Nedostatok železa v tehotenstve

salka
15. máj 2012

Som v 20. týždni tehotenstva a pri návšteve v 16. týždni mi môj gynekológ predpísal Ferretab, pretože som mala málo železa. Tieto tabletky som užívala pravidelne, ale keďže boli v kapsulách, ktoré neviem prehltnúť, otvárala som ich a užila ich "vnútro" /4malé tabletky/.
Dnes som bola v poradni a povedala som mu to. Zháčil sa, že som tie tabletky nemusela ani užívať, pretože aj ich obal je potrebný, aby sa nevstrebali v žalúdku ale v čreve. Predpísal mi teda Sorbifer Durules.
Mohla som nejak uškodiť bábätku, keďže s liečbou nedostatku železa začínam "až" v 20. týždni?

svetllana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irriss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katren
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irriss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cicimon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irriss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kbeata
15. máj 2012

@salka moj nazor:ak nie si vazne chora,nejedz v tehotenstve ziadne umelo vyrobene tabletky,takou lahkou anemiou docasne prejde vela zien,potom sa to po porode isto upravi
ja som nejedla nic,ani kyselinu listovu,ani ziadne vitaminy v tabletkach,vsetko v poriadku 😉
ved nezijeme na hranici chudoby,ked by sme fakt dlhodobo nejedli nejaku prospesnu stravu,alebo trpeli podvyzivou 😉

6mia6
15. máj 2012

@irriss presne tak. Stávajú sa nev
iditelnymi. Ja sa tiež máločo dozviem.
@salka myslím ze babatku nič nehrozí. Mne sa z tých tabletiek chcelo stale spat tak som ich neuzivala. Čítala som ze tam ide skôr o matku. Veľké krvácanie po pôrode a iné.
My sme to zvládli v pohode. A dokonca po pôrode bolo všetko v norme. Malý je v pohode

irriss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cicimon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
salka
autor
15. máj 2012

@kbeata Ďakujem 🙂

salka
autor
15. máj 2012

@6mia6 Ďakujem 🙂

irriss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
salka
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacsik
15. máj 2012

Ja som železo začala brať dokonca až v 30.tt keď mi prišli na jeho nedostatok, a tiež som mala Ferretab takž myslím, že si tým bábu nijak nemohla uškodiř, je lepšie to nezanedbať, lepšie ho brať keď je treba ako nebrať 🙂

danu
15. máj 2012

@salka pozri do tem na ktore ti dala linky katren

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre