Tetovanie v tehotenstve

19. dec 2021

Ženy, dávali ste si niektorá kerku v tehotenstve (2-3trimester) resp. počas dojčenia ? Na nete som sa dočítala iba, že sa to neodporúča ako milión ďalších vecí, ale nikde, že by to malo nejaký negatívny vplyv.
Zaujíma ma to, lebo tie ktoré máte tetovanie tak asi viete, že to je ako droga (u niektorých). Samozrejme nemám problém vydržať tých pár mesiacov, ale čistá zvedavosť, či máte niektorá skúsenosť.

emalka
19. dec 2021

ziadny tater, ktoremu zalezi na svojej reputacii, ti neurobi kerku pocas tehotenstva. Ziadny.
Pocas tehotenstva sa telo dost podstatne meni a to ze si v pohode zvladala tetovanie predtym neznamena ze by sa teraz nieco nestalo. Rizik je tam prilis vela, to si nikto na svedomie nezoberie.

lenuska9999
19. dec 2021

Ja by som osobne si tetovanie v tehotenstve nedala. Ešte keď je žena taka naliata, da si tetku a po pôrode keď sa koža zasa stiahne,odpuchnu nohy ruky, rak to tetovanie bude vyzerať úplne inak. Nehovoriac o chemickej látke, ktorú si dávaš pichať pod kožu. Mam tiež viacero tetovanie, ale v tehotenstve by som si nedala žiadne

simonkazga
19. dec 2021

Ja som bola 3 mesiace po pôrode, počas dojčenia. Všetko bolo v poriadku, akurát sa tatér strašne rehotal, lebo som mu zaspala na stole 🙃 pritom tú kerku mám pri rebrách.

lilope
19. dec 2021

@emalka rýpnem si teraz, ale očkovanie proti covid-19 je odporúčané všetkými desiatimi i keď sa nevie čo to v budúcnosti urobí. Dobrý dvojaký kilometer 👏👏

julinka1234567
19. dec 2021

Ja mam tiez tetovania a furt nieco tiez vymýšľam ale v takomto obdobi by som sa neodvážila … bála by som sa o babo …. predsa aj raz som chcela ist darovať krv ale nemohla som kvoli tetovaniu pretoze vtedy to vstupuje vserko do krvi talze urcite by som do tohi nesla a chcilu pockala 😂

emalka
19. dec 2021

@lilope len ryp, aspon je vidiet ze nevies ako vlastne funguje jedno aj druhe 🙂

leniel
19. dec 2021

Pocas tehu urcite nie, ale pocas dojcenia nevidim jediny dovod preco nie - samozrejme u spolahliveho tatera pri vsetkej moznej hygiene a pod. Do mm sa to nedostane, riziko je len z pohladu nejakeho zapalu - ten by potencionalne mohol ovplyvnit tvorbu mm, prip. medikamenty na jeho zvladnutie a tym vlastne negativny vplyv na dietatko.

zuzanka.zuzu
19. dec 2021

grc. fajcenie v tehotenstve, chlast "len poharik vinka" v tehotenstve, ale tetovanie hmmm to sme tu este nemali... grc

autor
20. dec 2021

@zuzanka.zuzu typický koment typu, nemám k tomu čo rozumné napísať ale musím byť za zaujímavú silou mocou. Grc

Ostatným ďakujem za normálne názory 🙂

nelca0510
20. dec 2021

Nie, vydrž 🙂

luluska1234
20. dec 2021

@lilope hej ale vedia čo robí ťažký priebeh kovidu s deťmi v maternici. 🤷🏼‍♀️🤣 Prečítajte si články ;)

sejbipi
20. dec 2021

Ja som po pôrode už 7m.. dojčím. Tiež mám veľkú potrebu (priateľ je tatér) ale už len tá zodpovednosť voči dieťatku mi to nedovolí.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre