Plod v 36. týždni má 2247 g. Nie je to málo?

minibabygirls
1. nov 2014

Ahojze mamicky zacinam ma obavu bola som na poradni som 36tt a plod ma 2247g co zodpoveda 33tt aj malo plodovej vody sa mi zda zemalo pribera dakujem za odpovede

pribinak
1. nov 2014

Co hovorí MUDr? Vas geneticky fond? Zas nemusí mat každé dieťa 4500g, moj krpec mal ledva 3kg, je to zdravé, zrave a živé dieťa, niekedy az príliš

moja72
1. nov 2014

Hlavne sa zbytočne nestresuj. Neznámená to, že keď má bábätko malú pôrodnú váhu že nebude v poriadku. Ja som napr. mala problémy s tlakom a musela som rodiť začiatkom 38tt, dcérka mala pri narodení 2350g a 47cm. Narodila sa síce strašne maličká, ale zato zdravučká. Stále je síce drobnejšia no je z nej malý čertisko čo vôbec neobsedí 🙂 😀

saska.t
1. nov 2014

moja dcera sa narodila v 39tt s 2540g plne donosena zdrava a krasna,prva dcera Bola tiez taky stuplik 😉

siska53
1. nov 2014

Vaha je podla mna uplne ok. Ja som vazila pri narodeni 2250 a bola som narodena nacas. Akurat mame povedali,ze vaha zodpoveda 36.tt. Takze podla mna to je ok. Co sa tyka plodovej vody,to ma vediet dr.,ci je to ok.

cristi
1. nov 2014

mala som podobny problem s druhou dcerkou,zaostavala o 3 tyzdne vahovo,pri ctg vysetreni bolo vsetko v poriadku i na sone ,len bola malicka, narodila sa s vahou 2540g.
treba sa poradit s lekarom a postupovat podla jeho odporucania,drzim palce 🙂

nanka3
1. nov 2014

neboj nic.... ta odhadovana vaha je len orientacna... moze to byt +/-300(400)g, mojej sesternici povedali v 37.tt ze malicka je riadna baba.... a narodila sa s vahou 2450g, a bratrancova manzelka cakala chlapceka, jej zasa vraveli, ze je velmi malinky a bol fakt "drobcek" len 4200g mal.... takze s tymi odhadmi je to asi tak... nasa mala odhadovanu vahu v 37tt. 2800 a narodila sa s vahou 3380g

cenculinka
1. nov 2014

Vahu sa dozvies az po porode 😉 dovtedy su to len odhady a v tomto tt uz velmi nepresne...moj syn mal byt chudy,dufali sme aby mal aspon 2500gr.lebo ho cakala operacia srdca a narodil sa 3.350g 🙂 neboj vsetko bude ok a coskoro tu vahu aj zistite 🙂

silvia5677
1. nov 2014

Moja mala v 32 týždni podľa USG 2800g...to len bola panika ked som si predstavila koľko ešte narastie a tak aj bolo, pri pôrode mala 4530 gramov ale ostatne detičky ktore boli s nami na izbe mali 2400g a 2800 g takze neviem co je nezvyčajne, či moj prípad či ich..😜

jarmillka
1. nov 2014

moja mala cca tolko v 38 tyždni..narodila sa par dní po termíne a mala 2700 g... Neboj do porodu ešte priberie 🙂

lauricka
1. nov 2014

je na doktorovi, aby to posudil. Plodova voda sa dotvara nova a odhad vahy je velmi orientacny. To dokaze posudit len odbornik, ktory Ta vysetroval. Ak by bolo nieco v neporiadku, pravdepodobne by si o tom uz od neho vedela. Moje dvojcata sa narodili 36+4 tt a mali 2200 a 2490, su OK.

bahira1962012
2. nov 2014

je to v poriadku,naše babo v brušku má 2553g a sme v 36tt 🙂 všeličo som už počula u mojich dvoch detoch ked som s nimi bola tehotná a su zdraví 😅 o tej váhe 😝 ešte priberie 😀

cuculik1
2. nov 2014

Mne tyzden pred porodom v 38 tt namerali 2700 gr a maly sa narodil s vahou 3440 gr. Takze riadna odchylka...

anies10
2. nov 2014

Nic sa neboj. Ja mam za sebou 2 taketo "strasenia". No a nakoniec syn v termine 3500g a dcera tyzden pred terminom 3080g. Presne ako spominaju zienky predomnou, ten odhad hmotnosti je orientacny. A aj keby malo nizsiu hmotnost, dozenie to. Ja som zivy priklad 🙂 Moja porodna hmotnost nebola ani 2400g a do pol roka som to dohnala, este aj ptredbehla tabulky 😉 a v 9.mesiaci som uz chodila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre