Jem nezdravo

anamorma
15. feb 2015

Ahoj tehulky a mamicky.
Od zaciatku tehotenstva som mala problemy ci uz zvracanim,bolestami alebo nedostatkom spanku.
1. 3mester som mala chut na slane,kysle jedla. Jedla som vsetko,zvacsa som mala chut na chypsy, kiwi,mandarinky,pomarance,jablka a hrozno,ale najvacsiu chut som mala na kapustu. Nikdy som si nevedela predstavit tyzden bez segedaku,ktory nam vydrzal dva dni,niekedy ani nie a to ho bolo plno 😀 . Casom chut na kysle ustupovala a prisla chut na nieco ine.
2. 3mester. 4 mesiaci som zacala mat chut na paradajky. Rano aj 5 velkych paradajok a jeden velky chleba so sunkou a zeleninku fajne osolit,chut na kysle ustupila a ja vsetko kysle zvracala,dokonca aj moje oblubene jojo zizalky za ktorymi by som vedela aj plakat 😀 :( .
Presiel 4 mesiac a ja uz (pomali koncim 5mesiac) nemam chut na nic zdrave,ovocie ktore som vyssie pisala uz nedam do ust a ked len tak,tak male mnozstvo a aj to viem,ze rano budem objimat misu a budem vediet z coho to je. Zjem vsetko co je nezdrave - od slanych chypsou cez vyprazany syr s hranolkami a tatarskou az po pizzu :D alebo cez cukriky az po naozaj sladke jedla,no zjem viac slaneho ako sladkeho. Bojim sa,ze ak to budem mat az do konca tehotenstva,tak sa mi narodi dievcatko,ktore bude mat tazke detstvo a bude stale chorucke,ze bude mat malu imunitu kvoli tomu co ja jem ☹ mate s tym niektora skusenosti a po izbe Vam beha uzlicek stastia zdrave a vesele? Prosim o rady,skusenosti ako ste to prezivali vy. Dakujem.

anamorma
autor
15. feb 2015

Malo tam byt dietatko nie dievcatko. 🙂

gurmanka
15. feb 2015

Podla mojho nazoru (laickeho), sa to, co jes prejavi skor na tebe. Ja som v 4. mesiaci a nejem skoro nic, ak nieco jem, malokedy to vo mne zostane. V nemocnici mi vysvetlili, ze male teraz potrebuje hlavne vodu, zvysok uz zo mna nejako vydoluje. Takze sa uz o babo az tak nebojim, ale je mi jasne, ze ja budem zoslabnuta. A myslim, ze ty podobne, len "naopak".
Ak sa dokazes krotit, tak super. Ak nie, holt, je to zvlastne obdobie, treba ho prezit ako vieme a zvladneme.

sharlotta
15. feb 2015

Pri prvom tehotenstve som stravu riesila, pri druhom uz absolutne nie. Vysledok rovnaky 🙂))))

cukricek12
15. feb 2015

jedz to na co mas chut a hotovo 😉 moja babka sa podla tohto riadila (teraz dava take rady aj mne) a ma dve zdrave dcery 😉

hameeda
15. feb 2015

@anamorma : no neviem, ja som pri chlapcoch bola cele tehotenstvo na chipsoch a keksoch a na ľade, pretoze to nepáchlo 😀, a chlapci su zdravy, a nebyvaju chorľavy,

loliki
15. feb 2015

@anamorma Hlavne, že ti chutí. Vieš kolké sa nedokazu ani najest pocas tehotenstva, trapi ich nevolnosti, pachy, vracanie... Uzivaj si to, ze sa vies najest a mas na to cas. Po porode budes rada, ak si nieco zobnes. Prajem vsetko dobre a nech ti chuti! 🙂

anamorma
autor
15. feb 2015

@gurmanka snad uz len nebudem velmi pri tele lebo uz mam dve brady ,inak ok zatial :D

@sharlotta jaj,tak som rada lebo som sa fakt obavala 🙂

@cukricek12 mne to tiez mama tvrdi,ale priatel,ze nechce aby som jedla blbosti a male aby bolo silne,uz mu to vadi :/

@hameeda mne pan doktor povedal,ze na 80% budem mat dievcatko,ale vrtelo sa,takze v stredu bude dufam posluchat a ukaze sa :D ja som od zaciatku vedela ze to bude dievcatlo,ale mi nedavalo,ze vacsina zien co caka chlapceka jedlo kysle a ja mam dievcatko. :D

tinki
15. feb 2015

@anamorma moje skúsenosti..tvoja strava neovplyvní imunitu dieťaťa..ale celkovo jeho trávenie ovplyvniť môže..Pri prvej dcére som jedla len zeleninu, ovocie..a dcéra bola chorá takmer non-stop..až do takého piateho roku..Pri mladšej som si na stravu veľmi nedávala pozor, jedla som veľa sladkostí..Nenapíšem, že bola zdravá, lebo tiež si prešla nejakými chorobami..ale mali sme problém so skrytým refluxom..pálila ju záha..nafukovalo ju..začalo sa to asi ešte v brušku, lebo bola veľmi nepokojná a stále sa krútila a kopala..s odstupom času si myslím, že to bolo práve mojou stravou, ktorá ju zrejme dráždila..
Takže všetko s mierou...

lucinocka
15. feb 2015

@anamorma 3 mesiace som zvracala, 3 mesiace bolo horuce leto a nic sa mi jest nechclo a zvysok som bola na prisnej diete len o vode a sucharoch...a mala je zdrava a nenazrata :D

anamorma
autor
15. feb 2015

@loliki. Jaaj aj jamam take stavy obcas,ze nieco zacitim, mna zvycajne nenapne,ale zakruti sa mi hlava a uz ke mi blbo cely den z nejakeho hnusneho pachu,ved som bola zazrana do vonaviek,milujem ich a teraz aj ked sa priatel trosku nasprejuje,mu poviem,ze smrdi :D :D ale nejak to prezit musime,ved to stoji za to 🙂 dakujem a podobne aj Tebe 🙂

anamorma
autor
15. feb 2015

@tinki jaj tak znovu som trosku polakana,ale viem,ze vsetko s mierou,lenze mne ta miera nejde :D fakt do mna nejde nic,akurat som vcera zjedla trocha hrozna a uz od rana zvraciam co len do ust dam..hltam momentalne bebe dobre rano,tak aspon to by vo mne mohlo ostat 🙂
@lucinocka takisto prve tri mesiace som casto vracala a aj vodu,aj log vody zo mna vysiel a nevladala som nic,iba si navarit segedak 😀

lucinocka
15. feb 2015

@anamorma mama mi pisala smsku ze ciste zemiaky si uvar, z toho nemozes vracat... o 5 minut... mami, zemiaky v zachode..

el6
15. feb 2015

@anamorma sak ked z toho vracas, tak to jest nemozes, to je jasne...ale s tou nezdravou stravou by som bola opatrna, aby sa ti nezdvihol prilis tlak (nebudes moct rodit prirodzene), prip. cukrovka v tehotenstve...skus najst nejaky kompromis, aj ked si viem predstavit, ake to moze byt tazke...tiez som mala zravku v tehotenstve, ale mala som stastie, ze mi bolo jedno co 🙂 tak som mohla aj zdrave

anamorma
autor
15. feb 2015

@lucinocka zlata mama :D dobre poradila :D mne starka tiez kadeco vravela ze mam jest to a to a este nieco v posteli a ked som jej zavolala,ze to nefunguje,tak vraj trepem,ze aj mojej mame to zaberalo a ja ze aha a si si ista ze ti to nepovedala,len aby si ticho bola? :D iste budeme rovnake :p
@el6. No ja asi len tu paradajku ale ani jej nemozem vela :( fakt nic ine a snazim sa a aj tak hned ked nieco zdrave zjem tak uz ki je blbo a na druhy den uz zvraciam. :(

mamulienka30
15. feb 2015

Babo si pyta je vec jedna a vyjedat stale taketo presolene somariny, no ja ti neviem, desat kil sa po tehotenstve zhadzuje lahsie ako tridsat... este budes plakat, ze co aha kolko som pribrala a preco asi? Ved toto je strasne stravovanie 😖 Nie dietatu tym pravdepodobne neskodis, to uz ma vsetko prefiltrovane v tvojej krvi, ale tvoje chudak srdce zo vsetkym tym cholesterolom navyse a dvoma litrami krvi navyse, ze ano... chudak tvoje oblicky s tou vsetkou solou navyse a vsetkym filtrovanim plodovej vody navyse... skus sa zamysliet nielen zaludkom, ale aj rozumom a trochu to obmedzit. Nehovorim, ze obcas nepopustit uzdu chutiam, ale zaklad by mal byt bezny a zdravy ako aj mimo tehotenstva. Tehotenstvo nie je priepustka vyzierat hovadiny s prepacenim. Svoje telo potrebujes este par dalsich rokov zdrave a funkcne.

anamorma
autor
15. feb 2015

@mamulienka30. Nemusis hned tak hnusne,ale uz som pisala vyssie ze nemozem zato,ze vsetko zdrave vyzvraciam a skusam to stale a aj tak....jem aj normalne jedla nie len blbosti,to som takisto spominala,ale nutit sa dookola jest nieco co vo mne dlho nevydrzi nema asi zmysel. Musim fungovat aj v domacnosti a ked zvraciam tak prelezim cely den ,ospala,unudena k smrti ale proste sa neviem pohnut. Postavu mam ok,brucho na piaty mesiac takisto ,pribrala som zatial iba 3kila co podla mna neni vela,skor malo a hlavne mi ide o babo 🙂

anamorma
autor
15. feb 2015

@mamulienka30. PS: po soli aspon netravim hodiny na zachode lebo mi to stahuje ci kyselinu,ci zlc 🙂 a robi mi to dobre,nejem presolene jedla 🙂

hameeda
15. feb 2015

@anamorma : ja som pri chlapcoch nemohla normalne jedlo ani cítiť, pri dievčatách som bola uplne v pohode, mohla som všetko

lucianakoniku
15. feb 2015

@anamorma ahoj, ja mam momentalne ten isty problem ako ty a mala som ho aj pri predchadzajucom tehotenstve. syn je ale zdravy a prekvapivo ma rad aj ovocie aj zeleninu.
pred otehotnenim som sa snazila jest vela zeleniny, ovocia, zdrava strava a tak ale pocas tehotenstva paradoxne akoby utal, jem same pecivo, zelenina mi nechuti, tiez nemam z toho bohvieaky pocit.

ale vies co mi pomohlo? mama dostala na silvestra novy mixer, do toho ma nahodne jedna kamoska namotala na smoothie tak som si povedala ze skusim, zabehnem nasich mixer a musim povedat, som nadsena.
konecne do seba dostanem aj nejake vitaminy zo surovej zeleniny a ovocia.
odporucam zmixovat par ruziciek brokolice, kusok uhorky, pomaranc, jablko, mozes pridat mineralku, alebo pomarancovu stavu aby sa to dalo zmixovat, bylinky ak mas, med, ak ti to je malo sladke a je to. chuti to skvele, je to skvele aj ako desiata alebo olovrant, proste ked mas na nieco chut, smoothie su celkom syte. na nete najdes kopec receptov, mozes skusat rozne kombinacie ovocia alebo zeleniny.

lucianakoniku
15. feb 2015

@anamorma teda, prepac, az teraz som si vsimla ze si babam pisala ze zo zdraveho zvracias, ale mozno sa ti podari nieco vymysliet, mozno by pomohla uz len ta zmena konzistencie ovocia a zeleniny, ci?
drzim palce 🙂

anamorma
autor
15. feb 2015

@lucianakoniku skusala som vselico,fakt hoc jake ovocie a zeleninu,ci mixovat ci nie :( robila som si sejky,ale ostal vo mne iba jahodovy,co je sladke 😀 mna uz picne :-/ este ze tak nepriberam a mam navyse ken tri kilo a brusko akurat si myslim akurat mi narastla druha brada,to je vsetko :D. Ale aj tak Vam vsetkym dakujem za pomoc,snad budeme obaja v poriadku 🙂

meluela
15. feb 2015

@anamorma skus najst zdravsie varianty toho na co mas chut ... upec si pizzu doma, alebo si daj zeleninovu v dobrej pizzerii, namiesto hranoliek zemiaky doma upecene (pokrajas zemiaky, par lyzic olivoveho oleja, par struckov cesnaku a nakrajana cibula, zamiesas a pecies v odokrytej jenskej mise na 200 stupnoch kym nie su hotove, obcas premiesas), zajdi na kvalitny burger do burgerovne (nie mcdonalds!), urob si doma steak z kvalitneho mäsa, chipsy skus tortilla bez glutamanu klasicke napr. od tesca alebo mark and spencer a k tomu salsu s dobrym zlozenim alebo si ju uvar z rajcinovej stavy, cibule a jalapeno doma ...
tehotenske chute treba respektovat, ale daju sa spravit menej skodlive :D

mamulienka30
15. feb 2015

@anamorma ale prosim ta vsetko zdrave vyzvracias? Neverim ani slovo... a to tazke, mastne, slane, to ti na zaludok nevadi? Skusala si rozne nemliecne kase, skusala si pomenit med za agave sirup, skusala si ist do spaldovych chrumiek miesto inych hovadin? Ale to je privelmi narocne, "chapem"... ved rob ako myslis... nie som hnusna, len hovorim pravdu, vela zien si to ulahcuje a niektore veci ani nevyskusa 😝 Rovnako dobre ti radi @meluela - su omnoho zdravsie alternativy tych tvojich chutoviek, len treba hladat a trosku sa posnazit, ale jasne, lahsie je otvorit kupovane s milionom e-cok

majuska77
15. feb 2015

@anamorma ja cakam tiez dievcatko a chutilo a chuti mi kysle a citrusove ovocie a som si myslela tiez ze to bude chlapec ale nie.Ja som od 6tt staaaale vracala,vyvracala som aj vodu.Lezala som doma uz s vysusenymi perami.Ked som uz mala ist do nemocnice,tak to ustupilo.Postupne som zacala jest,pit a teraz zjem uz vsetko 🙂.Tiez som v tom tyzdni co si ty teraz pribrala mozno iba 3kg.Takze nemaj boja 🙂.

anamorma
autor
15. feb 2015

@meluela. Samozrejme jem vsetko ,zelenina na pizzy mi nevadi ,robm ju aj doma,takisto upecene zemiaky a pod.ale ked zjem surobmvu zeleninu,je hned von a takisto aj ovocie,chyba mi jablko a to som skusala uz akokolvek s niecim pokombinovat a "skyt" do nejakeho normalneho jedla ale nic,chodim z obchodov s plnymi taskami zeleniny a ovocia ale potom to tu vsetko hnije a vyhadzujem to lebo uz to nevladzem jest a kadejak upravovat,nejem mastne jedla a sama viem co mi robi a nerobi dobre,ale chyba mi to co som jedla pred tym. Mlieko zas milujem,ci pred tehu ci teraz,je mi po nom aj lepsie a pred spanim ked si ho dam tak spim dobre a rano mi zdvihne slabe kakao aj naladu a je mi ok cely den,ale zeleninu ako hrach,mrkvu a obilninu ako kukuricu mozem napriklad v ryzi.

anamorma
autor
15. feb 2015

@mamulienka30 ja uz sa nevyjadrujem :D 🙂 samozrejme kazdy veri comu chce,ale nie som z tych co neskusia nic povymyslat 😉 Pekny vecer 🙂

h2
15. feb 2015

@anamorma Ahoj, skús si nasadiť nejaké vitamíny pre tehotné, aby Ti nič dôležité nechýbalo a nerieš. 🙂 Aký má význam nútiť sa do ovocia a potom ho ísť vyvrátiť do záchoda? Podľa toho, ako sa kvôli strave znepokojuješ, usudzujem, že pred tehotenstvom si sa stravovala zdravo, takže základy máš dobré, to, že teraz nejaký krátky čas do seba pcháš vyprážané, hranolky, chipsy, pizzu a sladké podľa mňa až také škody nenapácha. Pol Ameriky sa takto stravuje celý život, pár týždňov Ti neublíži. 🙂

anamorma
autor
15. feb 2015

@majuska77 to je to,ze ja uz cokolvek kysle nemozem a ani ovocie ktore som mala tak rada a na kapustu ktorymu som jedla prvy trimester ked pomyslim,zdvihne sa mi zaludok ...jaj tak prajem aby ste boli obe zdravucke,ja som si ista,ze to bude babenka,ale priatel vie lepsie 😀 ze to bude chlanisko 😀 no len dufam,ze nebude horsie v 3. 3Mestri lebo uz neviem ako dalej :-/ .

anamorma
autor
15. feb 2015

@h2 dakujem za radu,skusim sa poradit aj s lekarom,nech mi nieco poradi ,nejake vitaminy a tak,inak mi je dobre a ano stravovala som sa normalne a nemala som ziadne problemy nikdy s nicim,ale teraz toto?! Heh s tou Amerikou mas teda pravdu a ja som ani nefajcila pred tehotenstvom a teraz takisto nefajcim a je sice pravda ze som otehotbela naplanovane ,takze som pred tym aj oslavovala,ale stravu som mala paradnu. :-/

h2
15. feb 2015

@anamorma Ak si predtým jedla vždy zdravo, tak si vôbec nerob starosti. Veď boli ženy tehotné aj v koncentráku, alebo po celé stáročia, keď od začiatku zimy do leta nebolo čerstvé ovocie a zelenina... a sme tu. Neboooj! 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre