Bolesť bedrových kĺbov v tehotenstve?

leeenka26
6. mar 2011

Prosim poradte, posledne dva dni ma bolia bedrove klby, a trochu aj slabiny, som v 26. tt., kedy to asi prestane? ☹ uz som z toho na nervy, neviem ako si mam sadnut, ako lahnut.

mirip
6. mar 2011

je to individuálne ale priprav sa aaj na to že po porode kedže si prvorodička sa to tam všetko roztahuje, ja som mala detto pri prvom od cca nejakého 16t do porodu a potom ešte pár dní a prestalo teraz pri druhej je to tak že posledný mesiac len

hoota
6. mar 2011

som na tom podobne, nevydrzim dlho lezat na jednom boku, chodit po schodoch a pod. .. proste sa to tam posuva, musime vydrzat

mirka251
6. mar 2011

ahoj ja som na tom rovnako ako ty,niekedy je to fakt desne,chodim ako kacka,ale asi nam ostava len vydrzat 😉

kvetinka211
6. mar 2011

@leeenka26 @hoota Ahojte, zrejme to nebudu bedrove klby, ale panvove spojenia, ja som to mala cca. od 30 tyzdna a bolo to na nevydrzanie 😖 , ledva som vstavala z postele, tak som si o tom dost googlovala ... prestalo do trochu niekedy okolo 36 tydna a potom ma zacala bolet druha strana ale nie az tak hrozne, pred porodom som dokonca aj v pohode vysavala koberec ... po porode sa to na jeden den trochu zhorsilo (asi vplyvom hormonov ked sa spustalo mlieko) a potom to uplne preslo a teraz je to uz super .. tak to treba vydrzat ... citala som vtedy, ze sa proste treba hybat, neostat len lezat, pokusit sa stat rovnomerne, aby nebola zatazovana iba jedna cast, pomoct by mali aj cviky na posilnenie panvoveho dna a ja som mala kupeny aj taky specialny pas na panvu, dostat to v zdravotnickych potrebach.

pacica
20. máj 2012

ahojte ja to mam tiez ale ja to mam v 11 tt.je to neprijemne,citim sa ako starena ☹

opica89
22. máj 2012

ahojte ak vam moždem poradit tak sa stahujte v oblasti bedier nejake male nohavicky alebo elastickym obvazom, mne to odporucala lekarka ked som mala problemy. stale pocas celeho dna a aj noci byt stiahnuta. a preslo mi to

1talizmanik1
22. máj 2012

u mna to zacalo v tehotenstve a neprestalo doteraz a syn ma pomaly 8 mesiacov,lietam s tym na ortopediu a vzdy po nej je 2 dni dobre,tyzden nie...aj ottov pas som dostala a ani ten nepomohol....

katka90
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
edie63
22. máj 2012

Ja som mala ku koncu tehotenstva uz neskutocne bolesti (zacala som mat problemy cca od 5. mesiaca), klby ma boleli najviac v noci, bolo to hrozne, niekedy som sa nevedela ani otocit na druhu stranu. Cim vacsie som mala brucho, tym vacsie boli aj bolesti, ale dobra sprava: prestali hned po porode. 😀 Drzim palce!

tetapetra
22. máj 2012

prejde to ked porodis 🙂 Zatial musis vydrzat, nic ine ti nik neporadi 😉

luciauk
22. máj 2012

bohužial, neprejde to, ale pomáha cvičenie a plávanie. ja som to mala v poslednom tehotenstve najhoršie, ku koncu som po nociach plakala od bolesti, tak ti len prajem, aby to nebolo také zlé x po pôrode som si na to už ani len nespomenula 🙂

lucka1987
22. máj 2012

tiez ma boleli slabiny a bedrove klby a v podstate aj panva ku koncu . neviem co s tym ,pretoze mne na to lekar povedal, len ze najma u prvorodiciek je to normalne

inula01
24. máj 2012

ahojte, chcem sa spytat, ci vam ta bolest nevystreluje aj do nohy.... ja to pocitujem tam, hlavne pri chodzi, no po chvili to prejde

gretocka
24. máj 2012

ahojte, v prvom tehu ma bolesti dostihli len posledne dni pred porodom (cca po 30 tyzdni), v tomto tehu ma to chyta uz od 20. Bolia ma krize, kostrc a bolest mi vystreluje do noh pri chodzi a pohybe chrbticou. Po porode to prejde, ja to pripisujem tym pribratym kilam a zmenenemu tazisku.

migiuvadlo
25. máj 2012

Caute, ja som len 10 tt a bolesti v krizoch mam uz vyse tyzdna. Bolest mi vystrelovala do bedroveho klbu, ale len na lavej nohe. Stalo sa mi, ze som nemohla dokonca stupit na nohu. Presne ako kacacia chodza 🙂 Gynekolog to odhadol na platnicky a poslal ma ortopedovi. Tam ma ako naschval nic nebolelo. zaujimave je, ze kapsaicinovu naplast, ktoru mi dal manzel na krize, mi u gyn. schvalili, ze je to ok, a ortoped mi ju strhol, vraj ani neviem ake toxicke latky tam mozu byt. pomaly sa bolest zmiernuje,lebo odpocivam a tiez som dostala cviky na posilnenie panvy. Som zvedava, co to povie, ked sa vratim do prace.

oktobermimi
23. júl 2013

🙂 čaute pomali 6 mesiac a tiež ma bolí celi pravý bok havne v noci a schody ? nočná mora... ale zistila som ze najlepšie je keď máte doma dáky chladivý alebo hrejivý masážny gél pagaštanom alebo niečo také tak stím si to masírovat 🙂 mne osobne to pomáha alebo uterák do teplej vody a priložiť na to miesto alebo dakykm stahovacim obväzom si stiahnut boky na noc alebo aj cez den 🙂) 🙂 na chvíľku to zaberie 🙂 rady mojej mamy ktorá nas ma 4 takže asi vie čo je dobré 🙂 dufam že to trošku pomôže aj vám 🙂

tacca
20. dec 2013

och tak to ste ma nepotešili dievky :( ... resp. potešili, že niesom sama a nieje to niečo horšie ... mne to začalo tak od 26tt teraz som 28 a ide mi odtrhnúť pravý bok ...

jarmilka86
15. jan 2014

ja som v 30tt a katastrofa že zažívam s pravým kĺbom. Celá pravá strana zadku ma bolí, bodová bolesť do celej nohy, že sa občas ledva na nohách udržím. Či sedím alebo ležím, skoro to isté. Neviem si predstaviť, že by to malo byť ešte horšie :( dúfam, že po pôrode to prejde,,,

diusik
15. jan 2014

@jarmilka86 presne takto to mam aj ja,a aj som to mala pri vsetkych tehotenstvach,po porode to preslo uplne,ale teraz je to neunosne,ked sa setrim,tj nic nerobim cely den,tak to este ujde,ale staci ked pred obedom stojim pri hncoch ,potom povysavam a koniec,ked este nedajboze povytieram dlazku,tak ma to boli tak,ze mi je do placu 😒

ivana12321
21. jan 2014

ahojte a bolia vas aj ine klby okrem bedrovych? mna od nejakeho 32 tt neskurocne bolia clanky prstov na rukach hlavne prostrednikov nemozem poriadne ani nic chytit do ruk a v noci mi riadne trpnu uzivam aj magnezium ale nepomaha. Teraz v 35 tt. Myslite ze to po porode prejde?

maribell
21. jan 2014

predchadzajuce tehotenstvo v pokrocilom stadiu sa mi zacal zasekavat pravy bedrovy klb ☹ .. asi mi maly zacvakol nejaky nerv a zasekava sa mi to dodnes.. jednoducho ma tam pichne a ta bolest vystreli cez koleno az do clenku ... teraz som opat tehotna tak dufam ze mi dalsi drobec nezasekne druhy klb 😀 a budem ozaj invalid ..a len taka pikoska ..dokonca sa mi to zaseklo aj pri porode 😀 tesne pred tlacenim ma sestricka otocila na bok a tak mi tam ruplo ze som sa nemohla otocit spat 😀

monulka82
23. jan 2014

No mna tiez neskutocne bolia bedrove klby a tiez aj klby na clankoch prstov . Asi takto sa citia ludia s dnou. Trosku tie clanky na prstoch presli, ale to len vdaka purinovej diete. Mala som velmi zvysenu kyselinu mocovu. Tak ani cokoladu si nemozem poriadne dopriat 😒

77tatiana77
25. jan 2014

Ahojte,mne na tú bolesť lekar dal osteogenon,
uz to bola neznesitelna bolest,citila som
ze mi odchadzaju kosti.
A snazila som sa jest veľa syrov ,jogurtov
a nic.
Teraz sa cítim super 🙂

zuzanagregorova
28. júl 2014

ahojte....ja so teraz v 34 týždni a už mesiac v noci nespávam....bolesti bokov sú strašné a od dnes ma bolia aj pri chôdzi...do toho bolesti krížov a celého chrbta a samozrejme podbruško.....pripadám si ako moja babka 🙂 🙂 mala som to aj pri prvom dieťatku , ale nie až takto....nuž holky nič iné nám nezostáva , než to vydržať...aj ked zo slzami v očiach....potom nás čaká už len radosť 😵 😵 😵 😵 😵 😵

evafalcon
15. aug 2014

Ja som uz od zaciatku tehu citila krize a bedra, pridali sa slabiny. Nemohla som sa uz hybat v 5 mesiaci tehotenstva. Pomohlo mi sedenie na fit lopte, ccicenie na nej. Podkladala som si na noc medzi nohy hrubeho plysaka, aby som mala bedra narovno. Cvicila som aj 5 x denne v malych davkach cviky co miukazala fyziterapeutka. Prechdzaky min 3x denne. Kratke ale rozprudia krv v tele. Teraz sa mi to trochu zlepsilo, aspon tak ze na to stale nemyslim. Proste sa to zlepsilo. Odporucam cvicit. A najst si vlastny rytmus. Vlastne zostavy a to co ti vyhovuje. Skusala som aj masaz sije. Tiez pomohlo. A hlavne uvolnilo telo. Bala som sa ci neublizim mimcu. Ale ked si zufala od bolesti. Si ochotna podniknut vselico a aj riskujes. Uvidime ako to dopadne este tri mesiace vydrzat.

adka1978
18. aug 2014

Ja mam take.bolesti uz treti mesiac....a este dva pre do mnou. Psychicky som uplne upadla...uz ma napadaju aj myslienky ze sa mi nechce zit. Takato intenzivna.bolest 24 hid denne bez akejkolvek.ulavy je najstrasnejsia.

evittam
19. aug 2014

Myslím, že je to aj vekom - pri prvom som tieto bolesti mala až nejak 3 týždne pred pôrodom (to som mala 29 r.), teraz pri dcérke mi začali už v 5.mesiaci (mám 36 r.), ale vydržala som. Tak držím pršteky všetkým. 🙂

pepka123
28. aug 2014

No ja to pociťujem teraz už asi 3 deň a stále sa to stupňuje ja už v noci ani spať nemôžem ☹ chodí sa mi strašne a o chrbte ani nehovorim...dúfam, že mi to prejde lebo si neviem predstaviť, že ma to bude držať do konca tehu 😲

radkabudkajova
20. aug 2015

Tiež som mala problémy a poriadne mi to znepríjemňovalo život. Skúšala som všetko možné - krémy, maste, tabletky. Ale na dlhodobú úľavu mi pomohlo až pravideľné cvičenie spolu s prístrojom TENS, čo je také malé zariadenie na elektrickú stimuláciu povrchového svalstva a nervov. Bolo to dokonca vyvinuté na Slovensku ako jedno z mála uznaných rehabilitačných zariadení. Mnoho informácií nájdeš napríklad na stránkach:
http://www.vitafit.sk/index.php?route=product/c...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre