Kašeľ a bolesť hrdla v 15. týždni

katuuuska
4. júl 2015

Ahojte budúce mamičky,
som v 15tt pred týždňom som ochorela na angínu a musela som brať penicilín ten mi však nezabral (ani normálne mi penicilín nezaberá nielen v tehotenstve) a teraz sa mi zdravotný stav zhoršil trápi ma dusivý kašeľ a bolesť hrdla antibiotika už nechcem brať, moja doktorka je na dovolenke a od inej som dostala sirup Stodal 5x denne a dithiaden. Viete mi poradiť čo je vhodné ešte užívať ? celý čas ležím v posteli pijem čaj, len sa bojím aby som niečim neublížila malému . za každú radu vopred ďakujem 🙂

majra1
4. júl 2015

@katuuuska angina je bakterialna infekcia, bez antibiotik sama neprejde, ci sa ale jedna naozaj o anginu alebo je to nieco ine, moze posudit len lekar, ked ti pozrie do hrdla + ak ti nezabral penicilin, mal by sa spravit vyter na kultivaciu. Nepises, ci mas teplotu, ak ano, tak si ju znizuj studenymi zabalmi alebo paralenom, lebo horucka je pre babo nebezpecna. Ja som pri bolesti hrdla 3-4x denne kloktala slanu vodu, vzdy aspon dve minuty, bolo to hnusne, ale pomahalo. Na zachvaty kasla mi hlavne v noci pomahal teply vlhky vzduch, davala som si k posteli hrniec s vriacou vodou 🙂 a vyskusaj eukalyptovy olej do aromalampy alebo do tej horucej vody 🙂 z antibiotik strach nemaj, tiez som ako tehotna musela brat dvakrat, a vela takych mamiciek poznam, niekedy to proste inak nejde.

ruthike
4. júl 2015

Ja som mala par angin a vzdy mi pomohlo kloktanie slanou vodou (najlepsie z morskej soli) na krku som si striekala propolisovu tinkturu s alkoholom (ak nezozenies tak daky sprey s alkoholom na hrdlo, salviovy sprej je fajn ale je obcas prislaby na hnisave zapaly) a tymianovy sirup (tymian cukor vyvavarit 20 min), ked ma dusilo v noci od kasla, tak mi pomohli velmi teple obklady s mastou alebo olivovym olejom. Ale muzovy zabera na aj ten eukalyptovy olejco spomina majra.Ja mam s atb take skusenosti, ze ked ich uzivam to zaberie, ale do dvoch dni po doprati je to spat a niekedy aj horsie. Tu v uk by mi atb tehotnej nepredpisali, ale viem ze daju ked mas vysoke teploty a neklesaju. Skus pit aj vela tepleho caju a vitaminu c a neboj male bude v pohode, oni su dobre chranene, len ty sa musis uzdravit

katuuuska
autor
5. júl 2015

Dakujem za velmi pekne za odpovede. To kloktanie so slanou vodou robim od vcera a vyskusam aj tie zabaly. Teploty nastastie nemam len kasel. Dufam, ze cez tyzden sa uz vrati moja doktorka vrati z dovolenky. Snazim sa pit ten teply caj. Ale kasel sa mi meni predpokladam, ze sirup na kasel zabera. Chcem byt cim skor fit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre