Bez priberania v 9. mesiaci

nathalie14
20. jan 2014

Ahojte, mohli by ste mi poradiť, či má niekto skúsenosti, čo sa týka nepriberania v 9.mesiaci. Od 35. týždňa som najprv 1 kilo schudla a teraz som v 38.týždni a odvtedy som ani kilo nepribrala. Dosť ma to znepokojuje, či je to normálne....Pritom sa snažím stravovať úplne rovnako zdravo ako doteraz ☹

luba28
20. jan 2014

@nathalie14 bud stastna,....ja som pri dcere pribrala 11kg za cele tehotenstvo a mala 4,060kg a 51 cm....cize bud spokojna,...

gabka79
20. jan 2014

Ja som tiez nnepribrala nic v 9. mesiaci a maly mal 4kg ked sa narodil (ale celkovo som pribrala 17). Takze asi je to ok, neboj 🙂

matula211
20. jan 2014

Ja som nepribrala celý deviaty mesiac ani jeden gram, priberala som len do konca ôsmeho mesiaca...pribrala som spolu 9 kíl a malý mal 3300 gramov a 50 cm🙂)) čiže si myslím, že nemusíš byť vôbec znepokojená, asi nás je takých viac🙂) Ja som si s tým žiadne starosti nerobila, lebo ani lekár mi nič na to nepovedal, takže to nie je asi nič nezvyčajné...Jedna priberie najmä v poslednom mesiaci, jedna nie...preto si myslím, že je to indi vindi🙂)

nathalie14
autor
20. jan 2014

ďakujem, hneď je mi lepšie 😅 Celkovo som pribrala 15kg, takže nejakú tú rezervu mám. Len práve to človeka znepokojuje, že veď práve posledný mesiac by malo bábo priberať najviac, tak ma to prekvapuje, že som bez prírastku hmotnosti, ale tak hádam to bude ok

simonkazga
20. jan 2014

ja som posledné dva mesiace nepribrala ani kilo a lekári ma len pochválili, že som vraj šikovná - nakoľko mamičky zvyknú priberať najviac práve počas posledného trimestra.

sense
20. jan 2014

no ja som za posledne dva mesiace pribrala 7kg, a dokopy 13kg...

77tatiana77
22. jan 2014

Ahojte, ja som v 8 mesiaci a vobec nepriberám,váha
stoji. A pritom papam normalne tak ako do teraz.
Tak neviem co sa deje. Som nestastná.
Ved ak priberá malá tak tym pádom musim aj ja. A
vaha stojí

katka1981
22. jan 2014

@nathalie14, 77tatiana77, nestresuj sa. Kamosku mala tlacila na zlcnik, stale grcala, nemohla jest. Az v den porodu dosiahla svoju predporodnu vahu. Po porode bola chudsia nez kedykolvej predtym. Ked mala dcerka 6 tzydnov zlcnik jej vybrali. Tiez sa bali, ze ked za cele tehu nepribrala ani gram, ze mala bude nedonosena. A mala krasne 3 kg uplne otpimalna.

nathalie14
autor
22. jan 2014

čaute, včera som bola v poradni a pýtala som sa doktorky na tento "problém" a ževraj kým sú prietoky v poriadku dovtedy je to všetko ok, odporučila mi jesť veľa ovocia, hlavne hrozno 🙂

nikus23
22. jan 2014

ahoj.ja som nepribrala za cele tehotenstvo ani kilo, este som aj daco schudla, nebolo mi ani zle. a mimi je v ok, mal 3,99 a 55cm 😉

bacula555
24. jan 2014

Ja som 33tyždny a schudla som 3kg čakam štvrte dieta aj pred mojimi detmi som pribrala iba 5kg a deti boli male je to o.k

77tatiana77
27. jan 2014

dufam mám len obavy..chcem aby bolo vsetko super...

emilia25
27. jan 2014

Ja som v 9 mesiaci pri druhom a treťom synovi 2kg schudla ale maly priberali takze pri druhom som celkom pribrala 5kil a 2 kila dole a pri treťom 7kil a tiez 2 kila dole takže po porode som mala vsetky kilecka prec.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre