Menštruačné bolesti na začiatku 40. týždňa

lili1997
18. nov 2020

Dobrý deň žienky 😊som tu nová, budem prvorodička 😇.. Som v 39+2 už dlhšiu dobu mi tvrdne bruško dosť často ale včera večer som mala také menštruačné bolesti a popri tom mi tvrdilo aj bruško celú noc som nespala koli tomu ustúpilo to až nad ránom 🤔 a dneska mi celý deň tvrdne brucho ale ze nonstop.. Naposledy pred týždňom som bola otvorená na 2cm..Mam čakať v týchto dňoch pôrod? Zatiaľ mi ani žiadna zátka neodpísala.. mala to tak niektorá? Ďakujem za odpovede

fomelka
18. nov 2020

No ak ti tvrdlo bruško celú noc tak si myslím, že hej, že sa už k tomu schyľuje, možno by bolo fajn aj doktorovi zavolať čo sa deje

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lili1997
autor
18. nov 2020

@bambulienka25 to som si ani nevšimla 🤣ospravedlňujem sa malo tam byt neodišla 🙏🏼

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
m_o_n_c_a_k
18. nov 2020

No ja si myslím, že by si mala zavolať do pôrodnice, alebo lekárovi ci už máš ísť, lebo pravdepodobne je to začínajúci pôrod. Zlatko nie každému odíde zátka a nie každému hneď od tečie plodová voda. Niektorým ju musia prepichovat ako mne. A to som už kontrakcie mala.

lili1997
autor
18. nov 2020

@m_o_n_c_a_k ale dneska nemám už také bolesti len ma trošičku pobolieva bruško ale veľmi málo len to brucho mi stále tvrdne..🤔

m_o_n_c_a_k
18. nov 2020

@lili1997 tak je ešte možné, že sa telo pripravuje na pôrod. Ze ti dáva najavo ze sa blíži. Ale ja by pre istotu zavolala na pohotovosť alebo lekárovi. Je možné že ťa budú chcieť vidieť. Lepšie prísť včas ako potom mat komplikacie.

lilien23
21. nov 2020

@lili1997 vaše telo sa pripravuje na pôrod, resp maternica, preto cítite tie akoby menštruačné bolesti v podbrušku, mne sa to tiež stavalo .... teraz mám sem tam tiež bolesti, som 39+0tt. Zátka mi neodišla ani v predchádzajúcich tehotenstvách .... pokial vam nezačnú sťahy v pravidelných 15-20 min tak buďte v pohode .... kde budete rodiť ak sa smiem spýtať?

lili1997
autor
21. nov 2020

@lilien23 no vtú noc som to mala skoro celu noc tie menštruačné bolesti ale do rána ma to prešlo.. V Galante 😊

lili1997
autor
21. nov 2020

@lilien23 a tie stahy to je akoby to tvrdnutie brucha?

lilien23
21. nov 2020

@lili1997 to tvrdnutie neviem, ja mám veľmi tvrdé to brucho už dlho .... ale stále to mám .... stah maternice je ta bolesť v podbrušku čo začne a po chvíľke skončí .... keď sa to bude často opakovať, sú to kontrakcie .... ja už dávam pozor lebo to môže veľmi rýchlo prísť, idem rodiť 4-krat .... aj teraz ma boli v podbrušku, asi si idem radšej ľahnúť ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre