Nízka váha bábätka v 35. týždni

alexandra8522
2. apr 2022

Ahojte zajtra začínam 35tt a malý ma 1670g gynekológicka mi povedala ze je to koli tomu ze som mala a chudá a ze nie každé babo sa musi narodiť 4kilove. Všetky výsledky mam v poriadku aj malý je len ta váha je nízka. Mam sa obávať ze po pôrode pobudneme dlhšie v nemocnici?

pribinak
2. apr 2022

@alexandra8522 ešte máš mesiac pred sebou a za toto obdobie bábätka naberajú veľmi veľa. Čiže kľudne môže byt že v 40 týždni bude mat bábätko 2600g a ak si mala a útla žienka tak to je dosť veľké bábätko

alexandra8522
autor
2. apr 2022

@pribinak no paráda bola som na kontrole týždeň dozadu a som si hovorila ze to nebudem riešiť ale čím sa mi viac kráti čas tým viac nad tým rozmýšľam 😃 ale na druhej strane netresujem vôbec

pribinak
2. apr 2022

@alexandra8522 pozri ak doktorka nerobí dramu tak je všetko ok.

tara42
2. apr 2022

Aj moja mala nízku vahu, 2600g pri narodení a neostala som dlhšie v nemocnici. Tiež som mala a chuda 🙂

miskamicha
2. apr 2022

@alexandra8522 klud. Moja dcerka sa narodila 38+1 s vahou 2300g z porodnice sme odidli za 3 dni s vahou 2200g. Ako 3 mesacna mala 5kg. Je sikovna ..živá 🙂 Mne robil dr usg kazdy tyzden..prietoky boli ok ale uz nepriberala..pri porode bola velmi mala placenta. Verim ze bude vsetko ok a babo priberie..rataj aj s chybou v meraní.. moze mat sj o 500g viac. Drxim palce. Genetika robi tiez svoje

miskamicha
2. apr 2022

@tara42 to nie je nizka vaha😁 nad 2500 je to okeej

alexandra8522
autor
2. apr 2022

@miskamicha
No ja mam hore tiež len do 8kg nie veľa takže to môže súvisieť jedno s druhým samozrejme. 🤗

ailiba
2. apr 2022

@alexandra8522 je celkom mozne, ze ked si drobna, tak proste bude babo konstitucne po tebe. Na porodnici som bola s jednou takou tehulkou. Ked pravidelne rastie a mas dobre prietoky, tak sa neboj.

anjelicek26
2. apr 2022

Ja som tiez drobna (153cm - deti pri narodeni 2920/2550/2675/2520g), malicka sa narodila v 35.tyzdni s 2520g... takze ano 1670g je na 35.tydzen fakt malo... ale treba zohladnit aj to, ze ti merania su nepresne v brusku a to dost. Nech ta lekarka sleduje radsej.

matkahelka
2. apr 2022

@alexandra8522 nie, vobec to neznamena, ze len kvoli vahe budete dlhsie v porodnici. a hlavne ti mala lekarka povedat, ze to meranie vahy je len orientacne, maju aj toleranciu, ak si dobre pamatam, 20%. mne v 39tt v pondelok na usg namerali dceru na 2950g, narodila sa v stredu, teda 2 dni po merani a mala 3450g. za 2 dni urcite pol kila nebribrala 😁 to je ta tolerancia merania.

alexandra8522
autor
2. apr 2022

@matkahelka chápem tak to nebudem riešiť, hlavne je ze je všetko zatiaľ v poriadku 🙂

alexandra8522
autor
2. apr 2022

@anjelicek26 idem teraz v piatok na ozvy tak som zvedavá povedala ze budeme kontrolovať aj váhu všetko opýtam sa jej aj na tie odchýlky to mi ani nenapadlo sa spýtať.

sirka9
2. apr 2022

@alexandra8522 moja mala pri narodeni 2980 a to som tyzden prenasala. za tych par tyzdnov to kludne este moze dobehnut. a za uplne normalnu vahu sa povazuje 2400, pri tej pustaju v poho domov.

kikushaa
2. apr 2022

@alexandra8522 mas aj nejake ine problemy? Ked robili sono robila aj prietoky? Vaha 1700g na 35tt je malo, skrz toho by sa mali aspon prietoky urobit ci babu idu ziviny dostatocne 🙏 moja sa narodila v 32tt ako 1450gramova a to ma uz sikovali na cisarak (sle ja som mala aj ine komolikacie zle prietoky a preeklsmpsiu)

danielahamar
2. apr 2022

Mne pred pôrodom hovorili, že malý. Bude mať 4 kg, nemal ani 3😁, takže moc tomu never, všetko je len orientačné. Ja som hneď tvrdila, že bude menší, lebo aj brucho malé, aj kg nič moc,proste ma bolelo celé moje ja, aj mal malo miesta.

alexandra8522
autor
2. apr 2022

@kikushaa prietoky mi robí pri každej poradni a vždy povie ze je všetko v poriadku

alexandra8522
autor
2. apr 2022

@danielahamar presne si opísala mňa 😃 ja som prekonala aj koronu ale ľahký priebeh takže môže byt jedno s druhym

danielahamar
2. apr 2022

@alexandra8522 ja som rodila pozitivna Vianoce 2020

alexandra8522
autor
2. apr 2022

@danielahamar ja som kaderníčka a robila som viac ako moja gyn.chcela lebo mi asi odkedy mam viditeľné bruško mi aj začalo tvrdnut ona ma chcela už skorej dat na PN myslím keď som bola 25tt ale potiahla som to až do 32tt jak som mala koronu odvtedy som už potom nebola v práci už mi nedala na výber 😃

danielahamar
2. apr 2022

@alexandra8522 mne tvrdlo nonstop 6magnézii denne som mala, inak by som bola doma asi od začiatku, kedže celý den na nohách a 20 veruže už dávno nemám🙂 takže aj telu to dalo zabrat trošku

nikulincek
2. apr 2022

@alexandra8522 pokoj. Máš dobre vyratany termín pôrodu. Lebo ja v 36 týždni mi povedali,že dcéra nerastie tak ako má neváži toľko koľko by mala,že má pod dve kilá. Bola veľká na 32tt ich termín som mala mať okolo 23.12 sekcia plánovaná na 16.12. kebyže sa nehadam s doktorkou,že to nesedí,že nech mi to preráta,lebo to nie je možné, že ja som 36tt a bábo 32+ ty, keď doteraz všetko bolo ok bola väčšia a zrazu vyše tri týždne rozdiel. A keď som ich aspoň tri týždne otravovala ako sa blížila sekcia. Tak na veľa ma začala počúvať a bolo to tak ako som ja hovorila. Keď sa mi striedali dr tak sa pomýlili a napísali vyšší tt do knižky ako som Bola. Nakoniec sa dcéra narodila 38+5tt narodila sa 4.1 nový termín bol 13.1 a váhu mala 3410g 48cm.zdrava ako buk. Neboj sa nič ak máš všetko správne vypočítané všetko sedí. Mala naberie za posledný mesiac najviac. Mne potom odhadovali okolo 3000g a nakoniec mala o 410g viac ono je to približne.

alexandra8522
autor
2. apr 2022

@nikulincek no mne moja povedala ze podla poslednej MS som 34 to bolo minulý týždeň a malý ze je o dva týždne menej gramazou ale ze si z toho nemám robiť ťažkú hlavu lebo ze nie každé babo sa musí narodiť akko stvorkilove ja som tiež mala 2250 keď som sa narodila 🙂

nikulincek
2. apr 2022

@alexandra8522 tak pohode. Ja som bola mimo cyklu nesedelo.

mimi2567
7. apr 2022

@alexandra8522 ahoj aj som dnes po poradni a malí ma 1376 gramou a som len v 31tt aj mne povedala ze na to že som malinka chudá ze ani mali nebude veľký a nie to ešte tašky ze sa nemám čudovať ze nebuďe mat 4kg 🤷‍♀️ze budem rada keď bude mať dva a pol kg

alexandra8522
autor
7. apr 2022

@mimi2567 no ja idem zajtra prvý krát na ozvy a na kontrolu po 2 týždňoch tak som veľmi zvedavá jedla som viac zemiakov co som sa dočítala zevraj je to aj dobre počas tehu papať ale samozrejme som to nehrotila, aj som nad tým premýšľala a ja vlastne odkedy som v poslednom trimestri vlastne už 36tt tak skoro žiadne mäso nejem lebo mi vôbec nechutí spravím navarím všetko ale jak z toho ty neješ tak ani ja 😃🙈 dám zajtra vedieť ako som dopadla 🙂 hlavne žiadny stres ❤️

alexandra8522
autor
8. apr 2022

@nikulincek ahoj bola som na kontrole dneska a malý ma 2340g krásne tak som kľudná 🥰

nikulincek
8. apr 2022

@alexandra8522 vidíš super. Do pôrodu bude mať aj tri kilá. Moja za posledný mesiac nabrala najviac

alexandra8522
autor
8. apr 2022

@nikulincek aj gyn.povedala ze do 3kg bude mať ze to je akurát 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre