Koľko ste pribrali do 18. týždňa?

luna90
2. feb 2016

Ahojte baby, zaujimalo by ma ci je normálne že som pribrala doposiaľ 7kg!? Pred otehotnenim som fajčila a od piateho tyzdna ked sme zistili tehotenstvo som prestala, môže to byť aj od toho že priberam rýchlejšie a musím pridať ze som doma a nepracujem lebo som na začiatku mala komplikácie, ďakujem 😊

anakristina
2. feb 2016

@luna90 je to normalne.podobne som pribrala

lenka669
2. feb 2016

Prvy syn 20tt +10kg. Druhy syn 20tt +5kg.takze tych7kg je tak akurat

lubica285
2. feb 2016

@luna90 schudla som najprv. A teraz +6,5kg. Tiez som doma 🙂

slniecko35
3. feb 2016

Je to velmi individualne a neda sa riadit tabulkami. Ved potom to postupne zhodis. Ja som napr do 18.tt len chudla az som z toho bola na nervy, ale babo pekne rastlo a lekar povedal, ze to nevadi. Teraz som 28.tt a este stale som minus 1 kg a naozaj neviem cim to je. Jem vsetko a asi aj trochu viac ako predtym, ale davam si pozor a sladke mi nastastie moc nechuti.

dominikav123
3. feb 2016

tiez som pred tym fajcila a prestala som hned ked som si urobila test...no ja som teraz v 31 tyzdni a pribrala som 7 kil, do 18teho nic...nie je dobre sa porovnavat s inymi...ak mas pocit ze vela zeries a tucnies, tak nejdez tolko a hyb sa, ak mas pocit ze jes normalne, normalne sa hybes a proste priberas kvoli tehotenstvu, tak je to ok a netrap sa tym...

elviku11
3. feb 2016

@luna90 Je to príliš veľa. Keď budeš takto pokračovať do pôrodu, budeš mať nielen ty problémy s váhou, ale hlavne dieťa bude mať niekoľkonásobne vyššie riziko mnohých chorôb a to len preto, že si tak veľa pribrala :/

napríklad tu sú tabuľky koľko by si mala pribrať:
http://tehotenstvo.rodinka.sk/kym-rastie-brusko...
Ja viem, že sa nedá presne riadiť podľa tabuliek, ale 7 kg za prvý trimester je proste veľa. Akokoľvek sa na to pozrieš

ela2710
3. feb 2016

@elviku11 ja som za cele prve tehotenstvo pribrala 24 kg, pri druhom 28 kg - a teda obe deti su uplne zdrave 🙂 teraz pri tretom som zatial pribrala 14 kg, ale pripisujem to tomu, ze som mala na zaciatku nevolnosti a prve dva mesiace som len chudla....podla mna zalezi aj na tom s akou vahou teotenstvo zacinas, stihle zeny zvyknu pribrat viac....ja som mala pocit, ze sa konecne normalne stravujem

nela6
3. feb 2016

@luna90 priberanie je velmi individuálne, ja do 18tt asi 2kg, teraz v 28tt je to 4kg...ale je vo hviezdach ako to skončí 🙂

luna90
autor
3. feb 2016

@elviku11 som v piatom mesiaci a nie v prvom trimestri, ale ďakujem za odpoveď

lara1507
3. feb 2016

Ja som v tvojom mesiaci mala 12 kg plus. A ver mi ze žiadne chúťky som nemala. Akoby som ani tehotná nebola.

bosoriak
3. feb 2016

@luna90 No co uz teraz narobis, nebudes drzat dietu v tehotenstve. Ak sa neprezieras a normalne sa hybes, nemas velmi co este urobit. 7 kg na 18.tt je dost, ale moze to suvisiet aj s tym, ze si prestala fajcit, takze ti viac chuti. JA som kazde tehotenstvo pribrala vyse 20 kg a do roka to bolo prec (OK, pri druhej sa ma posledne 4 kg drzali ako kliest, ale tak ja uz som stara korcula, to preto). Stravujem sa normalne, hybem sa normalne, proste tolko priberiem. Aj teraz mam uz 13 kg navyse, co uz je nad "tabulky". Ach tieto tabulky, co by sme bez nich robili, ze 😀

stefanie1989
16. feb 2016

Ja som v 20tt a pribrala som 4 kg 🙂 uz len polka ma caka 🙂 ale idealne chcem do 12kg ...teraz to uz byde viac nakolko malicka musi pribrat este aspon 3kg ..plodova voda...udrziavanie vody v tele....ale snazim sa zdravo papat ;)

elzena
18. feb 2016

Koho to zaujima, tak tu je tabulka, ktora berie do uvahy aj predporodnu hmotnost a vysku zeny. Takisto udava optimalne rozmedzie, nie presnu odporucanu vahu. Je to po anglicky, jednotky sa hned na uvodnej stranke daju zmenit na cm a kg (Metric Units).

http://www.calculator.net/pregnancy-weight-gain...

nela6
18. feb 2016

@stefanie1989 ja osobne ked fakt vela pijem, tak sa velmi voda neudrziava, odporucam, aspon zatial :D

stefanie1989
18. feb 2016

zatial ta voda ide hned von :D aj ja vela pijem... ale v 9tom mesiaci budes naliata 🙂 opuchnute nohy... atd

nela6
18. feb 2016

@stefanie1989 nevadi, potom to ehm, vycikame :D

brckava105
29. feb 2016

@luna90 ja som presne ako ty!!!tiez som fajcila a v 4tyzdni hned prestala!a som 18tt a 3dni a mam plus 7 a dost mi chuti sladke...ja pracujem stale a xodim aj cvicit áe vaha ide ryxlejsie hore:!!!!najviac to je vidiet na ritke a nohach hore som v pohode!!neboj sa schudneme neskor!!!!🙂))

luna90
autor
29. feb 2016

@brckava105 presne tak, teraz dom 22 týždni a zatiaľ +9kg, ale už ma to vôbec nezaujíma a to ma vôbec nenapadlo že bude moje dieťa choré koli tomu že priberiem napr. do konca tehotenstva 20 kg, zjem všetko čo si malá prosí 😉

marikazajkova
1. mar 2016

Ja som ako slonica 10 kg hore a jem normalne ako pred tehu a stale zvraciavam tak som cakala ze co to stym schudnem no nic vaha je rovnaka nejak sa tym nezatazujem len nohy a zadok ma stvu ale to pojde dole ked bude na svete drobcek tak ani ty sa nezatazuj a uzivaj si tehu 🙂

salome51
1. mar 2016

@luna90 ja som doma na s dvojročným synom a doposiaľ som pribrala 3 kg. Ale pri prvom synovi to bolo v 18 tt 6 kg. Myslím si že je to v pohode. Každá priberá individuálne 😉

kllamarka
2. mar 2016

@luna90 Asi normalne, ja som v 18tyzdni...a mam +6kilo. Do zaciatku 19steho uz bude asi 7....

kllamarka
2. mar 2016

@elzena Jezis to je fajn tabulka, to aj normalne sedi. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre