Strach o bábo - rozdiel vo veľkosti podľa sona

samara9
3. feb 2014

Baby, ja mám taký strach :( bola som na morfo sone a to bol začiatok 21tt, podla mojho menzesu 20+0 podla dr 20+2.............babo bolo ale menšie podla velkosti vsetkých orgánov bolo 18tt koniec a dnes kukam na obrazok a tam 17+1 to je riadne velký rozdiel vo velkost, ci?

nikus20
3. feb 2014

@samara9 ja som tiez mala vzdy o tyzden mensie babo ale ja kvoli maternici....nehovorili ti nic kvoli comu to moze byt? nemas nieco s krvou s amternicou?

saxxxana
3. feb 2014

@samara9 To sa podĺa mna nemusis stresovať, ak by bol daky problem urcite by to doktor spomenul. Moje je zas vacsie cca o 3tyzdne ale to asi velmi suvisi so stravou, od kedy som tehotna vypijem pred spanim pol litra kakaa 😉

samara9
autor
3. feb 2014

@nikus20 mne dr nc nepovedala nejako vypocital aze ten rodziel je iba 7-9 dni a sa pytam ci je to okej a ona ze hej ale dnes ked som kukala ten obrazok tak sa mi zda ze to zle vypcoitala alebo ja neviem ona to vôbec nereisla aj brusko mam strasne male :(

samara9
autor
3. feb 2014

@saxxxana vacsie as nevadi ze je? ci? dr m nic npeovedal nejako vypocitala ze ten rozdiel je 7-9 dn co neviem ako na to prisla a ze to je ok ale ja sa bojim nka je babo okej akoze ked kukala na morfo

nikus20
3. feb 2014

@samara9 napisemt i spravu dobre?:
)

bubu4125
3. feb 2014

tt sú ratane od poslednej ms! A ty podľa správnosti otehotnies len dva týždne potom! Ale to len v tom prípade ak si mala ovulaciu v strede cyklu! A možno si mala ovu len niekde v treťom týždni cyklu... Presne tt môžeš vedieť ak si si sledovala ovu a vieš presne na deň kedy si otehotnela... Nemaj strach, aj moja bola vždy menšia...

saxxxana
3. feb 2014

@samara9 Hlavne nestresuj predčasne urcite ti to neprospeje. To je normalne ze sa o malinke bojis. Ak mas az take obavy zbehni za lekarkou este raz , nech ti to vysvetli. Ale podla mna ak by nieco nebolo v poriadku nenecha ta len ta len tak odist....

kofoluska
3. feb 2014

@samara9 Neboj sa. Predpokladany termin porodu sa vypocitava na zaklade rozmerov babatka cca v dvanastom tyzdni tehotenstva. Vtedy su vsetky deticky este cca rovnako velke a vyvijaju sa cca rovnako. Oni maju nejake priemerne tabulkove hodnoty kosti, obvodu hlavicky, bruska a podobne a na zaklade toho potom pri ultrazvukoch pisu, ktory je to asi tyzden. My sme mavali dokonca pri kazdej hodnote napisany iny tyzden - niektore boli aj o tri tyzdne menej ako bol aktualny tyzden tehotenstva. A mame krasneho zdraveho chlapceka. Nezabudaj aj na to, ze kazde dietatko ma inu porodnu hmotnost - aj to hovori o tom, ze sa kazde vyvija inak a rastie inou rychlostou. 🙂
Takze pokial doktorka nerobi paniku, nerob ju ani Ty. Neprospieva to ani Tebe ani babatku. Upokoj sa, vychutnavaj si cakanie na drobceka a nemysli na nic zle. Nic zle sa urcite nestane - a urcite nie kvoli tomu, ake hodnoty Ti napisali na ultrazvuku. Este par ultrazvukov absolvujes a uvidis, ze tie hodnoty budu zase niekde inde.

samara9
autor
3. feb 2014

@bubu4125 az takýto rozdiel? ako mam ja?

samara9
autor
3. feb 2014

@kofoluska ked mi robila utz v 12tyzdni tak mi este posunula termin na skorsi 🙂 a teraz nerobila pabniku ale tak ma to zaujima..

cammille
3. feb 2014

@samara9 neboj ak by to nebolo ok dr ta upozorni;) a okrem toho tie merania su dost nepresne, mne tiez vychadzali vseljake miery, raz o 2tt vacsie potom o 3tt mensie...dr neriesil, podla neho to bolo ok, a mal pravdu, vsetky 3 babatka boli a su uplne ok!;)

kofoluska
3. feb 2014

@samara9 To bolo len ako priklad, ze sa to robi prave vtedy, lebo dovtedy sa babatka vyvijaju cca rovnako. 🙂 A tie odchylky su tam minimalne. Inak, teraz som pozrela na fotky z UZV, ked som cakala nasho drobca. Najvacsi rozdiel som tam mala skoro styri tyzdne. Takze naozaj sa nemusis bat 🙂

afrika
3. feb 2014

@samara9 tiež sme pozadu veľkosťou s maličkým... a zatiaľ to vyzerá byť oki

marbalulka
3. feb 2014

@saxxxana by si sa cudovala! s par takymi "expertami" som sa osobne uz stretla, ze nebolo nieco v poriadku a nechali s kludnym svedomim mamicku odist....
avsak, urcite to nie je tvoj pripad @samara9 kolko je takych, ze maju mensie babo, nic sa nedeje, hlavne, aby boli prietoky v poriadku a to by hadam dr. povedal.

vevesh
3. feb 2014

@samara9 neboj sa a nestresuj, moje deti mali vzdy vacsinu meranych veci mimo normy, bud pod alebo nad priemerom, niekedy aj totalne mimo, a su uuuuplne zdrave....kazdy sme iny a nie kazdy sa zmesti do tych 'priemerovych" tabuliek 😉

vierka0
3. feb 2014

@samara9 pokial ti lekar povie, ze je vsetko ok, tak sa tym nezaoberaj..mozno ide len o jedno meranie, ktore je ine..no poviem ti moju skusenost, v 20tt bola mala mensia o tyzden vo vsetkych parametroch, takze vlastne ok, no zacali sme chodit na kontroly pravidelnejsie aj kvoli inym zistenym veciam. V 29tt mi zistili, ze mala zaostava uz o dva tyzdne, ze je podvyzivena, urobili mi prietoky a tie neboli vobec dobre, hned som nastupila do nemocnice a mala rastla stale menej az nakoniec medzi 33-34tt nenarastla takmer nic, takze som nakoniec rodila predcasne v 34tt, kedze bola nedozivovana. Takze pozor na prietoky..mimochodom, mam zdravu dvojrocnu slecnu uz doma 🙂

samara9
autor
3. feb 2014

@vierka0 a to co mam robit akoze stymi prietokmi? to ma sledovat ona nie?

vierka0
3. feb 2014

@samara9 ano, no pokial lekar zvazil, ze to nie je nic neobvykle, neriesila by som to, fakt..prietoky sa v takom skorom tyzdni ani zvycajne nerobia, az okolo 30tt..uvidis, podla dalsieho ultrazvuku, ked ti termin ostane aky si mala, tak je vsetko ok 🙂 moja mala, v case ked sa narodila, v 34tt, bola velkostne na 30-31tt

nigguska
3. feb 2014

@samara9 Ahoj,moj pripad bol tiez vselijak.....babatko raz bolo moc velke potom zasa moc male.....oni to nie vzdy vedia aj presne odmerat! Nestresuj,keby nieco bolo,oni ti povedia.....
a ako bolo pisane,aj porodna hmotnost je u kazdeho babatka ina....tak moj mal byt najskor narodeny 25.8.,potom zmenili na 21.8. (to je este ok) a potom na 5.8.!!!!!!!!!!! a nakoniec sa narodil aj tak az 30.8.! a predpokladane porodne hmotnosti u kazdeho lekara ine: jezisiiiiiiiiiiiii,ten bude mat cez 5kg...dalsi....toto sa mi nezda,len 2,8ks...je malinky.....chodte na take a take vysetrenia...vsetky boli ok a narodil sa s vahou 4kg a ine sa rodia 2,8-3-3,5....to je fakt rozne! nerias to a uzivaj si tehotenstvo!

aristka
3. feb 2014

prosím ťa toto vôbec nerieš ,veď bábätko ak sa aj narodí žiadne nie je rovnaké váhou a sú to zdravé detičky ....úplne zbytočne sa stresuješ ,malinké ešte porastie ,pokiaľ dr.povedal ,že je všetko ok tj orgánové vyš.a srdiečko ...pekné tehu a netabuľkuj si bábo....

aprilka90
3. feb 2014

neboj sa!!! Moje ked sa narodila na 39tt bolo taká ako by sa narodila teprva na 36tt 😉 bude len drobček, a takých sa hovorí že sú hypotrofní novorodzenci.. nieje to žiádný problém a ked 😉 vážne sa neboj!!! 😵

bubu4125
3. feb 2014

@samara9 tak ako každý človek aj dieťa je ine, inak sa vyvíja... A tie merania sú nepresné, práve preto lebo k oplodneniu nedochádza vždy rovnako.... Žiadna panika stres! Pokiaľ dr nič nepovie, zatiaľ je to ok!

palomka
3. feb 2014

nepanikar, ved babatko nevie, ze sa mera a ze ma ostat lezat a pozovat :D mohlo sa akurát inak otocit a uz bola kratsia nozicka alebo co....mozno bude take do 3kg 🙂 moje deti sice boli 3-4tt vacsie 😅

chokma
3. feb 2014

@samara9 teba som este v skupine Májovky 2014 nevidela prispiet... pod medzi naaaaassss. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre