Pomalé priberanie v 2.trimestri.

21. feb 2020

ahojte. je to ok. ze napr. za tyzden som pribrala kilo. za dalsi tyzden zas kilo. a teraz vaha dva tyzdne stoji. (som aj rada) je to v poriadku vsak? tie priberania sa udavaju v priemere ze? aj vy ste to tak mali ze vaha zrazu poskocila potom zas stala a tak dokola? hladom netrpim ale ani sa neprejedam. sem tam uletim. dakujem za rady a skusenosti

smejko25
21. feb 2020

Ja som najprv 3kg schudla a az tak zacala priberat 🙂 dokopy 10kg som pribrala ale tiez mi tak stala vaha 🙂 dolezite je aby dietatko priberalo ϡ

tukanec
21. feb 2020

ak pribera babo je jedno ako ti skace vaha. ja som v 8.mesiaci schudla, hoci maly priberal a brucho mi tak narastlo akoby som kazdy tyzden 5 kg pribrala

deti95060810
21. feb 2020

váha nešla stále hore...
pri synovi som trpela veľkými nevolnosťami tak v prvých 6 mesiacoch som pribrala len 1 kg....ale potom som priberala poriadne
pri dcére som to mala inak...tam som priberala od začiatku a potom váha ku koncu išla dole...pribrala som 11kg

kiki68
21. feb 2020

Mne tiez tak, ja som asi do 16tt vela pribrala, cca 5,5 kg alebo kolko . Tak sa hrozili, ze co to bude. Ako sa nasadili lieky na riziko a uz zacinajuce symptomy preeklampsie, tak sa to zastavilo a dva a pol tyzdna nic ani tuk na vahe. Potom pol kila, potom zase nic. Teraz po 20tt zase okolo kilecka islo postupne hore a predpokladam, ze takych 16kg proste na seba dam, co chcem co nechcem. Mozno aj viac. Zalezi ako sa to bude zasekavat na kolko tyzdnov. Babo veselo rastie ( mam usg kazde 2 tyzdne) . Ja uz sa o to priberanie moc netrapim. Do fitka, na tehu jogu , prechadzky chodim stale, sladke a mastne skoro nejem. Tak co uz s tym spravim...

saskia_98
21. feb 2020

Nie ja som 5 kg schudla a 6 kg pribrala, cize vahu neries. Maly sa narodil zdravy s vahou 3350g. 🙂 zo svojej vahy si absolutne nic nerob. Pozeraj na to ako ti babo pribera. Ked primerane, neries. 🙂

cokolada_876
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
saskia_98
2. mar 2020

@cokolada_876 zbytočne nestraš lebo nič nemusi. Ja som pribrala za cele tehu 6kg z toho drobec mal 3350 g a rodila som 36+5 tt. A maly bol v poriadku. Vyvinuty tak ako sa mal vyvinúť a vahu mal paradnu na to aky bol týždeň. Čiže tieto tabulky su len na približny odhad ale riadit sa nimi je totalna hluposť. 😉

sense
2. mar 2020

@cokolada_876 vobec nemusi.... a uz vobec nie preto ze je to na nete

sense
2. mar 2020

Ano moze... ha som do 27tt mala +3kg.... potom skoro co tyzden co kilo ... dolezite je aby bolo dieta dobre vyzivovane

cokolada_876
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magnulienka
13. aug 2022

Ahojte takze je normalne ze som nepribrala ba kg v 18 tyzdni pas sa mi vsak zvacsil o 7 cm? Moja pociatocna vaha bola vyssia…

timilv
13. aug 2022

@magnulienka ja som momentálne v 8.mesiaci a na začiatku tehotenstva som pribrala cca 2 kilá a odvtedy už nič. Ale bruško mi aj tak pekne rastie a bábätko je v poriadku 🙂 doktor sa ma pýtal, že ako sa stravujem lebo mi vôbec nejde hore váha, práveže aj teraz som medzi poradňou v 7mom mesiaci a v 8mom mesiaci schudla skoro pol kila. Každý mi hovorí, že je vidieť ako som schudla v tvári, zadok a stehná mám menšie... Ale beriem to tak, že mám posledný mesiac predo mnou, tak teraz sa na mňa ešte nejaké kilo nalepí 😁

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre