Priberanie v tehotenstve, za týždeň 2kg?!

lovely5
3. jún 2019

Ahojte som v 19 tt a strasne mi kolise vaha.. na zaciatku som mala 61kg (vyska 164cm), minuly tyzden este 67,5 a dnes plus 2kg - a to som sa neprejedala!! Jedla som vela len na zaciatku tehotenstva, teraz jem o trosku viac ako pred tehotenstvom, vacsinou zdravo ovocie, zelenina. Len ak to takto pojde dalej, bojim sa ze priberiem 30 kg do konca 🙈 Ustali sa nejako ta vaha ci to pojde takto dalej? Chcela by som sa pokusit obmedzit jedlo - este viac ovocia a zaleniny a dostat sa na ca 2.100 kcal (teraz jem asi 2.500 za den). Myslite ze to pomoze?? Nejake tipy?

dzulli1980
3. jún 2019

Ja som sa tiež neprejedala, bola som pohybovo aktívna skoro do pôrodu a aj tak som pribrala 30 kg ... som bola ako taký malý hroch.
@lovely5

17juraj17
3. jún 2019

@lovely5 Je zbytocne to nejak radikalne riesit. Nechaj tomu volny priebeh. Ak sa neprejedas tak je vsetko v poriadku. Vela zien v tehotenstve je lahsie preskocit ako obist a dnes su z nich krasne stihle mamicky😉

lovely5
autor
3. jún 2019

@dzulli1980 a podarilo sa ti to dat dolu po porode? kolko si pribrala v polke?

dzulli1980
3. jún 2019

Áno, pekne som schudla, keď som išla rodiť mala som 95 kg - teraz 180 cm, 65 kg ... ja som priberala tak rovnomerne, žiadne skoky, v tom 19 tt som mohla mať + 15 kg.
@lovely5

lovely5
autor
3. jún 2019

@dzulli1980 dakujem 🤗

evinkakub
3. jún 2019

@lovely5 ahoj...
Ja som to tu uz niekde písala. Velmi som nabrala v prvom trimestri... 6kg....po tom som si povedala, ze prestanem sa prejedat, a jem zdravsie, zelenina, vela ovocia, jogurty, a celozrnne pecivo. Aj napriek tomu mam na sebe od zaciatku plus 10 kg. Som v 24tt. Cize v prvom trimestri 6 kg, v druhom zatial 4. Ale ak by som sa nespamatala, som dnes uz aspon +15. Hruza. Nevaz sa stale a nenervuj sa. Ktosi mi tu napisal, ze ro moze byt aj voda, po tehotenstve to pôjde dolu.

momi1_1
3. jún 2019

@lovely5 skús viac ja neviem, chodiť pešo, možno aj cvičiť ak sa dá...

lovely5
autor
3. jún 2019

@evinkakub ja som tiez jedla dost v tom prvom trimestri - zasa nie uplne obzerstvo ale mala som staaale hlad.. teraz som s jedenim tak v norme, len to ze som pribrala za tyzden 2 kg ma uplne vystresovalo a to som nejedla vela ani nezdravo 😭 tak dufam ze sa mi to dako podari zvladnut, dufala som ze priberiem tak 14 kg za cele tehotenstvo..

lovely5
autor
3. jún 2019

@momi1_1 snazim sa aj cvicit aspon doma, ale to zvladnem tak pol hodinu.. uplne mi to chyba poriadny trening vo fitku, ale to naposledy nedopadlo dobre..

momi1_1
3. jún 2019

@lovely5 jasné to chápem, ale proste z tehotenstva sú hormóny rozhádzané, telo sa tomu nejako snaží prispôsobiť a bohužiaľ tebe to spôsobuje priberanie...

evinkakub
3. jún 2019

@lovely5 mozno to nie je 2kg za týždeň, vela tehotnych trpí zapchou, mozes ist normalne na wc???? Ja sa vazim vzdy v den poradne, urob to tak aj ty... ak nejes nezdravo, nemusis sa nicoho bat. Tak ako sa to na teba lepi, tak rychlo to pôjde dolu. Moja mama pribrala v tehotenstve 32 kul a do pol roka schudla 36. A to stále tvrdi, ze to islo samo.

lovely5
autor
3. jún 2019

@evinkakub hej mozno to je aj tym, nemohla som velmi na wc a citim sa celkom zavodnena.. vyskusam par dni trocha znizit kcal a este viac ovocia a zeleniny a vela vody a uvidim ci to pomoze.. mne mama povedala ze najviac pribera sa v prvej polke a potom tak 5 kg, tak neviem.. kazdopadne dakujem pekne 😊

eliaska101
3. jún 2019

Nemusíš sa ani nejak extra prejedať a pôjde hore. Podaktoré žienky majú ťažké priberacie obdobie na začiatku, iné v stredia niektoré priberú dosť až a konci tehua niektoré priberú dosť až a konci tehu

soldi
3. jún 2019

@lovely5 z vlastnej skusenosti - neries, niekto to tak proste ma. ja som bola tehotna 4 krat a vzdy som pribrala cca 25 kil. a to napr teraz v poslednom tehotenstve som do siedmeho mesiaca kazdy den chodila na bicykli niekolko km, plavala a 2x tyzdenne mala treningy pole dance.
fyzicka aktivita na priberanie vobec ziadny vplyv nemala. ani strava. a ver mi, ze som skusala vsetko mozne a vzdy som pribrala rovnako 😀

do roka a pol som vzdy schudla na cca povodnu vahu bez obmedzovania. teraz po tom stvrtom mam dokonca o dve kila menej a to som rodila teraz v novembri.

pribinacka
3. jún 2019

Ahoj, ja som za cele tehu pribrala 25kg podla vahy. Doktori mi ale vraveli, ze to nemam tak brat, mam kopu vody zadrzanej, babo, viac krvi atd. Spuchnuta som bola, ze som neobula ani muzove topanky. Do konca 7mes som pribrala 9kg, zvysok tehotenstva tie zvysne kg. Presne tyzden po prepusteni z nemocnice som mala -15kg, takze vseho vsudy na mne po porode zostalo 10kg. Daj si co Ti chuti, babatko potrebuje z kazdeho rozka troska 🙂

lovely5
autor
3. jún 2019

Dakujem za podporu baby😊

zuzikak
3. jún 2019

Joj moja ved si tehotna. Netrap sa tym. Ja som sa tiez neprejedala, chodila skoro vsade peso a aj tak som pribrala 25 kil. Pri oboch detoch. Vela si herie babatko, vela je voda, ktora zmizne par dni po porode. Ked sa neprejedas, tak je vsetko v poriadku. Maloktora priberie za tehotenstvo len 7 kil, ked babo vazi vacsinou do 4kg. Nejde len o vodu a tuk- aj tvoje mnozstvo krvi sa zvacsuje aby telo zasobilo aj teba a aj babo. Neboj, po porode to pojde rychlo dole...a ak budes kojit a nespat- este rychlejsie 😉 Len mysli pekne na zdrave babo, jedz vyvazenu stravu v miere ako doteraz a priberanie nech je posledne co ta trapi. Ved je to len na par mesiacov 😉

evinkakub
3. jún 2019

@lovely5 držím palce😊

a1d4k3a
3. jún 2019

Ahoj,ja začínam zachvilku 9tyzden,a pribrala som pol kila :D :D a pri prvom tak isto,pribrala som až ku koncu ale za to 20 kg. :D všetko mi šlo len do bruška 🙂 strašne som jedla,som bola stále hladná ;) takže tiež myslím,že aj pri tomto privedieme asi ku koncu tehu.. uvidíme.. a zhodila som naspäť . Pred tehotenstvom som mala 52kg,a 162cm,a teraz mám 52 presne :D 🤔

evinkakub
3. jún 2019

@soldi ahoj soldi. Ja som prve 4 mesiace robila kardio+ plavanie, každý den tak zľahka, spálených vzdy cca 500-600 kcal, a aj tak sa priberanie nedalo zastaviť...

erika_smile
3. jún 2019

Každá žena keď je tehotná tak priberie, netreba to brať tragicky. Veď to dieťatko v brušku predsa musí aj rásť, takže aj to váži a taktiež aj matka musí o trochu viacej jesť, keďže to bábätko musí tiež z niečoho rásť. Ja som tiež pribrala, no už som to aj zhodila. Nebojte nič!

romiada
3. jún 2019

@lovely5 ja som pri prvom dietati-dcere pribrala 22kg. Doktor sa bal ze mam tehu cukrovku. Nemala som. V 7.mes.ma pani na pumpe pustala s krikom dopredu v rade lebo ze porodim....som sa aj hanbila priznat ze este mam 2 mes.do porodu. Strasne mi opuchli nohy...do prace len sport.šlapky som obula. Pri druhom dietati-synovi som pribrala 24kg. A to som lyzovala, jazdila na bicykli do 6mes. A moj otec sa mi smial ze som tazsia nez on. Po porode sa ta "spuchnutost" zo mna doslova zliala aj pri prvom aj druhom 😉 takze viem ze ten markantny opuch nemohol proste za tak kratky cas urobit tuk, ale voda

si_sa_6
3. jún 2019

@lovely5 nemusíš sa prejedať, telo sa mení, snaží sa prispôsobiť ako písala momi1_1 🙂 Podľa mňa sa to ustáli a bude to v pohode 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre