Som v 17. týždni a necítim pohyby

dettilv
14. sep 2021

Ahojte. Som tehotná 17tt ale necítim pohyby. U dr je vzdy všetko v poriadku. Tak som si dnes kúpila angel sounds ale nejako tam neviem dať baterku. Som technický antitalent🤨no a ešte by som rada vedela s ktorým kočíkom ste spokojné. Bábo sa má narodiť vo februári ale som z juhu a tu také zimy ani nie sú. Ďakujem za odpovede

janai1
14. sep 2021

@dettilv tam sa nedáva baterka 😅 ved to sa nabíja cez USB

dettilv
autor
14. sep 2021

@janai1 ja som mala baterku v balení a aj v popise je písaná baterka

ailiba
14. sep 2021

@dettilv nič sa neboj, je bežné, že prvorodicky cítia pohyby až v 20tt, nie je to nič nezvyčajné. Hlavne, keď máš placentu vpredu, príp. keď ma mamička kila naviac, tak aj neskor.
My máme kočík mutsy igo a som veľmi spokojná.

eternity24
14. sep 2021

@dettilv k angel sounds toľko, ja som nevedela vystihnúť ten správny zvuk ani v oveľa vyššom štádiu, az sestra ma musela upozorňovať, ked mala jedno sluchatko v uchu ona a jedno ja, ze počujeme srdiečko teraz 🤷🏻‍♀️ Ja som mala hlboký kočiar zdedený MON , bola som spoko. Hlboká vanička je iba na pol roka +\- 2 mesiace ktm nezačne dieťatko sedieť. Teraz mam Joolz hub a sim tiez totálne spokojná.

janai1
14. sep 2021

@dettilv ahaa, hm tak my sme mali nabijatelne

milka1988
14. sep 2021

@dettilv tiež som v 17 tt a necítim pohyby a ani nečakám že tak skoro ich budem cítiť ;) normálne je až neskôr okolo 20-24 tt

nairia
14. sep 2021

ja som prvorodicka a uplne prve pohyby som zacala citit niekedy v 19tt, aj to som len tak dedukovala, ze asi je to ono, ista som si bola az o cca 2 tyzdne neskor. ak je u doktora vsetko v poriadku, urcite by som sa neznepokojovala 😊

fleur1111
15. sep 2021

@dettilv ja som prvé pohyby cítila v 18tt, ale to tak, že som spočiatku nevedela identifikovať či je to naozaj to (potvrdilo sa mi to až neskôr, keď pohyby boli častejšie). Samozrejme nebolo to stále, spočiatku len pár krát do týždňa. Teraz som v 26tt a pohyby cítim každý deň. Angelsounds mám aj ja, je to super vec, len daj pozor aby si si nezamenila zvuk srdiečka s vlastným tepom.

mon01
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janai1
15. sep 2021

@mon01 čo?

dettilv
autor
15. sep 2021

@fleur1111 prosím ta nevieš mi odfotiť ako tam máš baterky 🙏

miskamicha
15. sep 2021

@dettilv to je co za angelsound ? Ja som si kupila fetalny doppler hlavne kvoli tomu ze vyuziva mensiu frekvenciu 2MHz...angelsound 3,3.
A neboj.. nemusis citit pohyby este... ja som prvorodicka a od 17tt uz citim teraz som 25tt a riadne sa mrvi..ale mam placentu na zadnej stene...ak mas placentu vpredu tak budes citit pohyby aj neskor ako 22.tt a mozu hyt placentou tlmene 😊

miirka123
15. sep 2021

@dettilv ja mám placentu vzadu a prvé pohyby som cítila až v 18tt aj to som si nebola istá či to nie sú creva tak ale je tu veľa ten o tom a tam som sa aj Dočítala že to je úplne normálne a u prvorodičiek sú pohyby cítiť neskôr.

fleur1111
15. sep 2021
dettilv
autor
15. sep 2021

@fleur1111 ježiši ďakujem❤️podľa tohto som tam uz správne vložila baterku. Prístroj mi ide ale nevedela som vyhľadať srdiečko 🤨počula som iba svoje. Babatkove bije 2x rýchlejšie ako moje že?

fleur1111
16. sep 2021

@dettilv najprv si skontroluj svoj pulz na zápästí a od toho tempa by malo byt babatkove ako píšeš o niečo rýchlejšie 🙂 nemáš za čo 🙂

fleur1111
16. sep 2021

@dettilv v tvojom tyzdni som ho ani ja nevedela rychlo nájsť, chytala ma panika 🙈 ale musis dlhšie hľadať, je ešte malinké to preto 🙂 len moc to nepreháňaj, ja som zvykla to používať max 1-2 x do týždňa.

diana152
16. sep 2021

skus hladat v podbrusku az pri ochlpeni, ja som nasla srdiecko po par sekundach🙂 hlavne si to miesto niecim premasti ja si napr. davam kokosovy olej po tom sa to dobre smyka😁 aj som pocula ako mi kopol do brucha a to tiez pohyby ani kopance este necitim🙂 ale budem to pouzivat len raz za cas, ale mam ho len oddnes a som z toho unesena😁 clovek konecne veri ze v tom bruchu niekto je😁

vanda323
16. sep 2021

@milka1988 Ja čakám štvrté som 17 týždeň a necítim pohyb

milka1988
16. sep 2021

@vanda323 mozes nemusis hned citit, aj zelezi kde mas placentu ulozenu, kde je babatko ulozene, vrstva tuku, atd 🙂 mas cas este stale takze hlavne klud. Ja mam angel sound a raz tyzdenne len na par sekund najdeme srdiecko a sme pokojni aj ked nekope este

vanda323
16. sep 2021

@milka1988 Asi si tiež kúpim ten angel sound

saska.j
17. sep 2021

Ja som druhorodicka a tiež ešte necítim poriadne Pohyby a to som už v 20 tt, bude to asi tým ze placentu mam vpredu. A každý deň počúvam srdiečko cez angelsounds, musis vyskúšať úplne dole nad ochlpenim, ja keď počúvam tak tiež to trvá chvíľu kym ho nájdem ale už viem kde mam hľadá. Hlavne použi nejaký olejcek

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre