr
@doodka
@lulo231
baby dakujem za reakcie... no podla toho co pisete by to malo byt ono... je to take slabulinke jooj.. hmm no asi to je TO 🙂 tak sa drzte a opatrujte sa 🙂

alliass
6. máj 2013

kedze tiez cakame nase prve babo, tak som prve pohyby zacitila az na konci 19 tt. tiez som ich nevedela identifikovat, no neboj o tyzden budes isto vediet o o ide 🙂

livocka21
autor
7. máj 2013

@alliass dakujem 🙂 prajem vela stastia

livocka21
autor
7. máj 2013

@galaxy
@sense
@zuzulica
@amadea3
@freyjanr
@doodka
@lulo231
@jaja018
@alliass

baby chcem sa opytat ci vsetky ste citili pohyby len pri lezani??? ja vacsinou nieco citim len ked sedim... ked lezim tak nic...som netrpezliva ja viem, ale tak pochopte ma :D

zuzulica
7. máj 2013

@livocka21 zo začiatku pri ležaní na bruchu,potom hlavne pri ležaní na chrbte a časom ako malé rástlo,tak to bolo cítiť viac a viac,neboj ešte si užiješ aj poriadne kopance 😉

livocka21
autor
7. máj 2013

@zuzulica ja vieeem...ale ked ja mam pocit ze som uz tehotna 100 rokov a nijaky pokrok :D

galaxy
7. máj 2013

@livocka21 no najprv len pri ležaní aj to v určitej polohe 🙂 teraz keď sedím aj keď chodím, zohybám sa. Ale najintezívnejšie sú keď sedím a jem alebo ležím. Ale predpokladám,že to sa tak pomaly stupňuje 😉

matrix87
7. máj 2013

ja som 14+5tt a včera večer som asi cítila pohyb... viem, že to skoro, ale bolo to také iné ako pohyby čriev... také klopkanie na jednej strane... a potom už nič...

zuzulica
7. máj 2013

@livocka21 Inak,keď by si chcela viacej cítiť,môžeš skúsiť niečo veľmi sladké zjesť,alebo kofolu vypiť.Ja celé tehu moc nejem sladké a kofein tiež ani predtým,ale keď som si troška dala,to bola iná diskotéka v bruchu 😀

livocka21
autor
7. máj 2013

@zuzulica tak dakujem :D lenze ja kavu pijem kazdy druhy den tak neviem no 🙂

doodka
7. máj 2013

ja v leže na chrbte, aleboo v polosede, hlavne ked som v klude ja 🙂 a viac menej ho citim vecer viac ako rano.

jaja018
7. máj 2013

@livocka21 ja som prvé pohyby vždy cítila v sede, ked som bola v práci za PC. A potom o niečo neskor na boku ked som ležala 🙂 Neboj sa dockas sa este poriadnych kopancov 😀

alliass
7. máj 2013

prve pohyby som citila vacsinou vecer v polohe lezmo 🙂 ale myslim, ze ako vsetko, tak aj toto je individualne 🙂 ale do 23 tt ked ako prvorodicka necitis pohyby je vsetko ok, som kdesi citala, takze nestresuj a uzivaj 🙂

lubka233
11. máj 2013

ahoj 🙂 ja som v 23tt, zo zaciatku som citila akoby mi popod kozu chodila taka mala bublinka 🙂 ale kopanceky akosi nic 😒 , tak som sa na to opytala svojej doktorky a ta mi poradila ze vzdy vecer tak hodinku pred spanim mam vypit bud pohar mlieka alebo si dat nieco lahke a lahnut si na chrbat a v klude lezat 🙂 a pomohlo to 😀 slabunke kopanceky citim uz asi tyzden 🙂 .. aj ked sa rano zobudim a idem vstat z postele citim kopacku 😀 je to super pocit ,,drzim palce a prajem vsetulinko dobre 😉

minkaa
2. feb 2015

ahojte ja som v 28.tt a pohyby citim krasne uz dlho ale niekedy sa mi zdaju take traslave.normalne citim take trasenie aj vidim brucho ako sa mi trasie.je to podla vas normalne? aj vase babatka sa takto hybali?

stanullik2
19. mar 2015

Ja som v 18....podla sona v 19 a stale necitim, len vidim hrcky ako sa presuva...ale dnu v brusku zatin nic...tiez sa neviem dockat ale to sme my zeny vsetko chceme tu a teraz....tak sa drzte;))

maribelle
13. okt 2017

Ahojte baby,chcela by som sa opytat 😊 som v 17tt tehotenstva a zaciatok 18tt a uz sa neviem dockat prve pohyby babatka 😇 v noci mi zacalo ako keby skrkat a citila som aj hlad zeby to bolo to bublinkovanie ? No a na druhy den tiez ako keby skrkanie v bruchu ale trosku intenzivnejsie a strasne hlasno to pocut ,no ale najedena som bola 😇 takze to bolo babatko ?😇 lebo akoze to bublinkovanie a skrkanie v brusku no neviem fakt ..napiste mi diki 😚

yvessl
15. dec 2020

Ja som citila pohyby zrejme uz okolo 17.tyzdna ako take slabe vibracie zvnutra,ale nevedela som to identifikovat,kedze som prvorodicka.Jasne kopance prisli na zaciatku 19.tyzdna ked sa mi na bruchu vydula jemna bublinka a jasne som to rukou citila ako take jemne bublinkove stuchance.

lucka19909
27. dec 2021

Dobri den som 17tt este nemam pohyby chcem opytat ze kedy mozem citit pohyby ake su

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre