Ovplyvnil vám Aniball dátum pôrodu?

lotuska97
22. mar 2023

Ahojte maminky, 🙂
chcela by som sa opýtať vás, ktoré ste pred pôrodom pravidelne cvičili s aniball, či ste porodili skôr alebo v termíne alebo či ste dokonca prenášali ? Viem, že aniball sa môže začať používať až od 37 tt, takže o nejakom veľmi predčasnom pôrode nemôže byť reč. Pýtam sa hlavne preto, že kamarátka ho používala a porodila o 8 dní skôr, tak by ma zaujímali vaše skúsenosti.
Ďakujem.

lauriik
22. mar 2023

Ja som používala pri oboch tehotenstvach, jedno som prenasala tyzden a druhe 12 dni takze v tomto mi to vobec nepomohlo. Ale co sa tyka poranenia tak som nemala ani ranku ☺️

lotuska97
autor
22. mar 2023

@lauriik ďakujem 🙂

18momo18
22. mar 2023

Cvicila som pravidelne a porodola som den pred terminom 🙂

zuza265
22. mar 2023

@lotuska97 v zmysle, ze porodila 38tt+6 dni?

vilma7
22. mar 2023

2 x som prenášala, raz 8 dní, potom 5. Podľa mňa to Aniball nijak neovplyvnil.

lila1988
22. mar 2023

Nie, obe deti som prenasala, druhy porod mi dokonca museli vyvolávať a porodila som 11 dni po termine a to som teda robila už všeličo, aby som si spustila porod. Dieťa samozrejme obrovske, ale vyborne to dopadlo.

titla
22. mar 2023

@lotuska97 Ja som pouzivala a rodila som 38+5tt, ale tych par dni skor nepripisujem aniballu.

gr3tch3n
22. mar 2023

@lotuska97 cvičila som poctivo a prenášala som týždeň, pôrod vyvolávali 😄 inak odporúčam všetkými 10timi

milanemila
22. mar 2023

@lotuska97 pri prvej som cvicila s aniballom a prenasala som 10 dni, takze za mna nie 🤷🏼‍♀️

ivka21
22. mar 2023

@lotuska97 ja som začala cvičiť 37 t 0 a porodila som 37t 5d noo ale ci to pripisovať aniballu neviem. Stihla som cvičiť len 1x

mima172
22. mar 2023

Ja som cvičila len 4 dni a porodila som. Mala som ale aj problémy s tlakom, takže neviem ci to mam pripisovať aniballu. Keby som ešte niekedy tehotná, tak už s ním nebudem cvičiť, je to určite dobra vecička, no už mám v hlave to "možno".

lotuska97
autor
22. mar 2023

@zuza265 to neviem, ale mala termín 20.2. a porodila 12.2., tak ma zaujimalo, že či to na to mohlo mať vplyv, ale skôr to asi vyzerá že nie

lotuska97
autor
22. mar 2023

@gr3tch3n ďakujem za radu 🙂 mám v pláne s tým cvičiť len zatiaľ som v 18tt tak mam zatiaľ čas

zuza265
22. mar 2023

@lotuska97 porod od 38tt+0 sa povazuje za porod v termine a je okej🤗 neporordila akoby “skor”. Preto to nemuselo byt sposobene nicim

lilope
22. mar 2023

Autorka nemám s tým ešte skúsenosť, no trochu sa ti votriem do diskusie, snáď to nebude problém. Dievčatá, keď sa mi posledné razy objavilo pri cvičení pár kvapiek krvi, zľakla som sa a prestala cvičiť. Už niekoľko dní necvičím, ale myslím si, že sa mi to stalo lebo všetko tam je dosť prekrvené a teda či to brať vážne alebo nie. Myslíte si, že lepšie je prestať cvičiť, aj keď som nacvičila len 23cm aby som si moc neublížila alebo pár kvapiek nič neznamená? Ďakujem.

zuza265
22. mar 2023

@lilope myslim, ze sa tam odporucalo prestat na nejaku dobu. ALE z praxe hovorili lekarky, ze nie je dolezite kolko cm nacvicis (ze sa zbytocne zenu za cm), ale je dolezita technika🤗 dala by som si prestavku. A skusila by som znova, ale menej nafuknuti a uvidela by som reakciu tela

lilope
22. mar 2023

@zuza265 áno, aj v návode odporúčajú necvičiť pri krvácaní. Deň som necvičila a na ďalší opäť a už pri menšom nafúknutí. Tak zamrzelo ma, že tesne pred pôrodom musím skončiť a láka ma to opäť skúsiť, ak si tým môžem pomôcť. Tento týždeň mám termín, tak uvidím teda či ešte skúsim alebo sa už na to vykašlem. Každopádne ďakujem za reakciu 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre