Probiotiká v tehotenstve

helen4
5. aug 2014

Ahojte,...užívate niektorá probiotiká?

siska53
5. aug 2014

Ja som v 1.trimestri uzivala psyllium,kvoli krcom v crevach,neskor,ked sa to uz upravilo,tak som sa poradila v lekarni.ktore este mozem. Tusim biogaia to bola,co mi poradili...

patuskaaa
5. aug 2014

Prínosom počas tehotenstva je nespomerne aj konzumácia probiotických baktérií. Úzkosť, strach o bezpečný priebeh tehotenstva či zvýšená produkcia hormónov v gravidite môžu významne zhoršovať stav črevnej mikroflóry a vyústiť do tak bežných ale nepríjemných stavov ako sú zlé trávenie, zápcha, nevoľnosť či zvracanie. Riešenie týchto problémov prirodzenou cestou je určite vhodnejšie ako užívanie liekov, ktoré nepôsobia na samotné príčiny a navyše prechádzajú placentou do tela plodu. Dostatok probiotík môže pomôcť zvýšiť odolnosť matky voči vírusovým ochoreniam, kvasinkovým infekciám, infekciám močových ciest či ďalším, relatívne bežným ťažkostiam počas tehotenstva. Ich pravidelný príjem môže zlepšovať aj imunitný stav dieťaťa už počas obdobia pred pôrodom, podľa štúdií znižuje výskyt atopického ekzému u detí. Samozrejme prínosom môže byť len pravidelné užívanie probiotík počas celého tehotenstva. Pokiaľ tehotenstvo ešte len plánujete, najlepšie je začať s ich užívaním niekoľko mesiacov v predstihu. Len tak sa potom optimálne využije ich pozitívny účinok aj v tehotenstve. Dôležité je pokračovať v ich užívaní aj po pôrode, obzvlášť ak matka kojí, pretože sa dostávajú do materského mlieka a ovplyvňujú správny vývoj mikroflóry dieťaťa a tým aj vývoj jeho imunitného systému. Aj keď užívanie doplnkov s obsahom probiotických baktérií často „necítime“, odporúčam siahnuť po kvalitnom produkte akým je napr. Probiotik12 s užívaním 1x denne pred, počas celého obdobia tehotenstva a aj počas kojenia.

tamarka9
6. aug 2014

@helen4 no ja by som uz konecne chcela zacat, musim zbehnut do lekarne, podla mna je jedno ake, nikde som nenasla ze by boli nejake specialne pre tehotne zeny. Ja som trpela a stale trpim na silne nevolnosti a vracanie, ked som vracala ledva som kys. listovu v sebe udrzala, teraz vraciam max az za den, tak by som to uz skusila, podla mna to aj na to pomoze...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre