Strie v tehotenstve

dadka246
11. máj 2012

Ahojte kočky, prosím Vás poradte mi už som z toho zúfala 😢 . Som v polovici tehotenstva, pribrala som hadam 3kg a strie mam na bruchu, bokoch, aj na zadnej casti stehien až ku kolenám. Mala som ich už aj predtým, ale nepribrala som v krátkom čase veľa. Prosím poraďte čo zabralo Vám, skúsim a uvidím. Ďakujem

sissy27
11. máj 2012

@dadka246 veľa záleží akú máš pokožku, genetické predispzície... dá sa im predchádzať - veľa veľa sa krémovať (ale ani to nemusí fungovať u každého), ale ak sa už spravia, nedá sa s nimi robiť nič, neexistuje zázračný krém, po ktorom by zmizli, ani tabletky, ani plastická operácia, skrátka nič (aj keď mnohí sľubujú zázraky na počkanie a nemožné ihneď)...

zuzikkaa
11. máj 2012

@dadka246 pokial viem tak proti striam nieje nic...a ako pisala sissy,zalezi aku mas pokozku aka je elasticka atd...v tvojom pripade asi nie velmi ked pises ze aj po malom pribrati sa objavuju,,pijes dost vody?? myslim aj pred tehu,,nedostatkom vody sa znizuje elasticita koze...nemyslim ze to uz nejak ovplyvnis,,ja som po 2tehu a pri oboch som pribrala cca 20kg a vsetko vacsinou do brucha ale stria ani jedna!!! zopar na bokoch 😒

poisonblu
11. máj 2012

vznik strii je dane geneticky, kremikmi sa to asi zlepsit da, ale to nie je 100 % zarucene...ja som sa pytala maminy, ci mala strie, tak mi vravela, ze iba na stehnach, ze na bruchu nie...ale, ze otec mal na bruchu a napr. aj moja sestra ma na bruchu, a to ani tehu nebola, ale ona bola kedysi tlsta...ja mam par uplne neviditelnych strii spredu na stehnach, este z cias puberty...tak dufam, ze mam pokozku po mamine a ziadne strie na brusku ani bokoch nebudu...inak sa kremujem kremom GS Mamastrie

tic_tac22
11. máj 2012

dobry vecer som kata ,stoho si netreba robit nic viem ze to neni pekne ked to zostane ale ked mam pravdu povedat nemame sa preco za to hanbit predsa je to normalne ak sa to dakomu nepaci tak nak sa nepozera na to nezalezi na druhich co povedia hlavana vec ze sa pocime aj tak svijim muzom a sme zdrave od domna je to vsetko ja mam ties strie a nehambim sa zato som rada a stastna ze mam malu a druhe ma nezaujima tak mamicky a tehulky netrapte sa preto ale a by ste boli s babetkami zdravucky 🙂

sandrus2
11. máj 2012

Ahoj ja som sa mastila všetkými možnými krémami od 1 mesiaca tehotenstva a aj tak nepomohlo brucho mám celé dopraskané aj stehná ale čo už nič nepomohlo ale som rada že môj malý anielik je zdravý a to je asi to podstatné 🙂 teraz som chodila do solárka asi 5X som tam bola tak ked sa mi to opalilo tak je to trošku menšie ale aj tak je to vidno ☹ skús sa natierať ráno aj večer dákym mastným krémom aby bola pokožka elastická možno to ti pomôže

miskafl
11. máj 2012

To asi zalezi na kazdom, ja som sa pri prvom tehu skoro vobec nekremovala, som bola na to strasne leniva, a ziadna stria.... Tento krat si vsak davam pozor, kupila som si krem od Vichy na predchadzanie strii, ale je aj na korekciu strii, ked uz dake mas, ale je dost drahy...no myslim ze o ni su asi vsetky tie kremy na strie drahe. Som uz v siestom mesiaci a zatial pokozka v poriadku... asi tam naozaj vela zohravaju geny a aka je pokozka...

betina1984
13. máj 2012

@dadka246 pozri do mojho albumu, ake som mala ja strie na bruchu, total popraskane. Nuz, nic nenarobim...

dadka246
autor
14. máj 2012

takže treba sa s tým iba zmieriť ...

miskafl
14. máj 2012

uz sa s tym asi budes musiet zmierit, ale ja by som aj tak skusila nejaky dobry krem z lekarne na korekciu tych strii, urcite sa ti to moze zlepsit ked to budes pravidelne pouzivat, aj ked uz ti asi nezmiznu. Ta pani v lekarni mi vravela ze po tom kreme vichy jej sestre zmizli strie, ale tazko povedat ci vravela pravdu, to by bolo asi moc jednoduche..

monyque
21. máj 2012

ahoj, mne kamarátka odporučila krém z lekárne Elasti Q. Teraz som v 23 tt a natierať som sa začala pred dvomi mesiacmi každý deň 2x a zatiaľ v pohode. Na zadku som mala strie odjakživa, tie už neriešim, lebo s nimi sa aj tak už nič nedá spraviť. Ale bruško mám zatiaľ hladké, tak dúfam, že ten krém mi to zmierni... 😉

anjelicek26
21. máj 2012

@dadka246 - ono strie su cisto geneticka zalezitost, elasticita koze, mozes natierat o sto tristo a nepomozes si.... Dolezite je ked tam uz nejake su, prvy rok po porode s tym neliezt na slnko. Rovnako ako ine jazvy - ked sa opalia - su tam fakt uz dozivotne. Inak zvyknu strie casom vyblednut. Ja som mala na stranach prs a uz ich takmer nevidno.

barny
21. máj 2012

aj mne sa spravili strie aj napriek tomu že som používala špeciálne oleje z lekárne a figu to pomohlo, ani som prudko nepriberala, proste odrazu tam boli a sú tam stále, aj keď je to už oveľa lepšie, ale dvojdielne plavky nehrozia, ale prežijem to

meryenes
21. máj 2012

Ahoj, ja používam Galvanic od Nuskinu, ale to až teraz po pôrode. Počas tehotenstva by som sa to bála používať.

niqa14
13. jún 2012

@dadka246 ahoj mne pomaha krem neutrogena ako zmiznut nezmiznu len sa mi nerozsiruju a treba sa masirovat minimalne 2x denne ja sa natieram stale ked mam cas a ma to napadne dakedy aj 4x denne 🙂

zmrzlinka
15. jún 2012

Ahojte!Strie sa mi zacali robit okolo pupku az 35 tyzdni.....je normalne,ze ma koza,tak kde uz su stipe?Dnes chodim s trickom vyhrnutym hore,co ma tak koza pali.......mate nejaky tip,co by mi pomohlo.Natierala som sa poctivo kremom elasty Q a modrou indulonou 😒

babymarket_sk
21. jún 2012

Už aj na strie, ochabnutú pokožku, či celulitítu je riešenie...Pristroj, kt. za pomoci dvoch gélov , nie len rozprúdi lymfu, ale naštartuje odburávanie tukov, a vyplavuje toxiny von z tela..
Odburáva tuky, vyrovnáva strie – obnovuje sa koza a dava sa do poriadku, spevňuje pokozku, neinvazivne, bezbolestne bez JOJO efektu. Kľudne akékoľvek informácie cez IP.

lulu73
10. aug 2012

Mne super zabral krem na strie na nohach aj prsiach,taka zeleno biela tuba Alhydran. poradila mi ho kamoska, ktorej vyberali znamienko na prsniku a pouzivala ho na hojenie rany a zistila ze jej zmizli aj strie🙂)
Pisala som o tom aj v inej diskusii, ale tato je tusim aktualnejsia, tak dufam ze aj vam pomoze

rebellita
5. okt 2012

@anjelicek26 to si ma teraz potešila, lebo aj ja mám na prsiach, nikde inde počas tehotenstva mi nevznikli, ale dúfam že sa to trošku polepší aj u mňa... 🙂

rebellita
5. okt 2012

@lulu73 vďaka za radu, asi tiež vyskúšame,veď čo môžem stratiť? strie? 😀 tiež tu na MK jedna mamička chválila krémik Elancyl od Galénic...

lencika
30. mar 2014

aj ja by som sa chcela podelit so skusenostou so striami v 9 mesiaci tehotenstva som dost rapidne pribrala a stehna mi cele dopraskali nic ine a v lekarni mi odporucili krem prooti striam od Bepanthenu a pouzivam ho do teraz a to su uz tri roky, nevravim ze zmizli uplne ale je to fakt rozdiel

niki85
2. apr 2014

Ahojte. Som v polovicy tehotenstva, od 2 mesiaca pouzivam olej Nivea. Zatial stria ani jedna, pokozku mam elasticku, jemnu hladku po tim. Ked ma nekto zaujem napiste presne vam poviem kocky ako sa vola a na co je...

hanelka1
2. apr 2014

ak uz strie mas, tak sa snimi musis zmierit, nepomoze nic. ak natieras a nemas ich, pravdepodobne by si ich nemala ani keby si nenatierala-zalezi od pokozky a podkoznych vrstiev. nuz co uz, dan za deti🙂 aj ja mam zopar🙂

klara_159
14. máj 2014

Máloktorej mamičke sa počas tehotenstva nevyhodia strie, ja som ich tiež pár schytala na brušku a stehnách... môžete ich však eliminovať stálym natieraním, trikrát denne natierať bruško, stehná a zadoček krémikmi aby ste predišli ďalším striám 🙂 ja to mám geneticky dané, má ich aj moja mama a sestra, no tá ich má o dosť viacej. Ja som používala Elasti-q arganový a obyčajný olivový olej, ako kedy... elasti-q som používala každý deň pravidelne a je mi jasné že bez neho by som bola samá stria ako moja sestra 🙂

ajana1
14. máj 2014

tak ja som asi jedna zo stastnejsich. aj ked moja mamka strie mala mne sa vyhli. Ale asi je to tym ze som vzdy pila vela vody a pouzivala krem. Sice nie speci pre tehotne ale podla mna o to lepsi nakolko obsahoval iba 3 zlozky takze ziadna alergia ani nic a teraz ho pouzivam pre maleho nakolko z detskej kozmetiky sa vzdy vyhadze

graziela
30. máj 2014

Ahojte, neskusali ste niektora tento olejcek? http://www.nutrimas.sk/Telovy-a-masazny-olej-PR...

milota164
30. máj 2014

Ahojte ja som pouzivala krem proti striam od bepanthenu

mariapotka
18. jún 2014

Mne najviac vyhovoval elasti-q krém proti striám, hlavne to ako voňal a rýchlo sa vstrebal a strie tiež nemám 🙂

marikalysik
23. mar 2015
Používateľ marikalysik je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od marikalysik.

Njalepší či krém alebo olej je určite Elastiq, či už sa pozeráme na kvalitu alebo na cenu, na to ako vonia čo ako sa vstrebe.... Používala som ich viacero ale na Elastiq nemal ani jeden 🙂

pe
22. apr 2015

Vyborny je Bepanthen krém proti striám, pomáha predchádzať vzniku strií, hydratuje a vyživuje pokožku, nelepí sa, takže sa môžte natrieť a hneď obliecť 🙂 výhodou je aj ľahká aplikácia pomocou pumpičky a je cenovo dostupný, treba sa natierať už od začiatku tehotenstva, pravidelne, neskôr aj 2 x denne

deniska160384
2. jún 2015

mne najviac pomohol a doteraz pouzivam krem Aloe body toner
ak chces vediet viac napis mi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre