Druhá sekcia - kontroly u doktora a v nemocnici

8. jan 2023

Ahojte.. tie ktore mali alebo maju naplanovanu druhu sekciu ako to je u vas.. ja som bola pred dvoma tyzdne v nemocnici kde budem mat druhu sekciu... tu uz mam naplanovanu na februar. V nemocnici sa ma pytali vi budem chodit na ctg a prietoky k svojmu doktorovi .. doktor mi vie spravit prietoky ale ctg cize pasy niee.. to robia len v nemocnici.. a teraz k veci. Bola som u svojho doktora kde mi povedala doktorka ze staci chodit na prietoky k nej.. a potom uz len prist na planovanu sekciu do nemocnice. Teraz neviem ci jeden tyzden mam ist do nemocnici a druhy mam ist k svojmu doktorovi. Prosim Vas ako by ste tuto situaciu riesili vy? Minuly tyzden som bola u svojhob.. teraz vo stvrtok mam ist do nemocnici kde pojdem na pasy plus prietoky skontroluju.. mala som ist zajtra aj k svojmu ale povedala ze je zbytocne aby som dva krat do tyzdna chodila na kontroly. Dakujem za odpovede.

mogaa
8. jan 2023

naozaj je zbytočné chodiť na kontrolu 2x v týždni....veď si prelož kontrolu u svojej gynekologičky......

autor
8. jan 2023

@mogaa to ja viem ze zbytocne.. len chcem vediet ci pri druhej sekcii nestaci chodit len k svojmu doktorovi alebo musim chodit aj na CTG.. lebo doktora mam v meste a nemocnicu 35km od domu.. lebo doktorka sa vyjadrila ze prietoky vedia robit aj oni. 🤷‍♀️ nerobi mi problem chodit do nemocnici .. len chcem vediet vi aj pri druhej sekcii chodili na kontroly tam alebo len k svojmu doktorovi

autor
8. jan 2023

@mogaa to asi jeden tyzden budem chodit do nemocnici a druhy budem chodit k svojmu doktorovi ..

liloastitch
8. jan 2023

Ja som chodila už len do nemocnice raz do týždňa. Zbytočne aj k svojej dr. Ale ja som chodila aj do rizikovej poradne . Tak som to mala pri druhom aj treťom tehotenstve.

any_soj
8. jan 2023

To, či stačí robiť prietoky, alebo aj ctg, nesúvisí s poradím sekcie či tehotenstva ("ci pri druhej sekcii nestaci chodit len k svojmu doktorovi alebo musim chodit aj na CTG.. "). Sú to vyšetrenia na kontrolu stavu bábätka.

autor
8. jan 2023

@any_soj tiez sa cudujem ze moj doktor povedal ze mam chodit len k nim.. ja si myslim ze je podstatnr aj CTG..

autor
8. jan 2023

@any_soj nerobi mi problem chodit do nemocnice .. radsej tam ako k mojmu doktorovi

strapec
8. jan 2023

Ono prietoky sa viac kontrolujú pri následných sekciách, kvôli tomu, že na nich vedia najskôr zistiť, či sa niečo deje s jazvou po prvej sekcii - toľko som sa dozvedela v podcaste gyncast, odporúčam si vypočuť 🙂 (tiež akurát riešim tieto vyšetrenia, tesne pred druhou sekciou)

autor
8. jan 2023

@strapec dakujem pekne.. len v nemocnici by robili aj CTG cize je lepsie ked budem chodit tam.. pripadne ked bude chciet aj doktor aby som chodila k nemu budem aj tam .. len raz za tyzden bude stacit .. budem zajtra volat do nemocnice a opytam sa na to

strapec
8. jan 2023

No hlavne myslím, že ZP preplácajú jednu kontrolu týždenne - takže ak by ste šli dvakrát, jeden lekár to bude robiť na vlastne náklady

autor
8. jan 2023

@strapec jasne mi to je.. zajtra sa stavim za svojim doktorom,kedze ho min. Tyzden zastupovala doktorka a poviem mu ze stvrtok idem do nemocnice na kontrolu... a potrebujem este vediet jedny vysledky tak som zvedava.. doktorka mi povedala ze mam prist zas o 2 tyzdne pondelok..m tak zasa vtedy asi do nemocnice nemam ist ci?

opi14
8. jan 2023

Mne tak moja gynekologicka povedala. Jeden týždeň k nej druhý do nemocnice (V nemocnici sa estelen budem hlásiť ). A to mám gyn a pôrodnicu 100 km od seba. Plus bývam 100km od obidvoch 🤦🏼‍♀️🤣

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre