Pohlavie bábätka v 16. týždni

janka1989ya
1. apr 2014

Ahojte dnes som 14+1tt lekárke idem 14.-4 to budem 16+1 tt to idem na moč a 17.4 idem na poradňu tam sa už bude zisťovať pohlavie ,ak bábenku bude dobre otočené ? 😉

zara0201
1. apr 2014

@janka1989ya Pri idealnych podmienkach- dobre otocene, skuseny sonograf, dobry pristroj...Ano. Nam povedal v 13+4. Ale bol to Dr. Grochal, ten asi nema v sonografii konkurenta.

lulu369
1. apr 2014

Pokiaľ bude bábo dobre otočené, dobrý prístroj a skúsený sonograf tak určite 🙂)))ja idem 4.4 k svojmu doktorovi do poradne a tiež v kútiku duše dúfam, že aj my už v piatok budeme vedieť či nám pribudne ďalšia malá princezná alebo princ 🙂

zdena12345
1. apr 2014

nam povedali az v 20
ale da sa to od 12. ale nie kazdy ma to vybavenie a aj skusenosti a nemusi to byt definitivne- to az od toho 20

pavlina156
1. apr 2014

My sme boli presne v 16 týždni na 3D/4D ultrazvuku a tam nám hned povedali, že vidia dievčatko, pár dní na to som bola v poradni a doktor nám na normálnom ultrazvuku povedal, že to, čo tam majú chlapci nevidí 😝 a narodilo sa mi predsa dievčatko 🙂 Určite sa to dá zistiť už v 16 týždni, len sa bábätko nemôže otáčat riťkuuuu 🙂 🙂 len pozor na to, ak dr. povie dievčatko, tak pipik sa môže vyvinuť neskor, on kludne ešte v 8 mesiaci može vidieť dievčatko a narodi sa chlapček 😉 ak chcete vedieť určite pohlavie, radím 3D/4D ultrazvuk, zrovna ti aj pekne skontroluje bábätko, tam je všetko krásne vidieť a plus máš na pamiatku CD a fotky 🙂 Ak ste poblíž BA, radím Dr. Orosa v Petržalke. Držime palce 🙂

janka1989ya
autor
1. apr 2014

noo, uvidíme -som nedočkavá viem 🙂 ale strašne zvedavá 😀

e_z
1. apr 2014

Ahoj,
o pohlaví bábätka máme článok aj vo Wiki Modrý koník. Tak sa pozri aj tam: https://www.modrykonik.sk/pohlavie-babatka/

Ak rozmýšlaš o 3D a 4D ultrazvuku, tak vo Wiki sú spísané aj miesta, kde sa robia. Mrkni vždy na konci článku, kde sú jednotlivé mestá:
https://www.modrykonik.sk/3d-ultrazvuk/
https://www.modrykonik.sk/4d-ultrazvuk/

@janka1989ya

jankaba1
1. apr 2014

ahoj, skus porovnat. U mna to fungovalo 2x.

vek zeny a mesiac kedy otehotnie. 🙂

ludka1009
2. apr 2014

ahojte. ja som tehotná a momentálne som v 16+3 a podľa tejto tabuľky by som mala mať v brušku dievčatko... 28.4.14 idem na morfologiu a chcela by som vedieť že čo to čakáme, tak potom napíšem že či ta tabuľka je spoľahlivá 🙂

zabinkalenka
5. apr 2014

Tej tabulke neverim, ale len tak zo zaujimavosti som si to chcela vyratat, no mam problem 🙂 babenko sa nam podarilo bud na moje narodeniny, alebo max 2 dni pred nimi 🙂 a teda neviem kolko som mala rokov 🙂) pockam teda do 16tt a snad nebude drobec hamblivy

lenocka123
5. apr 2014

mala by som mat podla tej tabulky dievcatko, no na morfe bol chlapcek

lucianka222
5. apr 2014

Hi, sradna, mne to podľa tejto tabuľky 2x vyšlo... Ale podľa mňa je to hlúposť... Keď troška vidíte do genetiky, tak o pohlaví dieťaťa rozhoduje mužská spermia, teda buď oplodní X, alebo Y. Žena s tým nemá "nič" nakoľko má len X. Takže z tohto uhlu pohľadu si neviem vysvetliť čo spoločné s tým má vek matky 😅 Ale dobrá haluz ináč 🙂

lucianka222
5. apr 2014

@janka1989ya Nám teraz pri druhom povedali už v 12 tt. tak na 80%. Je to asi individuálne.... Pri prvom až v 20 tt.

maryennn1
5. apr 2014

Nám povedali v 16tt, ale podľa mňa to záleží aj od toho či to bude dievčatko alebo chlapec, chlapcom totižto okolo tretieho mesiaca zostupujú semenníky a tak sa teda odlíšia od dievčatka, preto väčšinou chlapcov odhalia doktori skôr a dievčatká sa veľmi ukazovať nechcú, jednoducho u dievčatka to nikdy nie je na sto percent 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre