Do kedy zaniesť na sociálku papier od gynekologičky?

mirka3169
7. jan 2020

Dobrý den žienky. Nemáte skúsenosť, že ja ako študentka, nemám nárok na materskú ale len rodičovský áno viem. Ale aj tak musím zaniest papier na sociálku od gynekologa. Neviete mi povedať, do kedy ho musím zaniesť?

veronikaszabova
7. jan 2020

Pri ziadosti o RP musis dolozit papier zo socialky, ze nemas narok na MP.
Ked ti ho da gynekolog, odnes ho na soc.p

mirka3169
autor
7. jan 2020

@veronikaszabova áno áno to viem aké že do kedy to musím vybaviť? Ležím totiž v nemocnici už mesiac 🤦‍♀️

alison11
7. jan 2020

@mirka3169 Ak sa dobre pamätám asi 6týždňov pred termínom max. sa dáva materská dovolenka tuším tak aspoň 2 mesiace pred termínom by ste mali dať. nejak v 8mesiaci gravidity.Neviem na 100% povedať ja som zaniesla zakaždým hneď ako som mala papier od gyn.

helenkaaaaaaaaaa
7. jan 2020

Ahojte baby
Som tu síce nová tak vás pozdravujem
Chcela by som že keď ste dali žiadosť na rizikové a ste toto oznámili zamestnávateľovi tak ste teraz na marodke
Viete ohľadom toho niečo viacej ? Dakujem pekne za odpovede

alojzova
7. jan 2020

@mirka3169 ako to že nemáš nárok na matersku

mirka3169
autor
7. jan 2020

@alojzova lebo som študent, čiže budem mať iba nárok na rodičovský.

alojzova
7. jan 2020

@mirka3169 no ale veď to je to iste

pellin
7. jan 2020

@alojzova materska a rodicovsky prispevok su dve odlisne veci

ukulela
7. jan 2020

@mirka3169 o rodicovsky mozes ziadat az po narodeni dietata - a s papierom o zamietnuti materskej zo SP. ak to nejako stihnes zmanazovat do porodu, tak potom mozes hned ziadat o rodicak. mozno staci poslat postou/cez tretiu osobu, neviem - napis otazku cez kontaktny formulat SP, mne tak odpovedali vzdy.

ukulela
7. jan 2020

@alojzova materska je vyssia, pocita sa z platu a zena ju dostava, ak posledne 2 roky mala aspon 270 dni platene odvody do soc. poistovne (bola zamestnana/odvadzala odvody). vyplaca ju socialna poistovna, spravidla zacina 6 tyzdnov pred porodom a trba stanoveny pocet tyzdnov, cca do polroka dietata. ak mala zena dobry plat, ma aj dobru matersku.
rodicovsky prispevok vyplaca USVaR a narok nan ma kazda zena. bud ho dostava po skonceni vyplacania materskej - do 3 rokov dietata. alebo ak na matersku narok nema, lebo nepracovala, tak dostava rodicak uz od porodu. ten je 270 €. ak zena pracovala a mala matersku, rodicak je vyssi. plati to od januara.

alojzova
8. jan 2020

@ukulela aha no ja som študentka ale brigádovala som tak mi boli stiahnuté ale obvody asi nie dakujem

mirka3169
autor
8. jan 2020

@ukulela ale ak by som to nestihla poslať na sociálku, že žiadam o materskú, aj ked mi ju zamietnu...a urobila by som tak až po pôrode, alebo po tom 34 týždni, nebude pruser?

mirka3169
autor
8. jan 2020

@alojzova ja som mala dve brigády a je to prd platné, lebo nebola som nemocensky poistená 270 dní

alojzova
8. jan 2020

@mirka3169 ale ved nevadi mne o peniaze neide

mirka3169
autor
8. jan 2020

@alojzova tak to ste šťastný človek😊

alojzova
8. jan 2020

@mirka3169 no hei ja sa tesim len na malicku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre