Váha a veľkosť plodu v tehotenstve

moncek88
29. jún 2017

Baby 😐 kolko ste pribrali pocas tehu a kolko mali vase dietky ked sa narodili?
Ja som v 27tt a mam na sebe 2kg...no ked som bola na morfologii tak mi povedal dr.ze dieta je o cca 90g vacsie...
Ako to ze je dieta vacsie?

evittam
29. jún 2017

@moncek88 Moze byt a nemusi
Je to len odhad. Vahu určujú podla merani. Dieta sa neda v brusku odvazit 😉. Mne cca 3hodky pred porodom povedali,ze syn ma 3kg, mal 3620g.😉 Pri oboch som pribrala cca 13-15kg.

svetlana35
29. jún 2017

@moncek88 ahoj ja som v 26tt a mam o 3 kila menej ako pred otehotnenim. Nechuti mi jest tak len nasilu a dieta je zatial ok, vobec to neriesim ved to sa neda presne vsetko premerat. By som sa zblaznila keby som si brala k srdcu kazdu info od lekara. MOj ma tendenciu poriadne prehanat a stresovat

cakamebabo
29. jún 2017

Ahoj neboj sa.stale.je.lepsie ked ma viac ako keby.mal menej...nas drobec je podla.usg.vacsi.o.3tt..... ze si pribrala len 2kg,je super!!! Ja ich mam na sebe 20:D a usg je plus minus 500gramov..je to len orientacne nikdy to.neurcia presne....takze to.neries:-)vela stastia

moncek88
autor
29. jún 2017

@svetlana35
Vieem no ma to zarazilo trosku...ze je vacsie... 😐

moncek88
autor
29. jún 2017

@cakamebabo
Och...dakujem...mozno to je niecim inym..ze mam strach... 😐

pininka
29. jún 2017

90g to je nic, to vobec nemusi byt, odchylky vedia byt aj 1000g. Ja som pribrala za cele tehu 8kg a dieta malo 4090g a vody som mala tolko,ze mi vravel ze vsetky kila isli len do malej,vody a placenty. Aj to ze na zaciatku som musela schudnut,co bola aj pravda,lebo som mala zlcnikovy zachvat.

svetlana35
29. jún 2017

@moncek88 inak je strasna doba, na vsetko su tabulky, grafy, vsetko sa premeriava a potom sa stresuje. Ja viem presny termin pocatia no aj tak ma presviedcali ze to bolo v iny den, lebo im to nesedelo do tabuliek 🙄 Cakam dieta po 15 stich rokoch a rozum sa mi zastavuje co v dnesnej dobe riesia lekari u tehotnych zien.

pininka
29. jún 2017

@svetlana35 presne ako vravis, ked som rodila pred desiatimi rokmi prvykrat tak to bolo uplne ine. Mna na 3D doktor vystrasil ze je nejaka velmi mala, ze mam ist na hematologiu, tam mi zistili este aj to co som nikdy nemala a mala sa narodila 4kilova, ozaj "velmi" mala. Aj moja gynekologicka kruti hlavou,ze co sa teraz deje. A zvycajne ozaj tie zeny iba zbytocne vystrasia.

evittam
29. jún 2017

@svetlana35 Zdielam tvoj názor. Aj my sme vedeli kedy presne sme počali dcerku (prirodzenou cestou) ale aj tak sa lekár držal poslednej MS-neriesila som.😉

pishtok
29. jún 2017

@moncek88 ahoj ja som mala v 25tt len 2kg hore. doktor sa pytal ci jem inak nic. ja som zistila ze mi nerobilo dobre mlieko. chodila som na velku potrebu aj 4 x za den. potom som vsetko mliecne vysadila a teraz som koniec 37tt a 11 kilo hore 😂 asi som mala pit to mlieko dalej...😃 ale maly bol aj pocas tych prvých mesiacov vraj pekne veľký. on si bral odomna co potreboval z placenty a nie z tukov na bruchu 😄 takze hlavu hore. to najvacsie priberanie len príde. ja teraz dacam 0.5 kila za tyzden 😃. typujem ze pojdem rodit tak do dvoch týždňov a 12 kilo hore.

moncek88
autor
29. jún 2017

@pishtok som zvedava...pri prvom som posledny mesiac nepribrala ani deko...nic....uvidim teraz....

pishtok
29. jún 2017

@moncek88 no zalezi vsetko od toho ako sa asi budes zavodnovat ku koncu. kazde tehu je ine. ja som pri prvej pribrala asi 15 kilo a to tak ze v strede asi najviac a ku koncu uz nic.

moncek88
autor
29. jún 2017

@pishtok ja som pri prvom najviac pribrala tak cca do piateho mesiaca....potom minimum...a ku koncu nic....
Ako davam si pozor na stravu...no tentokrat jem i sladke....co som 4roky jedla uplne minimum 😂

pishtok
30. jún 2017

ja som pri dcere jedla vsetko okrem mäsa. furt som vypekala vyjedala co prišlo a teraz pri druhom sa mi spustili potravinove alergie tak jem len kde co ale ako naschval na tucne mastne jedla alergiu nemam 😃

nanervy_2
30. jún 2017

na morfo je odchylka kukoncu tehu pokojne aj +-500kg. takze by ma pobavilo, keby zahlasil o 90g vacsie, ved to zalezi aj od individuality dietata....

fantinka
30. jún 2017

Juuj toto nech ta vobec netrapi 😊. Ja som nevedela pribrat do myslim 6 mesiaca a potom zrazu to zacalo stupaat. Teraz som v 35tt a mam hore uz 11,5kg 😋. Babo si od teba zoberie vsetko, co potrebuje. Nas je tiez vacsi podla merani, ale to len zn.,ze je popredu 🐣. Plus tie merania su len orientacne, co sa vahy tyka.

jance333
30. jún 2017

ja som za celé tehotenstvo pribrala 8kg, odhady bábätka sú, že bude skôr menšia, cca 3kg. môj lekár povedal, že pri váhe bábätka asi najviac zaváži genetika, najmenej strava. u nás v rodine máme v prevažnej väčšine malé detičky, do 3kg.
čo sa týka mojej stravy, v prvom trimestri som brala Femibion 1, kvôli kyseline listovej a preto, že mi bývalo zle a nechutilo mi jesť, takže stravu som mala mizernú (+ to bolo v zime, kedy je pestré stravovanie trošku ťažšie), potom som žiadne vitamíny nebrala. tiež mi od začiatku strašne nechutí kuracie mäso, takže to som jedla len veľmi výnimočne (kupovanému kuraciemu mäsu neverím už dávno kvôli tomu množstvu hocijakých rastových hormónov a rýchlokrmných zmesí, čo do tých biednych zvierat pchajú). ale či toto bude mať vplyv na veľkosť dieťatka, to netuším. budúci týždeň idem na plánovanú sekciu, tak uvidíme, či sa v odhadoch trafili 😀

lubka3232
30. jún 2017

ja som pribrala asi 13kg. 10 som dala dole hneď po pôrode a tie zvyšné kilá išli dole celkom rýchlo. mne na sonách vraveli, že je dieťatko raz väčšie, raz menšie, dokonca sa mi raz stalo že podľa prístrojov mal synček jeden týždeň menej kíl ako ten predchádzajúci. ono to skresľuje netráp sa tým. vlastne ešte hodinku predtým ako sa malý narodil mi na vstupnom vyšetrení v pôrodnici vravela doktorka že jej to vychádza na tak 2800-2900g a keď sa narodil mal skoro 3600g 😉

moncek88
autor
30. jún 2017

@lubka3232
@jance333
@fantinka
@nanervy_2
Dakujem babulky moje...mozno je to tym ze toto tehu som ina...viac citlivejsia...vnimavejsia...
Su ludia co mi vravia ze ake velke brucho mam...ze ake budem mat ku koncu....ci porovnavanie miminiek...moje malo tolko....a tvoje je vacsie....
Zakazdym hovorim...dolezite je Zdravie nie ake je...a to ze mam brucho velke....aj pri prvom som mala...
No ak to pocuvam casto mam obcas depku z toho 😐

fantinka
30. jún 2017

@moncek88 Nikoho nepocuvaj, to je moja rada 😂. A hlavne sa s nikym neporovnavaj.

moncek88
autor
1. júl 2017

@fantinka snazim sa...ja neporovnavam...oni porovnavaju...to je to....😐

nanervy_2
1. júl 2017

@moncek88 jasne.. kludne nech porovnavaju, skus filtrovat pozitivnym smerom = jeden ti povie ze vela, druhy ze malo. z toho si mozes zhrnut, ze super, som akuratny stred ;)

jance333
1. júl 2017

@moncek88 ľudia majú stále potrebu niečo riešiť.. my sme boli tehotné spolu dve kamošky, tak to bolo rečí... ona má jaké veľké brucho a ty máš také malé, ona prenášala, ty ideš týždeň pred termínom, a to musíš? a nechceš počkať? taká škoda, že cisársky, lepšie by ti bolo prirodzene, cisársky je pre bábätko zlý atď... snažím sa to všetko ignorovať, ale nie je to ľahké, keď i hormóny robia svoje, sama mám strach, ale čo s tým narobíme...
už keď ma moc vytočia, proste ich stopnem, slušne, ale rázne a je pokoj. alebo im šplechnem nejakú z výhod malého brucha, napr. že môcť si v 39tt ostrihať a nalakovať nechty na nohách bez trápenia, to nie je dopriate každej 😂 alebo že za celé tehotenstvo som si kúpila jediný vyslovene tehotenský kúsok do šatníka a to boli legíny, inak mi stačili moje pôvodné veci alebo o číslo väčšie topy. takže je to praktické aj ekonomické. hlavne, že sú bábätká v poriadku 😉
keď sa dietky narodia, budú ďalšie kecy a rady ohľadom kojenia, obliekania, výchovy... to sa proste nikdy nekončí 😀

mata682
7. feb 2018

Ahojte. Ja som počas tehotenstva pribrala 13,5 kg. Dcérka mala 3890 g. Týždeň po pôrode som vážila už o 11 kg menej.
Čo sa týka váhy dieťaťa, to moje vychádzalo o 2 týždne väčšie. Tiež som vedela, že meranie nie je presné, ale moja doktora ho vypočítala správne. A zase asi je lepšie trocha väčšie, ako keby bolo príliš malé. 🙂

moncek88
autor
8. feb 2018

Tak žienky malá mala 49cm a 3140g 🤗

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre