Pohyby bábätka v 19. týždni

punka24
17. apr 2019

Ahojte maminy, tehuľky, žienky... chcela by som sa vás opýtať... som momentálne v 19tt a asi tak pred týždňom približne sa mi zdalo že citim pohyby bábätka... cítila som ich viac x a bola som si už istá že je to ono... také bublinky, šteklenie zvnútra... lenže teraz akosi sa mi zdá že nič... som prvorodička, takže je to teraz pre mňa všetko nové... neviem čo a jak, tie pohyby ma mätú, môže to byť aj z fyzickej aktivity že ich tak necítim alebo sa len príliš pozorujem...?? O chvíľku idem aj ku lekarke na kontrolu, ale tak chcela som sa aj tu vás opýtať keďže veľa ľudí veľa skúseností ktoré mne zatiaľ chýbajú... 🙂

bubyy
17. apr 2019

@punka24 Ahoj väčšinou pohyby tak skoro cítiť len sem tam...mna prvýkrát bábätko koplo okolo 22 tt a aj to som musela pozorne sledovať a sústrediť sa inak som ani necítila takze neboj ešte si užiješ dosť tých kopančekov 😊😊”

simbatko
17. apr 2019

@punka24 Ja som prvý riadny kopanec dostala v 20tt.....A od radosti som skákala po gauči jak blazen..😀😀😀Ono tooo príde...čoskoro👍

nickpick
17. apr 2019

@punka24 ahoj, sme na tom rovnako, tiez som v 19. tyzdni a este necitim pohyby (sem tam sa mi aj zazdalo, ze nieco citim, ale kedze som prvorodicka neviem ich podla mna presne identifikovat), stale sa upokojujem, ze to este len pride, citala som starsie diskusie na tuto temu a vraj niektore zeny citia pohyby az od 20. tyzdna vyssie, plus udajne stihle zeny citia pohyby skor, tie trosku pri tele neskor, ale kto vie ci je na tom nieco pravdy.....

apip42
17. apr 2019

Ja som pri pri prvom citila uz v 18tt😉

ariannazara
17. apr 2019

Ja som cítila strašne skoro už pred 18tt a teraz som 31tt a co nevyvadza v bruchu sa nestíham diviť 😂🤦‍♀️ niekedy si už hovorím nech spi 😂 Neboj sa príde každú chvíľu, kým sú ešte také slabšie si to užívaj potom prídu poriadne rany do rebier 🤭

zanita777
18. apr 2019

@punka24 ja som prvé pohyby začala cítiť až koncom 23tt. Ale uuuplne jemnucke a až 25tt som vedela že toto sú pohyby ... Je to u každého inak 😊 ale neboj každým dňom budú silnejšie 😊

frota3
24. apr 2019

Tak vies kazde tehu je ine, neda sa povedat, ze musis mat aj ty vsetky tie priznaky a pochody ako nejaka ina mamicka 🙂

katarina161
24. apr 2019

Ja som v 25tt a pohyby ešte necítim. Je pravda,ze som silnejšej postavy.

michala11111
26. apr 2019

ja som v 21 týždni a už ich viem jasne rozoznať, začala som ich cítiť tak v 17tt ale to som si nebola istá. Ale toto je druhé tehu takže už viem isto že teraz je to ono. Neboj neskôr už to budeš vedieť na 100%

punka24
autor
29. apr 2019

Naozaj vďaka baby... ja už v 20tt a malý kope tak pekne že sa to nedá pomýliť... asi som sa len vtedy zbytočne nad tým stresovala... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre