Bolesť v krížoch a v podbrušku v 34 týždni tehotenstva

daniellika
26. aug 2011

Ahojte maminky a buduce maminky🙂
Som prvorodicka, takze mam strach. Uz 3 den mavam silne bolesti v podbrusku /ako pri silnom menzese/, vystreluje ta bolest az do krizov. Trva to aj 15 minut, potom to prejde. Male sa vtedy v brusku aj strasne hybe, az by som povedala, ze naskakuje. Za den sa toto zopakuje aj 5 krat. Je to normalne, alebo je dovod na paniku?
dakujem

matka91
6. aug 2012

@miskafl ahoj pri vysetreni mi povedal dr.ze to plodova neni ale od vcera mam silny bolesti v podbrusku az dokolen ma to dava pak to na 2h preslo a zacalo znovu a dotoho mam uz aj hnacku a zvracim a zvisenu teplotu tak ja nevim.to ma kazdy den chodit za doktormi lebo ja uz nevim

miskafl
7. aug 2012

@matka91 bola si s tym znova u doktora? Treba urcite ked mas velke bolesti 😒 u teba to vyzera na porod, ale neboj vsetko dobre dopadne, ozvi sa co nove 😉 drzim palce

matka91
8. aug 2012

ja sem mu volala a povedal ze pokial nekrvacim a neodtekla mi voda tak nemam plasit ale tie bolesti mavam chvilema take ze ma boli aj panve a krize velice babo je natlaceny az dole a podlamuju semi u toho nohy bodaj bysi mala pravda ze to dopadne dobre strasne sa bojim

rysavcek
9. aug 2012

ahojte baby potrebovala by som poradiť vidím že viaceré máte také problémy ako ja. Celú noc som nespala kvôli neznesiteľnej bolesti v chrbtici ktorá prechádzala až do podbruška. Nebolo by to také zle ale ta bolesť neprestala celú noc dnes sa chystám k lekárke ale chcela by som vedieť aj iný názor ako lekárov aby som sa mohla aspoň ako tak pripraviť čo mi povedia.Doterajší priebeh tehotenstva som mala uplne v poriadku jediný problém vidim asi v tom že ešte stále pracujem a aj to môže hrať v tomto prípade veľku rolu. ďakujem za každý názor a každu radu 🙂

miskafl
9. aug 2012

@rysavcek ked to citis takto, urcite by si mala prestat pracovat.. a tie bolesti su asi normalne, ja ich od 8 mesiaca mavam tiez casto, hlavne navecer a v noci, a tvrdne mi brucho, ale bolesti su znesitelne, takze nic strasne. Vcera mi lekar povedal ze je to normalne na moj tyzden tt, uz som aj otvorena na dva prsty a babo mi strasne tlaci dole az to boli, ale uistil ma ze je vsetko v poriadku.
Ja si myslim ze je to normalne, ale naozaj to povie iba lekar ked ta prezrie, kazda citime bolest inak, je to individualne.

miskafl
9. aug 2012

@matka91 no to naozaj nie je normalne ked mas taketo bolesti a lekar ta v telefone odbije bez toho aby ta prezrel, ked ti bude stale zle chod vecer na pohotovost... nech sa nieco nezanedba.

matka91
10. aug 2012

@miskafl jj neboj tuto noc som sa konecne vyspala bola bez problemou a ve stredu mam poradnu uz konecne u sviho doktora lebo to som bola u zastupujciho a muj ordinuje od stredy a to mam i poradnu. a kedy mas presne termin porodu ja 11septembra

miskafl
10. aug 2012

@matka91 ja mam termin 3. septembra, ale kludne by som prijala keby prisiel aj skor na svet 😉 vsetko ma boli, ledva chodim a citim sa ako velryba.... No uvidime kedy sa vypyta na svet 😉
ja som bola v utorok na poradni a som uz otvorena na dva prsty, tak uvidime ci pride skor alebo pocka do terminu, vraj je to individualne...

matka91
26. okt 2012

@miskafl ahojky mne se to podarilo dotahnou az do konca mala som termin 11.9 a porodila sem 9.9 a este ktomu mi museli spravit sekciu ale chvala bohu malicky je zdravy raste jak zvody a co vy ako sa mate??

natasik01
7. mar 2013

Ahoj chcem sa oypatat ci je normalne ked mam silne bolesti v podbrušku aj križoch. U svojej Gyn. som bola v utorok a povedala ze je vsetko v poriadku. co mam robit?? nechat to tak alebo?? ... ďakujem za odpoved a rady

miskafl
21. máj 2013

@matka91 Ahoj🙂 Prepac, ja som sem prisla az po takej dlhej dobe🙂 Si predstav ze mi nakoniec porod vyvolali 4 dni po termine, porod dopadol skvele, rodila som 7.9, skoro ako ty🙂 Nasa dcerka ma uz braceka Léa. Ako sa mate?

mt22
24. máj 2013

ahojte...chcem sa vas opytat ci ste nemali bolesti v podbrušku podobne ako pri menstruacii, som 32/5 tt a bolesti mavam kazdy den, raz slabsie akoby krce a niekedy aj dost silne, napr. celu noc...vcera som bola u lekara, robil ultrazvuk a povedal ze je to ok...nepozeral ma vsak z vnutra a zaujima ma ci to nemozu byt uz nejake slabsie kontrakcie, otvaranie sa alebo nieco podobne...dalsiu poradnu mi dal az za 5 tyzdnov, len neviem ci to neni moc neskoro v 37 tt ak sa naozaj uz nieco zacina..dakujem

brumka
24. máj 2013

@mt22 to mohli byt poslickovia a akoto ze poradnu az po 5t? malo by sa kazde 2t chodit, ja som bola v 32tt teraz idem v 34tt na krv a vyter na sreptokoka a potom po vysledky a od 36tt na poradne do nemocky

mt22
24. máj 2013

@brumka dakujem za odpoved 🙂...aj ja mam taky pocit ci to nemozu byt poslickovia, len ako prvorodicka to neviem posudit...to je aj pre mna zaujimave preco ma az tak neskoro objednali...v 37 tt mam ist na toho streptokoka a potom mi to ani nevyjde ze posledne 4 tyzdne na kontrolu do nemocnice...mozno v tom 37 tyzdni uz budem lezat v nemocnici 😒

ajus969
9. aug 2013

@mt22 ako si nakoniec dopadla?

katarinamichalidesova
10. aug 2013

Ahojte ja mam podobny problem uz sice tretie tehotenstvo ale nemala som pri prvych dvoch taketo pocity takze neviem co to znamena mam bolesti v krizoch a prechadza to az do podbruska ako pri menstruacii som este len v 27tt takze velmi priskoro na porodne bolesti ktore som pred tym ani nemala pretoze obidva porody som mala planovana cisarsky rez.Kto mate skusenosti alebo podobny problem?

ellis21
25. aug 2013

@katarinamichalidesova ahoj ako sa mas? Este mas tie bolesti? Ja cakam tiez.tretie a pri prvych dvoch som to nemala, no teeaz som normalne vystrasena. Minulu noc som bola.celu noc hore.ako ma bolelo brucho. Aj sa to bolim povedat dokymu ale.som s.detmi sama lebo mm robi v zahranici a nebiem kto by s nimi bol. 😖

katarinamichalidesova
25. aug 2013

@ellis21 Ahoj ja som celkom v pohode uz tie bolesti presli aj ked nie celkom taha ma tiez vnoci ten rez po cisarskom mala som strach z toho ale bola som u doktorky a ze vsetko je ok a ten rez sa natahuje tak to je normalne tak dufam ze to dotiahneme do konca neako.Moj muz tiez robi v zahranici tiez som sama s dvomi detmi takze mam co robit.Inak zabudla som ze doktorka mi kazala kupit Magnesium B6 tak to uzivam tyzden a citim sa lepsie nie som ani taka unavena.

ellis21
25. aug 2013

@katarinamichalidesova ja tiez beriem magnezium. Tri krat 2 tbl. No tak to si rozumieme s tymi detmi. 🙂 je.to niekedy o.drzku no tesim sa.na.september.ked.zacne skola a.skolka. Trosku si oddychnem. 🙂

ellis21
25. aug 2013

@katarinamichalidesova a co cakate? A.kde budes rodit ?

katarinamichalidesova
25. aug 2013

@ellis21 Rodit budem v TO neako to neriesim,cakame chlapca podla sona a dvoch mam doma takze trochu som bola z toho vedla ale uz je to OK ono to je celkovo neplanovane tehotenstvo ved maly bude mat buduci tyzden este len rok akoze neviem jak to budem zvladat bojim sa toho

ellis21
25. aug 2013

@katarinamichalidesova mas.toho dost a.ja som si myslela,.ze.to mam zlozite ale vobec nie. Ten rocny je.este.babo. Ale.snad.to nejak das. Drzim palce. 🙂

mt22
7. sep 2013

@ajus969 no dopadla som tak ze o 6 dni po tom co som to pisala som porodila...v 33 tt...boli to veruze poslickovia, v noci ma chytili kontrakcie kazdych 45 min, postupne sa doba skracovala az som v ten den porodila...keby to doktor riesil skor asi by som mohla byt uz skorej v nemocnici a dostavat infuzky aby som porod oddialila ale hlavne ze vsetko ok dopadlo a porodila som krasne babo...aj ked sme museli potom dlhsie zostat v nemocnici....asi to tak malo byt 🙂...upozornujem ale vsetky baby prvorodicky ako som bola ja, nech neberu tychto "poslickov" na lahku vahu 😉

helena1981
26. sep 2013

ahoj chcela by som sa spitat ze ci je to normalne ze uz mam po termine terimin som mala 24.9 a este stale nic nemam porodne bolesti neviem co to znamena

andullla
6. okt 2013

Ahojte. Ja som v 35.tyzdni tehotenstva a posledne 3 dni mavam bolesti v brusku, take ako ked sa mi chce na toaletu, ale ovela silnejsie. a okrem toho mam aj silnejsi vytok. mam sa zacat bat, alebo je to iba priprava na porod?

sisinkalynesa
20. nov 2013

Ja nechapem ako si niekto dovolí napísať na doktorov z Nitry ze su debily - ten človek je podľa mňa prudko INTELIGENTNÝ v úvodzovkááách ( a hlavne tá pani čo si to dovolí tvrdit je zo Zlatých moraviec, to je vážna SILA !!!!!!!)
Veď nech si nájde odborníka a dobrého doktrora - nie debila v Zlatých Moravcach! - a nie že sa vypytuje mailom ….škoda slov!

matka91
23. nov 2013

@miskafl ahoj tak to si rychla 🙂 mi uz dalsi nechceme dve nam stacej mali uz ma 15mesicu rasne rychloo sem rada ze si sa ozvala a vy sa ako mate a co nove 🙂

matka91
23. nov 2013

myslim si ze od toho je toto forum aby si lidi radili navzajom a ked nekdo narazi na doktora debila tak co??? jeden dr vas odbije a druhy spravy vysetrenia a dojde na vsetkoo co neni v poriadku tak nech si kazdy vsima svojho asi tak

sisinkalynesa
25. nov 2013

Tak treba písať v jednotnom čísle a nie v množnom a na tvojom mieste by som si hladala odbornika v Zlatých Moravcciach!!!!!!!!!!!!!! ( neni som si istá, či tam mate vobec gynekologiu, tak…..a ked , a vôbec….)
Ano nech si každý všíma svojho, ale asi hlavne ty si všímaj svojho! A keď je debil ako si ho nazvala, tak buď taká ŽENA a povedz mu to!

babitasisi
29. mar 2014

ahojte baby..som 34tt a mam uz asi 2tyzdne bolesti podbrubrusku aj krize.....neviem bola som aj u lekara a ze vsetko v poriadku....chodim a strasne sa mi mala tlaci dole a mam pritom bolesti ako pri menstruacii a niekedy nemozem ani chodit..... bude to uz 3 babo ale pri prvych 2 som problem nemala....neviem co mozem a kedy ocakavat...ma niekto stim skusenosti...dakujem za radi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre