Pigmentové škrvrny v tehotenstve

tanik007
21. máj 2014

Ahojte, chcem sa spytat, ci ste mali niektora skusenost s pigmentovymi skvrnami v tehu. Som v 15 tt a uz od 7 tt ich mam na tvari. Da sa ich nejako zbavit? Toto je moje druhe tehu, pri prvom som nic take nemala. Dakujem vsetkym 😵

saska.t
21. máj 2014

@tanik007 neda sa s tym nic robit,to su pigmentove flaky z hormonov, treba sa vyhybat slnku,zmyzli mi 6 mes. po porode

veryhappy
21. máj 2014

ked sa jedna o tzv tehotensku masku, je na to homeopatikum Sepia

nika1020
21. máj 2014

@veryhappy
Ahoj prosím ťa, môžeš mi dat na IP nejaky tip cez internet, o co sa jedna, lebo ked som dala do vyhaldavaca Sepia homeopatikum, vyslo mi nieco ine, urcene na znizenie potenia.
zaujal ma tvoj tip, lebo aj ja mam trosku problem s tymi skvrnami po porode a stale mi nezmizli. Vopred dakujem.

dasenka26
21. máj 2014

Ahojte, ja som na tvári nemala, ale brucho som mala asi o 3 odtiene tmavšie v poslednom trimestri a tmavy zvisly pruh zhora dole. Ešte to je trochu tmavšie, snad to zmizne uplnne 🙂

monikac
21. máj 2014

aj ja som ich mala cele tehotenstvo na tvari a dost velke, ale ako som porodila zmizli. Nie ale uplne,ale potom som zacala brat vitaminy (Cod Liver Oil) a vsetko zmizlo uplne. Ale cez leto si musim davat 50 faktor na tvar lebo inac to mam spat ☹

zuzka1008
21. máj 2014

Ja som mala na tele, zmizli do 4mes po pôrode 😉

veryhappy
21. máj 2014

@nika1020 ono sa to dava typovo, podla fotky autorky som si vsimla, ze by sepia na nu sedela. Nie je to uplne na vsetky typy pigmentacii, zena sepia ma taku akoby masku, urobi sa taka mapa na tvary, moze byt aj okolo ust, na brade, cele a podobne.
Kožní příznaky: Existují čtyři kožní projevy, které jsou pro Sepii charakteristické:
Nažloutlé nebo nahnědlé skvrny v obličeji, které zdůrazňují citlivou typologii, ale také skvrny těhotenské masky.
Kožní léze situované na úrovni záhybů flexorů (Graphites, Arsenicum iodatum).
Puchýřkovité nebo dráždivé erupce kolem úst a na bradě (Lycopodium, Antimonium crudum, Graphites). Katameniální herpes.
Nebolestivé ulcerace a zvláště fisurovaná psoriáza, která krvácí na spodině fisur.

veryhappy
21. máj 2014

@nika1020 inak sepia je velky liek aj na pecen aj na hormony a tie pigmentacie suvisia s tym...

tanik007
autor
21. máj 2014

dakujem Vam baby za rady, skusim aj ja davat pozor na slnko teraz a dufam ze sa to nebude rozsirovat. Zatial mam take male asi 3 skvrnky na cele...take ako mapka a su tmavo hnede. Skusim tu Sepiu mozno pomoze 😉 Inak aj moja mamka to mala v tehotenstve, mozno je to aj dedicne...ale jej to zmizlo az po rokoch 😝

nika1020
21. máj 2014

@veryhappy
dakujem ti velmi pekne...))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre