Má význam sono prsníkov v 27. týždni?

kokosqa
26. jan 2022

Baby, má zmysel kontrolné(preventívne) sono prsnikov v 27tt? Zabudla som sa dnes spýtať gynekologicky či tam mám ísť a zajtra ráno mám už termín na to sono..

jazula
26. jan 2022

Ja som sa pýtala svojho gynekológa na začiatku tehu (pár mesiacov na to som mala ísť na kontrolné sono po roku) a povedal mi, že až keď dodojčím. Že to nemá význam, lebo budú na prsnikoch prirodzené zmeny, ktoré skreslia výsledok.

marianna_peskova
26. jan 2022

Nie, v druhom trimestri už nemá zmysel dať si robiť sono prsníkov. Povedala mi to moja gynekologička.

kataka10
26. jan 2022

@kokosqa nie vtedy sa preventivne sono nerobi. Robi sa az 6 mesiacov po ukonceni kojenia. Take som mala ja instrukcie.

kokosqa
autor
26. jan 2022

Ďakujem baby tak to ráno zruším 🙂

bambulka1105
22. mar 2022

@kokosqa sice som tento prispevok nasla asi uz neskoro., ale myslim si, ze malo vyznam ist na to sono prsnikov.,, ak si nemala co stratit a babatku by to neublizilo., kludne si mohla ist., ale tak je to uz tvoja volba.,, moja mamka, ked ma cakala bola medzi 5-6mesiacom a zistili jej rakovinu laveho prsnika., takze nebolo to zbytocne., tak dlho bojovala, ale nakoniec zial svoj boj prehrala ., mala som 5r.a 5mesiacov ked nas navzdy opustila :(.,

kokosqa
autor
22. mar 2022

@bambulka1105 to má mrzí :(

ziarifka
22. mar 2022

Mne 3 gynekológovia povedali, že počas tehotenstva sa sono prsníkov normálne robí. Kojim už 4,5 roka vkuse, na sono chodím každých 6 mesiacov a chodila som aj počas 2 tehotenstiev.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre