Bábätko je v 31. týždni otočné hlavičkou hore

ancih
25. sep 2016

Ahojte som v 31. týždni a moje bábätko je stále hlavičkou otočené hore. Doktor mi povedal že už by mal byť otočený hlavičkou dole a že ak sa neotočí tak budem musieť ísť cisárskym. Máte niektorá tiež taký problém ? Myslíte že sa ešte otočí?

lukrec
25. sep 2016

Na nete su cviky jemne aby sa babo otocilo.

kristinka86
25. sep 2016

@ancih Bábätko sa môže otočiť aj tesne pred pôrodom, čo ja viem. Je to už síce menej pravdepodobné, ale nie vylúčené. Myslím, že Vy máte ešte nejaký ten týždeň čas. 😉

sibalka21
25. sep 2016

jooj neboj sa niesi prva ani posledna 🙂 stava sa to celkom casto ale kluudne sa moze este otocit, este ma dost casu, niektorym sa otacaju babatka az tesne pred porodom 🙂 Ak nie tak jten cisarsky, skus nejake cviky na otocenie babatka 🙂 vela stastia 🙂

pribinak
25. sep 2016

@ancih doktor trochu preháňa, moj začal celu zalezitost riesit az po 38tt
Moj syn sa otočil v 40tt a nakoniec som este aj prenášala

lukamka
25. sep 2016

rada od nasej porodnej asistentky: Kazdy vecer si lahnes na zem, alebo na nieco tvrdsie a pod panvu si das jedn-dva vankuse, aby si mala zadok vyssie. Vydrzis takto aspon 10 minut a nerobis nic. Babatku sa nejak zuzuje priestor a zacne sa otacat - moze to trvat aj dva tyzdne. Skus kazdy vecer, nemas co stratit.

erickatt
25. sep 2016

Kamoške sa drobec otočil už v pôrodnici. Akurát opačne. Bol pekne hlavičkou a zrazu prdelku. A všetko dobre dopadlo

n0mi
25. sep 2016

Do 36tt ma babo cas tak klud.

seki11
26. sep 2016

@ancih Ahoj, vôbec sa ešte netráp, takto som stresovala aj ja, a malinky sa pretočil minulý týždeň (37 tt).Vôbec som nedufala, ze to zvládne, ale zabojoval 🙂 A to som nič necvičila, lebo mi.dr povedal ze nemám špekulovať, lebo sa ešte zamoce do pupocnika. Stále som ale upratovala, niečo robila.... Úplne kľudne môže byť aj to, že bábätku niečo brani sa pretočit.

dominika18593
26. sep 2016

Ahojte ja som v 35.tt a som objednana v nemocnici na otocenie babatka v brusku, ma niektora z vas s tym skusenost? Neviem ci sa aj na slovensku tento zakrok vykonava no ja zijem v zahranici a je to tu bezne.

evittam
26. sep 2016

@ancih Dá sa rodiť aj KP - nie je to už v dnešnej dobe žiadny extrémny problém. Ja som mala dcérku pri druhom tehu stále priečne alebo KP a neotočila sa - a až pred pôrodom lekár zistil aj prečo - prepadnutý pupočník, čiže akútny CR - hlavné je že sme obe v poriadku a zdravé. Kamarátke sa napríklad dcérka otočila až po odtečení plodovej vody.... 😉

sandri
26. sep 2016

Mne sa maly neotocil, musel ist von cisarskym... Cvicila som macaci chrbat, stale mu dohovarala a nic 😉 co uz, prirode nerozkazes, bude ako ma byt...

dlucia
26. sep 2016

Ahoj, môj malý ma teraz 3 roky a tiež bol stále hlavičkou hore , riťkou dolu. Ja som mala rizikové tehotensto, a každý ultrazvuk čo mi robili to bolo proste tak. Doktorka mi vravela, že proste nemám nič robiť, neriešiť to, veď sa nič nedej, dôležité je, bábätko je v poriadku, a je lepšie, keď sa už radšej ani neotočí, ako keby som cvičila nejaké cviky a neviem čo, a začne sa otáčať a môže sa udusiť pupočnou šnúrou. Neriešila som to, cca 3 týždne pred pôrodom sa otočil len z jedného boku na druhý a bolo. Vypísali mi papiere na cisársky a hotovo. Som rada, že malý je zdravý a že som nepokúšala čerta, ako sa hovorí so všelijaký cvikmi a neviem čím, doktorka povedala, že dieťatko vie, ako mu je v brušku najlepšie a podľa toho sa aj uloží. Neriskovala som nič, nechala to na prírodu. Malý je zdravý po cisárskom a ja tiež a to je najdôležitejšie. Pamätaj, čím väčšie bábätko, čím bližšie k termínu pôrodu, tým je nebezpečnejšie, aby sa otáčal, aby sa nezamotalo do pupočnej šnúry. Prajem veľa šťastia.

dlucia
26. sep 2016

A pokiaľ je to chlapček, tak žiadna pôrodnica ťa neodrodí klasicky, pokiaľ je riťkou dolu, len cisárskym rezom, lebo pôrod klasicky pre chlapčeka je nebezpečný na genitálie, môže zostať neplodný. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre