Sladké a slané v tehotenstve a pohlavie dieťatka

zanetakovacsova
25. feb 2021

Ahojte baby 🤔aké máte skúsenosti s tými vecami "ak máš počas tehu chuť na sladké bude dievčatko a slané tak chlapček" ktorá mala ako🤔či myslíte že to s tým v skutočnosti ani nesúvisí?! 🤔Na začiatku tehu by som vraždila pre sladké ale teraz už iba slané aj to mäso s mäsom a taaak😃😃😃

malinoismum
25. feb 2021

@zanetakovacsova Jedla som na čo mala chuť a na pohlavie to ozaj vplyv nemá a ani opačne to nemá žiadny vplyv.

marcela64
25. feb 2021

Nemyslím že to s tým nejako súvisí , papaj na čo máš chuť a hlavne zdravo. Nie kavntita je dôležitá ale kvalita

asia83
25. feb 2021

@zanetakovacsova Pri dcére som na sladké vôbec chuť nemala, iba mäso by som jedla. Pri synovi som iba sladké jedla. Aj som tak vyzerala. 🙄 Ale nie, pribrala som rovnako pri oboch.

cookie29
25. feb 2021

Skus urobit anketu 🙂 vzdy najdes takych co Ti teoriu potvrdia aj vyvratia 🙂 ja som skusala aj test so sodou bikarbonou aj s pulzom... potrebovala som skratit cas, pokial to beries ako "hru" a nie vazne, ziaden problem

dr_smajlik
25. feb 2021

Pri dcére mi hrozne chutilo mäso. Jedlá by som ho na tony a ku koncu tehu mi chutili pomaranče, bola som schopná zjesť aj 4 na posedenie 🤣 pri synovi som sa stala závislá na zmrzline a sladkom, takže neviem veru 😉

timi247
25. feb 2021

@zanetakovacsova pri dievčatách som mala strašnú chuť na slané a pri chlapcoch na sladké

matka1961
25. feb 2021

Pri dievčatku iba na sladké :D aj po mäse so zeleninou som si ešte musela dať sladké, až potom sme boli obe spokojné :D sranda je že predtým som sladké nejedla takmer vôbec:D

simona92101
25. feb 2021

Pri dcerke som bola rada ze vobec daco zjem,nechutilo mi vobec nic,zato na stedry vecer som tlacila pomarance do seba co som mala taku chut na ne 😃zase kamaratka caka chlapceka a pre sladke by vrazdila 😃 podla mna to s pohlavim vobec nesuvisi

anickaaa6aaa
25. feb 2021

Pri synovi som jedla vsetko a vela.. Strasne mi chutila vianocka, buchty, ruska zmrzlina..

sandra151
25. feb 2021

Pri dievčatku vkuse sladké A pečivo. Mäso som nemohla ani cítiť. Test so sódou mi tiež dvakrát potvrdil dievčatko

zuzuliatko18
25. feb 2021

Pri synčekovi mi išlo veľmi sladké na chuť, mandarínky som jedla na kila a teraz čakám dve baby a na sladké skoro nepomyslim, len šunku by som vyjedala. Mandarínky mi nejdú vôbec. Ale či to súvisí...

makakova
25. feb 2021

Tieto kraviny...

maggie1978
25. feb 2021

Chute môžeš mať iné keď čakáš dievčatko, alebo iné keď chlapca. Ale určite by som sa tým neriadila, nemusí to mať ,resp.nemá to žiadny vplyv na želané pohlavie.

zuzana_ilkova
25. feb 2021

@zanetakovacsova je to blbosť ja som sa išla zabiť za štavou z kyslej kapusty a mam chlapca.... podla toho co si napisa by som mala mat co? :D papať co chceš v rozumnej miere a nechaj sa prekvapiť sono to ukáže:D

zuzitko74
25. feb 2021

Pri oboch babách som zo sladkého vracala. Pracovala som pri Figare. Len čo som vystúpila z autobusu, tak veta ,,Raňajky v tráve" dostala úplne doslovný význam.

deti95060810
25. feb 2021

jedenie sa ani nerozlišovalo... Odlišné som mala veľkosti brucha...
pri synovi bolo obrovské brušisko a pri dcérach len také malilinké brušká že bol vôbec problém vidieť že som tehotná...
A ešte nevolnosti boli len pri synovi.....

siska53
25. feb 2021

@zanetakovacsova vobec to s tym.nesuvisi.. absolutne..

leona_mum
26. feb 2021

@zanetakovacsova U mňa to bolo zaujímavé. Celý život jem maximálne tak kura, kačku a ryby, zvyšné mäso sa mi hnusilo. V začiatkoch tehotenstva keď som ešte nevedela, že som tehotná som mala extrémnu chuť si normálne v lese uloviť jeleňa a zjesť ho tam 😂😂😂 v reštaurácií som si viac krát po sebe dokonca pýtala divinový guláš 🤷🏻‍♀️ nikdy predtým som ho nejedla 😅 extrémna chuť na mäso. To bolo ale tak orvé dva tri mesiace. Aktuálne som na konci šiesteho mesiaca a na mäso nemám chuť dokonca vôbec. Nehrozí chuť ani na šunku. Najviac mi teraz chutí ovocie, zelenina a sem tam sa dostaví chuť na sladké, na slané menej ale občas aj to. Čakáme dievčatko 🤷🏻‍♀️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre