Plodová voda verzus väčší únik moču

anamorma
24. jún 2015

Ahoj 🙂
Dnes som 39+2 a vcera som bola u doktora a ten mi povedal,ze este to na porod a otvaranie sa vobec nevyzera,takze som odisla domov nestastna a rozhodnuta mozno tomu trosku dopomoct. Vecer sme sli s priatelom na dlhsiu prechadzku,pre mna akoby turu,az ku koncu ma zacalo boliet podrusko,ked sme prislii po dvoch hodinach som si dala teplu vanu a potom sme mali sex (nechal to vo mne) ...okolo pol jednej v noci sme sli spat a vstala som o 3.45 na to ,ze mi treba ist cikat,cikala som,lenze mala som mokre nohavicky,no nie malo ani vela,myslim.Pri tom chceni na wecko ma bolelo podbrusko,krize a mam pocit ako keby som mala ms,hlavne kvoli krizom a neviem zaspat a kontrakcie nemam. Poradte mi prosim,mam ist dnes zas za panom dr alebo to nic nie je,som prvorodicka a vobec mi nejde do hlavy aka je plodova voda a zatka,zatku som nespozorovala,ze mi odisla,vytok husty biely sa mi uz dlhsie ukazuje na nohavickach a unik mocu som mala tiez,par kvapiek na nohavickach,ale nie v takomto mnozstve....je mozne ze je to len unik? Kvoli stahom co teraz citim v podbrusku a krizoch,ze som to neudrzala ked som spala? Dakujem za odpovede

yarnie
24. jún 2015

Treba si dat vlozku, a tu potom odniest do nemocnice, oni zistia co to je. Inak stahy v podbrusku a krizoch su podla mna kontrakcie... Ja by som k dr urcite sla.

mimla
24. jún 2015

Obyčajnú vložku. Napríklad na Always vložkách to nevedia zistiť. (vlastná skúsenosť)

anamorma
autor
24. jún 2015

@mimla
@yarnie mam len hrube vlozky,obchod mam dalej no a uz zvracala a mala miernu hnacku...nemocku daleko nemam no vsetko ako pri ms ma boli hlavne ked lezim ....musim teda s tou vlozkou,nemozem ist len tak?

bajana
24. jún 2015

@anamorma vydrz ešte doma...keby to aj bola plodovka, ešte jej ostalo dosť...daj si sprchu, oddychuj, priprav si tašku a chod až keď budú kontrakcie pravidelné po 5min. alebo keď praskne voda (to poznas)...drzim palce

bajana
24. jún 2015

@anamorma inac prave tie hrube vlozky su dobre 🙂

sardinka333
24. jún 2015

@anamorma podla mna ziadna ,,plodovka,, ani moč, ale z teba vytiekol ejakulat....kedže ste po sexe išli spať, tak v lahu to tam ,,krasne,, ostane aj ked sa utrieš, hned potom umyješ to nevýde všetko a potom staneš čiže začne to vytekať, zvyšky. Ejakulat obsahuje tzv. prostaglandíny, kote zmäkčuju krčok a možu vyvolávať kontrakcie. Mám to zažité som v 38tt takže ,,zmäkčujeme,, o sto6 🙂
Plodová voda tečie ,,furt,, neda sa zastaviť, volou ovladať, je to väčšie množstvo tekutiny, ktorá doslova vyteká dlhší cas, to by si neprehliadla. Moč ovládaš volou a aj citiš zapach. Podla mna uz aj psychika u teba pracuje...
Uz aj mna tu pichne, tam bolí a len premyšlam či to je už ,,ono,,. Ja by som doktorovi zavolala - si prvorodička ja treťo, takže ja by som nikde nevolala v mojom pripade, lebo už to tak stresovo neberiem, u teba je to iné aj ta to viac upokojí.

anamorma
autor
24. jún 2015

@bajana no na vlozke mi ostal taky flak hnedoruzovy? Bolesti mam casto no intervaly neviem presne...aha oki,ja pockam kym nepridu trebars vacsie bolesti alebo do vecera asi 🙂

sardinka333
24. jún 2015

@anamorma to može byť kludne ,,zátka,, Tá može odchadzať aj niekolko dní...bolesti musia byť pravidelné, dajme tomu silnejuce. Daj si ešte teplu sprchu...tá to vraj bud rozbehne, ak su to naozaj bolesti, alebo zastaví a nič sa nedeje.....

anamorma
autor
24. jún 2015

@sardinka333. No prave ze neviem co to je,ci je to voda ci moc ci ten ejakulat,ale zeby sa vylial so mna az po trch hodinach? Bolesti mam od tej 4rano furt no su to take stahy v podbrusku a bolest krizov,by som povedala ze su casto ale nepravidelne,takze este pockam a skusim vanu 🙂

sue
24. jún 2015

@anamorma zapisuj si ich 😉 a nelež, hýb sa, do nemocnice choď až keď ti naozaj odtečie plodová voda, keď by si krvácala alebo ak budú kontrakcie každých 5minút...

orlik4
24. jún 2015

@anamorma No ja by som povedala, ze sa ti rozbieha porod, a kedze si prvorodicka, tak po prve to moze trvat dlho, takze by som sa ukludnila (ale to nemusí byt vzdy uplne iste). Ale po druhe, mohla ti kludne odist hlienova zatka. ta vraj sem tam mava taku farbu, aku si popisala. No a za tretie, mas vlastne donosene babo, tak v tomto stadiu kazda zmena znamena odchod do nemocnice. Mne to doktor povedal k zaveru na kazdej prehliadke - bolest, krv, stahy, co i len zly pocit = smer nemocnica... A aj keby si mala rodit az zajtra, ale aspon ta budu pozorovat a ty budes v klude. Osobne poznam pripad, kedy sa v 40tom tyzdni prislo o babatko, tak radsej 100x skontrolovat ako raz neist...

orlik4
24. jún 2015

@anamorma No a este, ze u mna porod zacinal presne bolestami krizov ako pri menzese. A do 1,5 hodiny bolo babo na svete (ale druhe. prve som mala vyvolavane, tak neviem porovnat)

sardinka333
24. jún 2015

@anamorma kludne aj po troch hodinách...mne aj po 1 dni vytieklo, ved ono sa to nalepí na tu sliznicu a postupne odchádza. Ale v ramci pokoja ak mozeš tak zavolaj dokimu....tu ti nikto 100% istotu nedá, že aký je tvoj stav.

terka1607
24. jún 2015

Ak to bola plodová voda určite by ste mala ísť do nemocnice. Ja keď som čakala malú tiež som jej chcela nejako pomôcť von, chodila som po schodoch a išla som aj na dlhšiu prechádzku. Účinok to síce malo, ale určite som si nepomohla. Voda odtiekla, volali sme do nemocnice a povedali nech hneď prídeme. Malej sa stále nechcelo von tak mi museli dať atb, aby sa nepokazila plodová voda a čakala som skoro dva dni v bolestiach, než sa malá narodila. Držím palce nech vám to dobre dopadne 🙂

anamorma
autor
24. jún 2015

@sue sla by som aj dnes ale pojdem vecer len z dovodu aby som vedela co ta cira tekutina je,zatka uz odisla,voda ci pomaly odteka neviem 🙂 nic som v noci nepocitila len mokro a to ze mam bolesti a nutkanie ist na wc
@orlik4 no zatka mi odisla az po tej vode co som nasla na nohavickach a farba prisla az po tej hlienovej zatke...mna dr este objednal na pasy buduci utorok ze to este nevyzera na porod. Teraz trochu oddychujem lebo predsa.spala som len tri hodiny,pobalim posledne veci a ked tak po mne pride priatel domov 🙂 fuuha,no tak neviem,mam take bolesti asi kazdych 10min po 2-3min,snad ale doma neporodim 😝
@sardinka333 radsej zajdem do nemocky,moj dr je tam primar ,ale inak ordinuje u seba len utorky a stvrtky.
@terka1607 tak tak...dopomohla som tomu aj ja ale bojim sa trosku ze este nebude chciet von,no ale mala som bkby pocit zas zeby som dlho prenasala a chcem to mat uz za sebou :D dakujeme 🙂_

sardinka333
24. jún 2015

@anamorma tak držím palce nech porod dobre dopadne a hlavne rýchlo!!! Prajem pokoj, radosť z bábätka!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre