Poloha plodu v 16. týždni

ingrida1127
16. aug 2021

Dobré ránko.
Môžem cítiť plod v 16tt niekdy viac na ľavej strane úplne a niekedy naopak na pravej strane brucha ?
Dokonca keď sa nejako viac natocim že sa chcem po sedačky po niečom natiahnuť tiež cítim myslím že je to plod či sa mýlim a sú to posunuté orgány v bruchu.
Ďakujem 😊.
Nemôžem sa už dočkať pohybov🤗mojej malinke lásky.

zafir01
16. aug 2021

@ingrida1127 ahoj, skôr nie. V 16 tt máš vrch maternice niekde v strede medzi pupkom a tým ako ti začína ochlpenie. A maternicu máš niečo širšiu ako grep. ( neviem inak vysvetliť tu veľkosť) čiže je malo pravdepodobne aby si cítila pohyby raz úplne napravo, potom úplne niekde naľavo. Skôr to budu čreva, keďže už sú trochu poposuvane

miskamicha
16. aug 2021

@ingrida1127 podla mna mozes..lebo ja to tak mam...ale mne sa akoby brucho tak vypuči raz vlavo a raz vpravo...som sice prvorodicka ale pohyby citim od 16tt, najprv som myslela ,ze su to creva,ale nie. A placentu mam na zadnej stene.

karhu
16. aug 2021

mozes, moj bol takto, ale nech ta lekar dobre prezrie, ja som mala vnutromaternicove septum, cize aj vdaka tomu

miskamicha
16. aug 2021

@karhu ano..ja mam zas dvojrohu maternicu...ale aj napriek tej prepazke si cestuje este kade tade 😉 a donosila si v.pohode aj napriek prepazke? Ak sa mozem spytat mas uterus subseptus?

karhu
16. aug 2021

@miskamicha pred prvym tehotenstvom mi tvrdili, ze sa to neda operovat, tehotenstvo bolo ok do 16tt, potom nastali komplikacie, v 17tt doslo k spontannemu potratu - dovod neznamy😒
pred druhym tehotenstvom som sla na metroplastiku maternice a donosila som do 36tt

miskamicha
16. aug 2021

@karhu to mi je luto ☹ hlavne ze na druhy pokus sa to podarilo🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre