Ako spoznám tvrdnutie bruška v 22. týždni?

alenkaa26
18. máj 2015

Ahojte maminky, tehuľky, máte niekto skúsenosť s niečím podobným? Ako by ste popísali tvrdnutie bruška? Dnes som si na ňom totiž náhodne vyhmatala také vybulenie 🙂 , neviem, či to bolo miminko, alebo sťah, neviem, ako, resp. k čomu by ste tvrdnutie prirovnali? Ja to totiž neviem rozpoznať, poprípade čo mám pri tom cítíť, vôbec by som to napríklad nevedela zrátať za deň. Dnes sa ma aj lekárka pýtala, či niečo také necítim, ale neviem.. Budem rada za vaše skúsenosti, postrehy. Či ide o tvrdnutie maternice, alebo svalov brucha.. kedže maternica nie je ešte tak veľká v tomto týždni. Ďakujem.

mia265
18. máj 2015

To boli asi pohyby, keď ti stvrdne brucho tak kompletne celá maternica od podbruška až po vrch je tvrdá na kameň.Keď stlačíš brucho,tak ti vôbec nejde zatlačiť.

juzanka151
18. máj 2015

mna by to tiez zaujimalo lebo ja pocitujem to iste ze mi stvrdne napriklad podbrusko ,alebo sa mala vyduje a najcastejsie s ami to deje ked vstavam z postele alebo vecer si lahnem

juzanka151
18. máj 2015

@alenkaa26 ale to vybulenie to sa babatko pri pohyboc tak vybuli vonku 🙂

mmoni89
18. máj 2015

Tak ako popisuje Mia, je som pri tom cítila aj bolesti, aj v noci som sa na to budila, bolo to nepríjemné

diana290
19. máj 2015

To budu zrejme len pohyby ked netvrdne celé brucho aj ja to mávam a to sa mi uz stalo ze ráno som mala malú úplne len na jednej strane a ked som sa postavila hneď bolo všetko ok

dadulka256
19. máj 2015

skús napísať na stránku www.poradnagynekologa.sk

alenkaa26
autor
19. máj 2015

@diana290 ved prave, ze cez den som to nezaznamenala, iba v noci a rano, ked sa prehodim zo strany na stranu, tak zrazu tvrdsia cast bruska a za chvilu to prejde, ked na to polozim ruku, ale nie je to nic take, co by ma priamo zobudilo zo spanku.

zuzanka3381
19. máj 2015

Mne v piatok na poradni povedala sestrička, že tvrdnutie bruška by som mala cítiť tak, ako by som mala zápchu a nemohla by som ísť na WC. Také nafúknuté a napäté bruško. Pýtala som sa špeciálne na to, lebo som mávala také stavy a plus také bolesti celého brucha, ozaj ako pri zápche. takže som dostala Magnézium 3x denne 🙂 a poľavilo. Základ, že je malinká v poriadku

luta13
19. máj 2015

@alenkaa26 aj ja to mavam uz vyse tyzdna...je to babätko, ked sa ulozi na niektorej strane bruska...ked ju zacnem hladkat, tak väcsinou sa aj zacne mrvit...vychutnavam si ten pocit...je to vzdy v noci ako pises, alebo rano...mne lezi tesne pod pupkom rozvalena a tvrda...ked sa postavim z postele, mam normalne brusko...skus hladkat tu tvrdu cast, uvidis, ze sa Ti drobec pohne...a nerob si stres a uzivaj tehu...😉

diana290
19. máj 2015

@alenkaa26 to je v poriadku my sa s manželom stále natom ráno smejem ono je to take ulezane to bruško malinka je na jednej strane na ktorej spím a kedže dobre spím tak asi aj ona 😃😃😃😃😃

hanka8686
19. máj 2015

@luta13 @diana290 mne sa to totiz robi len na jednej strane, napravo, ale vraj mam vpredu placentu, tak neviem, ci to moze byt aj tym ovplyvnene. A potom som to este spozorovala, ked zle sedim, alebo sa naraz postavim alebo na wc. Ale bolesti pritom necitim, neviem, ci to tak byva

diana290
19. máj 2015

@hanka8686 ja to mávam na tej strane na ktorej sa zobudim a zatiaľ som to spozorovala len ráno po zobudeni

kefrinky
20. máj 2015

@juzanka151 aj ja som mala teraz asi 3-tí krat, ked som vstala rano brusko len na jednej strane a som pozerala, ze co to...esteze to je v pohode teda 😉

hanka8686
20. máj 2015

Baby, asi to bude tvrdnutie, podla toho, co sa pise inde. Ale zeby uz takto skoro?

diana290
21. máj 2015

@hanka8686 no doteraz som si myslela ze to neni ono ale po tejto noci ti poviem ze asi to je tvrdnutie aspoň u mna nenaspala som nič 😒

hanka8686
21. máj 2015

@diana290 podobne.. ale mne skor robi problem pri dlhom lezani zmena polohy a vstavanie na wc..clovek je cely uboleny. ale preco je to v noci, to nechapem.

luta13
21. máj 2015

@hanka8686
@diana290 Baby, ak ste si nie iste, ci je to babo tak ulozene po noci, alebo ci je to tvrdnutie, radsej zbehnite k Dr., ten vas prezrie a povie, co je vo veci...kamoske tvrdlo v 22.tt brusko a poslala som ju k Dr. a zistil jej, ze je otvorena na 2cm...dal jej lieky, nechal ju 4 dni lezat v nemocnici...zavrela sa a teraz je o.k.....no musi sa setrit, nezdvihat nic tazke a oddychovat, ak ma moznost...lahnut si, nozky vylozit hore atd...takze ak vahate, chodte...za prehliadku nic nedate...a budete kludne obidve...drzim palce...

hanka8686
21. máj 2015

ja som bola pred 3 dnami, kedy bolo vsetko ok. Uz predtým sa mi to stalo ale asi len 2x. Babatko malo pred tyzdnom na screeningu 400 gr., tak uz je asi objemnejsie a chrbatik sem tam vytrci. Uvidíme, budem vas informovat 🙂

mia265
25. máj 2015

@luta13 tvrdnutie ti aj tak doktor nezistí,nemá ako. to by ti musel sledovať celý deň, či ti tvrdne. akurát pozrie,či sa neotváraš. akurát sa spýta, či je to viac ake 5 krát a ak áno,nasadí magnézium

hanka8686
2. jún 2015

@diana290 ako sa mas? bolo to nakoniec u teba tvrdnutie?

diana290
3. jún 2015

@hanka8686 ahoj no tvrdnutie to asi nebolo lebo je všetko ok akurát idem od dr. A ty ako ?

hanka8686
8. jún 2015

u mna to tvrdnutie je- sama na sebe to pociťujem, ale nález je norme, ako keby netvrdlo. Je to asi velmi individuálne.

mari304
17. jún 2015

Ahojte,ja som v 17.tyzdni a tiez mi zacalo tvrdnut brusko asi pred piatimi dnami.Citim to hlavne ked lezim na chrbte,je to take vydutie bruska (tam kde je maternica)a je vtedy uplne tvrde,citim aj taky jemny tlak na kozu...KontaktovAla som moju sestricku (zijeme v taliansku,tak to tu funguje inak),kt.mi povedala,ze to vobec nie je dobre,dala mi DAVmagnesium 2krat denne,ziadne masirovanie bryska-to iba zvysi cinnost tych kontrakcii ( vysvetlila mi,ze tu v tal.su to normalne kontrakcie,nehovori sa o "tvrdnuti bruska")..ziadna msturbacia,pohlavny styk,orgazmus a oddychovat.Keby som to zacala citim viac ako 8krat za den tak treba ist na vysetrenie,skontroluju krcok maternice ci sa neotvara. Zlakla som sa. Ked to teraz citim, znervozniem,ale snad to magnesium zaberie..

luta13
17. jún 2015

@mari304 magnezium by Ti malo pomoct, kamoskam pomohlo...tiez im tvrdlo brusko, jedna sa dokonca aj zacala otvarat...a pomohlo, tak hadam aj Tebe pomoze...drzim palec...🙂

mari304
17. jún 2015

@luta13 dakujem 😉 nahodim pozitivne mysleniea musi t byt ok 🙂

anjelik2509
17. jún 2015

@mari304 to ti dobre povedala tá sestra... aj mne pri oboch teho sestra vravela, že bruško tvrdnúť môže ale nie častejšie ako 8 krát za deň...Treba hlavne dodržiavať čo ona kázala...žiadna námaha, len oddych a to magnézko a bude tok ok 😉

mia265
18. jún 2015

@mari304 Hlavne sa nenamáhaj,dlho nechoď,keď nemusíš,ale nemusíš len ležať a nehýbať sa. Ja som brala magnézium 3 krát denne, a tvrdlo mi stále. Krčok sa nemusí vôbec otvárať, nemusíš stresovať, mne tvrdlo tiež 10 krát minimum a zvyšovalo sa to,koncom tehotenstva aj 20-30 krát a nakoniec som prenášala a museli mi vyvolávať 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre