Cítim vypučovanie bábätka. Začína mi pôrod?

gabika9878778
24. jan 2021

Ahojte. Asi 2 hodiny pociťujem také vypučovanie baba a pri tom mi tvrdne brucho. Som prvorodička môže to byt začínajúci pôrod alebo je to skôr len s toho, že sa malé stále hýbe ?

patricka
24. jan 2021

@gabika9878778 z toho ze sa babo hybe, toto moje robilo cele tehu

diaalex
24. jan 2021

@gabika9878778 podľa mna sa len prehadzuje 🙂

ewka9
24. jan 2021

Väčšinou sa bábätko krátko pred pôrodom dá do kľudu a je pokojné, aspoň tak som počula

anjelicek26
24. jan 2021

@ewka9 moj sa 12h pred porodom pretocil, skoro som umrela, co tam stvaral 😅

gabika9878778
autor
24. jan 2021

@ewka9 no to som počula aj ja a potom som aj počula presný opak 😂 je pravda že u mňa náznaky pôrodu sú minimálne lebo ja ani neviem čo sú napríklad taký posličkovia a podobne ale aspoň sa opýtam 🤗

ewka9
24. jan 2021

@anjelicek26 teda😅👌sranda...tak asi sa tešil že onedlho uzrie svetlo sveta😅

anjelicek26
24. jan 2021

@ewka9 hlavne sa pri tom obrate zamotal totalne do pupocnej snury, ale to je o inom... on bol vsetko, len nie kludny (a asi ani nikdy nebude), diagnostikovana hypermobilita od porodu, ked sa lekarovi proste odgulal s podlozky, kde mu robili apgar skore, on sa proste vedel pretacat na oba smery od narodenia 😂 O stvornozkovani v 4 mesiacoch ani nehovoriac... hruza des no 😂 Esteze sme vychytali takyto len 1 kus.

michaella24
24. jan 2021

Môj pôrod sa začal tým, že ma o jednej v noci zobudili pohyby bábätka, teda, už to boli kontrakcie, ale malý sa tak strašne vypúčal a hýbal, že som tomu najskôr nevenovala pozornosť a snažila sa spať ďalej. Až keď ma to stále rušilo, som si uvedomila, že je to pravidelné a postupne mi začalo dochádzať, že sa niečo deje. Za celé tehotenstvo som nemala v podstate žiadne ťažkosti, nepoznala som tvrdnutie bruška ani poslíčkov, takže som nevedela čo mám čakať. O piatej sme už vyrazili do pôrodnice, dávali tomu na príjme tak tri hodinky kým porodím, nakoniec som porodila až 21.20, pretože pôrod nepostupoval, no to už je iný príbeh 🙂

gabika9878778
autor
24. jan 2021

@michaella24 takze je to možné aj u mna 😳😳 nôt dobre vedieť.

ewka9
24. jan 2021

@gabika9878778 jasné za opýtanie človek nič nedá 🙂 držím palce, nech drobatko príde na svet v tom správnom čase a nech ste pripravená 🍀

gabika9878778
autor
24. jan 2021

@ewka9 ďakujem krásne v utorok mám termín a my sa už nevieme dočkať.❤️Tak len hľadám na sebe nejaké príznaky 😂😂 vraj som už trápna 😂

ewka9
24. jan 2021

@gabika9878778 skôr netrpezlivá😅 som na tom
podobne..pamätám si ako som pri prvom tehotenstve volala gyn že mi asi pomaly odteká plodová voda😅🙈🙈a syn sa na svet ešte nechystal..narodil sa dva dni po termíne 🙂

ewka9
24. jan 2021

@gabika9878778 p.s. plodovku mi nakoniec museli na sále prepichovat😂😂😂

ewka9
24. jan 2021

@anjelicek26 tak teraz mi padla sánka 😯😅wau

anjelicek26
24. jan 2021

@ewka9 on bol hrozny 😂 ani sekundu ho clovek nemohol spustit s oci, okamzite niekde vlezeny, vylezeny, k tomu do troch rokov potom kazdu noc namesacny... presne to dieta wow - ale doma to clovek nechce 😂 Skvele hra hadzanu, cvici na naradi a plava, aspon na nieco je to dobre 😂

jajusa85
25. jan 2021

@ewka9 moja sa dala dneska do kludu. Zeby? 🤣🙏

gabika9878778
autor
26. jan 2021

@jajusa85 ako my už dúhy deň sme kľudný

jajusa85
26. jan 2021

@gabika9878778 no aj mooja sa menej hybe ale hybe, tak vitam kazdy pohyb s radostou a ukludnuje ma to. Uvidime no vcera na poradni som mala krcok 2 cm a hlavicka ani nenalieha. Zavreta som uplne. Tak uvidime. Snad to pride skoro 😁🙏

nyphadora
26. jan 2021

@gabika9878778 tiez som nemala poslickov ani tvrdnutie brucha, ale porod zacal tym ze brucho stvrdlo 😊 potom sa to opakovalo a stupnovalo, kazdy den viac, dcera sa narodila tri dni na to 😂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre