Dôvod na rizikové tehotenstvo

kristinasvec
10. jan 2021

Ahojte tehulky. Ja som v 24tt, mam 38 rokov a tehotniet sa nam podarilo po 5. Rokoch na stvrty pokus IVF. Pri poslednom ultrazvuku mi lekar zistil posunutu placentu vceste a povedal, ze mam dodrziavat kludovy rezim. Nechce ma vypisat na PN, lebo vraj dovodom moze byt len krvacanie alebo hroziaci potrat a odporucil ma k obvodacke, nech jej poviem ze ma boli chrbat. Nechce sa mi verit, ze by to nebol dovod na rizikove, lebo poznam zopar bab co boli na rizikovom uz len kvoli veku. Mate niektora podobne problemy? Co robit?

nikpa
10. jan 2021

@kristinasvec moj gynekológ nemal problém pri prvom ani pri druhom tehu vypisat PN, sestre rovnako ako 23 ročnej bez rizikového tehotenstva takmer od začiatku a potrebovala to len kvoli práci. Takze záleží len od doktorka ako sa k tomu postavi a ci je ochotny najst dôvod ktorý napíše do papierov. A teda pri vas tam dôvody určite su, načo čaká, ved pri krvacani uz moze byt neskoro, potom vám uz ta PN bude na nič. Skúste aspoň tu obvodnu aj ked ja by som s takymto prístupom spokojná nebola, ze dam PN az ked bude ozaj zle...

anett63
10. jan 2021

@kristinasvec Ahoj, je tam určite dôvod na vypísanie na PN, v takomto pripade treba zmeniť lekára. Krvacanie a hroziaci potrat je samostatna diagnoza preboha. Ked to nastane, bude uz neskoro 🤦‍♀️🤷‍♀️.

petamich
10. jan 2021

mne sa to tiez veru nezda, podla mna by ti bez problemov mal dat PN a obzvlast ak ti nariadi lkludovy rezim, ten sa tazko dodrziava ak clovek pracuje (mozno este na home-office ale aj tak) a aby ta lekar poslal k druhemu a vlastne mas "klamat", tak to by sa mi uz teda vobec nepacilo :(

kristinasvec
autor
10. jan 2021

Ja som u obvodnej bola. Pochopila to, vypisala ma, ale povedala ze to nemozebyt nadlho. Skoliozu sice mam, chrbat krivy aj zlava doprava aj zpredu dozadu, ale predtym som to neriesila, tak to nemam v historii zmienene. Len firemny lekar mi odporucil cvicenie. :(
Nechcem ale ist do prace este aj ked je teraz covid. O babatko sa bojim.

sandra151
11. jan 2021

Mňa automaticky vypísala už len kvôli tomu že to čakáme z IVF a navyše je covid.
Mňa by lekárka nepustila do práce ani keby chcem.

ivka21
11. jan 2021

Ja by som tiež bola na PN keby som není na rodiča ku. Tak ako pri prvom mam nízko placentu. Pri prvom som bola od 5 mesiaca az do pôrodu. Nechápem niektorých tých doktorov že ženu nevypisu na PN asi len zmeniť doktora.

zuzanka.zuzu
11. jan 2021

@kristinasvec fuuuha tu sú baby na PNkách kvôli pichnutiu pri rebre od 5tt (inak lenivé jak vši), kvôli tomuto by som sa s lekárom porozprávala, že čo to má znamenať 😲 obvodná super, že je ústretová, ale má pravdu, táto PNka nie je v poriadku ani pre ňu, ak by prišla kontrola...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre