Kontrakcie po sexe v 36. týždni

3. júl 2021

Ahoj,som v 36 tt a uz ma pár týždeň trápia poslickovia,som druhorodicka. Dnes som mala styk s mužom a chvílu po ňom mi začali bolesti v krížoch a v podbrušku. Také vcelku pravidelne, ale krátke no dosť bolestivé. Dala som aj sprchu aj magnezium a zabralo to asi na 10 minút a opäť. Boli sme aj vonku a celý čas som to mala, tak cca 5- 10 minútové intervaly, no tie sťahy ttvali pár sekúnd. Potom to ustupilo a cítim iba aloby ma niekto dobre zmlátil, všetko také ubolené, kríže a spodok. každých cca 15minut sa objaví stah, ležím a som v kľude, magnézium opäť nezabralo.no tie sťahy mam stále i keď sa dajú vydržať, predýchavam ich sem tam , najmä ked idem cikať je to nepríjemný tlak odspodu. Je to tým sexom alebo sa takto môže rozbiehať porod? Určite su to poslickovia ale bojím sa lebo trvajú w trvajú... Máte skúsenosti?

autor
3. júl 2021

Ísť Na pohotovost sme uvažovali,ale nešli sme,ze počkáme co bude... Môže to byť žeby som sa otvárala alebo co? Raz to dole aj velmi silno pichlo,ze som musela zastať a predýchať

karhu
3. júl 2021

sla by som na pohotovost

mimer
3. júl 2021

Mne sa takto rozbiehal porod

autor
3. júl 2021

Ale na začiatku 36tt? Nechcem byt za histerku ak pôjdem na pohotovost zbytočne. Ale ak to v noci zosilnie, pôjdeme

hipuska
3. júl 2021

Veď 36 je na pôrod fajn ale 38 by bol lepší. Išla by som na pohotovosť. Ak by ťa vedeli ešte 2 týždne podrzat....pohyby ok?

autor
3. júl 2021

@hipuska pohyby cítim stále ,mam odspodu aj dosť vlhko, no nemám skúsenosti s plodovou vodou a prirodzeným pôrodom,keďže prvý pôrod som prenášala a bol vyvolávany. Tak som na vážky

jaskolka
3. júl 2021

No v 36 týždni už to môže byť aj začínajúci pôrod.Určite by som šla už teraz večer,radšej 2x zbytočne ako raz neskoro.

elementissa
3. júl 2021

Ja som tak mala 36+5, tiež poobede sex a o 1 v noci už dieťa na svete. Kontrakcie začali do polhodiny od styku. Do nemocnice som prišla už otvorená na 4 prsty. Podľa mňa choď. Mne plodová voda neodtiekla vôbec, museli mi ju pichnúť, prepichli mi ju, keď som bola na 8 prstov a do pol hodiny už bol krpec vonku. Takže nečakaj, kým ti odtecie voda, lebo nemusí a keď už praskne, tak nestihnes dôjsť

ada55333
3. júl 2021

Presne takto som ja mala pôrod, čím skôr pôjdete tým skôr to môžu ešte zadržať ale mňa chceli nechať rodiť už v 35, že to už môžem rodiť.

martina1201
3. júl 2021

Choď na pohotovosť radšej. Si na začiatku 36 týždňa. Ak sa rozhodnú to zastaviť môže sa im to podariť. Lepšie skôr ako potom banovat ak by drobček nebol s pľúcami ešte ok.

autor
3. júl 2021

Ďakujem vám, dala som si este raz teplu sprchu lebo som mala aj dost vlhko dole tak som sa bála a po sprche uz nič. Uz sa citim lepšie, uvidím co bude v noci ak by to zájtra znova začalo,pojdem sa dat skrontolovat

saraxyz
3. júl 2021

Ja som v 36 týždni porodila. Bolo mi divne a bolesti ako pri menštruácii. Nie veľké, iba občas . Išla som na pohotovosť a do pár minút som odrodila. Ja na Tvojom mieste by som šla na pohotovosť

autor
4. júl 2021

@saraxyz dnes to je lepšie,iba take naťahovanie v slabinách a tak, no styku sa radšej vyhnem este na chvíľu , možno nakoniec mi neskôr dopomôže k spontannemu pôrodu 🙂

autor
4. júl 2021

Uvidím tento týždeň co bude mám mať poradňu ,ci som viac otvorená alebo je vsetko ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre