Od ktorého týždňa pijete čaj z ostružiny malinovej?

tatianka79
27. sep 2012

Ahojte, pijete (alebo pili ste) caj z ostruziny malinovej a od ktoreho tyzdna? Ja som v 35 a citala som, ze uz by bolo dobre tento caj pit z dovodu, ze pripravuje maternicu na porod. Avsak som aj pocula, ze to moze porod poriadne urychlit 🙂 Dakujem

ddankaa2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka3a
4. nov 2012

ja som citala, ze urychluje porod.

adel22
4. nov 2012

@ddankaa2 no pisat sa to pise.....ale pije sa🙂 ono by sa to nemalo pit pocas tehu, ale az tak ku koncu , ked sa blizi porod.....pozri, ja to pijem uz asi dva tyzdne a som tu...baby je ok🙂 von sa este nechysta....a aj alchemilka sa ma pit dokonca neskor ako malinovnik....a tu by si vobec nemala pit v prvom trimestri lebo hrozi potrat.....a citala som o ostruzine ze je dobre si ju pocas kontrakcii uvarit do termosky a popijat, aj v nemocke- tam ti ju asi neuvaria🙂....vraj sa ulahci porod...no ved ako chces....ale odporuca sa ju pit. Je to na tebe draha! 🙂

adel22
4. nov 2012

@ddankaa2 A odporucam papat aj lanove semienko....ked uz chces mat lahky porod...aj o nom sa hovori, ze robi zazraky🙂 a ak aj nie....aspon pomaha traveniu a su to semienka....je tam vela cennych latok ako pre teba, tak aj pre malicke🙂

ddankaa2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veriiii
4. nov 2012

ja som zasa citala,ze sa moze uz od 1.trimestra,samozrejme len 1 salka denne, v druhom trimestri 2 salky a v tretom 4-5 salok denne,ale vseobecne od 34 tt sa odporuca,a ci urychluje porod-zevraj ani nie,ale zevraj zmakcuje a aj tonizuje maternicu..a obsahuje vela vitaminov a aj magnezium..

ddankaa2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alyze
5. nov 2012

@ddankaa2 Ahoj, tiez by ma zaujimalo, ci ma naozaj take ucinky, skusala som zistit, ale nic som nenasla a na obale je napisane len ze je mocopudny a na vylucovanie zlce, tak neviem 😖

veriiii
6. nov 2012

@ddankaa2 ono je dost mozne, ze malinovy list v tehotenstve sa odporuca ako tzv babska rada,a vyrobca si aj tak musi dat zaregistr./skusky/tuto indikaciu co neurobil..a na co konkretne ho teda odporuca?

trinity333
9. nov 2012

Ja som ho kúpila dnes za 0,88centov v lekárni, ťažko sa mi zháňal,,, a presne je to tá krabička čo písala adel22 a je chuťovo fajn, no dúfam že som ho mohla začať piť v 33 týždno... 😉

helka107
17. feb 2013

baby pozor na alchemilku, treba ju prestať piť po porode, pretože zastavuje tvorbu materského mlieka.....

jullianna24
21. feb 2013

ja som si ho tiež chcela zohnať alebo z alchemilky (ta podporuje činnosť maternice) ale vraj sú neúčinné a sú to iba povery, tak som to vzdala. radšej by som precvičovala panvové dno a hrádzu kvôli ľahšiemu pôrodu.

julls148
3. mar 2013
mirkatn
17. mar 2013

ja som zacala od 8meho mesiaca na odporucanie doki

zblazniva
6. apr 2013

@poisonblu Ahoj. A ten caj z malinovnika pomohol, ci ani nie? Ja som si ho dnes kupila. Dakujem 🙂

poisonblu
6. apr 2013

@zblazniva neviem to posudit..na prvorodicku som porodila od nastupu kontrakcii do 8 hodin

markup
12. júl 2013

@vejula asi to už nieje aktuálna téma, ale... brucho Ťa svrbelo preto, že malinový čaj detoxikuje organizmus, pomáha vyplavovať nečistoty z Tvojho tela, a teda aj z prostredia bábätka, ktoré už nečistoty z Tvojho tela prijalo... je to úplne normálne a správne 🙂

sofia450
8. nov 2013

ja som pila tento čaj od 37tt ... na prvorodičku som porodila velmi dobre do 3 hodín bol malý vonku a mala som len 3 stehy.... neviem či to bolo tým čajom ale som velmi rada, že to takto dopadlo 🙂 keby som tehotná druhý krát určite ho pijem zase 😉

simonne1
26. nov 2013

v akej forme je dostat ten caj? To je normalne suseny sypany alebo sackovi?

frankfurtanka
6. dec 2013

o tom caji je vela teorii, ja si myslim, ze uskodit nemoze.
pijem ho od 36. tyzdna, poradili mi ho viaceri, hlavne moja babica/porodna asistentka, ci ako sa to na slovensku vola :D (zijem v zahranici).
ale nema sa to prehanat, vraj to totiz moze vyvolat aj opak pri nespravnom pouzivani, moze to presenzibilizovat telo.
ma sa zacinat v 36./37. tyzdni jednou salkou denne, potom tyzden pauza, v 38./39. tyzdni sa ma davka zvysit na cely cajnik denne, mne to vychadza tak na 3-4 hrnceky. potom vraj zase pauza.
a ano ma to zmäkcit porodne cesty, nie vyvolat kontrakcie. tak uvidime, co to prinesie, este som nerodila, tak neviem 🙂

adel22
26. júl 2014

Je tu niektorá z vas, co po porode silno krvacala? Nemohlo to byt prave touto ostruzinou? Toto tehu ju uz nepijem, tak uvidime

market26
26. júl 2014

Kovky nepotrebujete nektera podlozky do porodnice???

pianina
17. dec 2014

napiste svoje skusenosti po piti ostruziny malinovej?Dakujem 🙂

petrapod
17. dec 2014

Ahoj, zacala som ho pit v 37t . A rodila som v 38t., v nedelu ked som si dala 3 cajiky som v pondelok rano rodila🙂 bolo to rychle 2h.20min. od odtecenia plod.vody. , tak isto ho pila sestra a tiez bez problemov, podla mna zabera , urcite si ho dam zas 🙂 🙂

pianina
24. jan 2015

@petrapod a kolko si salok denne si pila?

petrapod
24. jan 2015

Tak 2 salky , max. 3

pianina
26. jan 2015

@petrapod dakujem 🙂

julia92
27. jan 2015

Ja som si akurat vcera kupila v lekarni caj, pise tam ze caj pre tehotne, ale obsahuje tu ostruzinu, tak hadam je to to 🙂 lekarnicka na mna pozerala akoby to prvykrat v zivote pocula. Teraz som v 34tt, pit zacnem tak v polke 35tt az 36tt 🙂

petrapod
27. jan 2015

@julia92 a mas sackovy, alebo sypany?

julia92
27. jan 2015

@petrapod sackovy... od apotheke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre