Pohár vína v 39. týždni

14. sep 2020

Ideme na oslavu myslíte že si môžem dat pohár vina som 39tt?

pribinak
14. sep 2020

Nie nedávaj si. Už tých pár dni vydrz.

viikkki
14. sep 2020

Nie!

dkethe
14. sep 2020

Nie 🙂

deti95060810
14. sep 2020

jeden pohár vína by som si dala.... bavíme sa o pohári s mierkou 2 dl či....

autor
14. sep 2020
paneboze
14. sep 2020

ano, aj flasu

autor
14. sep 2020

@paneboze nepýtam sa na fľašu pýtam sa na 1 pohár!

deti95060810
14. sep 2020

tak si sprav strik.... troška vody do vína - niekto aj to pije, vyskúšaj

autor
14. sep 2020

@deti95060810 áno môžem to z riediť s minerálkou nech to nie je také silné 🙂

ckatka
14. sep 2020

Mne moja Gynekologička povedala ze jeden pohár vína tak raz do týždňa je úplne v pohode.

autor
14. sep 2020

@ckatka áno? Ako celé tehotenstvo som nevyoila nič ani kvapku alkoholu ale myslím ze 1 pohár nie je až také strašné ako to tu všetci píšu neviem fakt 🤷‍♀️ nechcem byť za debilnu ale fakt môže uškodiť až tak?

tenerifka
14. sep 2020

z jedneho pohara sa ti nestane nic, ani babu, ale ak to bude naozaj len 1 pohar do 200ml. Ono totizto sa odporuca alkohol 0-nula v tehotenstve, lebo vacsina neodhadne prave ten 1 pohar, a hned by to boli 2 alebo 3, tak najistejsia je uplna abstinencia

autor
14. sep 2020

@tenerifka jasne preboha ze len 1 pohár to zase na tom si dám záležať určite ved ide o moje babo

thoughtfulweirdo
14. sep 2020

Uz v tvojom týždni by sa nemalo nič stať, ale nevidím dôvod si to víno dávať 🤷 akurát málokto vie, že nie je zistené množstvo, ktoré spôsobuje fetalny alkolovy syndróm- takze doktori (a ostatní) tvrdiaci, že pohár vína alebo malé pivo je ok, nemajú svoje tvrdenie ničím podložené.

kubkovamama
14. sep 2020

No ja som úplný abstinent,ja by som si nedala🙂ale myslím,že jeden pohár nič zle nespôsobí a zvlášť na konci tehotenstva.Praveze pri prvom tehu pred 13r na predporodnej príprave nám asistentka hovorila,ako je fajn dať si pohár vina a ešte lepšie trošku tvrdého alkoholu už v termíne pre naštartovanie pôrodnej činnosti.Dokonca exsvokra stiahla raz za týždeň fľašu cerveneho,vraj mala nízky tlak tak myslela,že to pomôže,no môj ex sa narodil v 27tt,takže to až tak múdre asi nebolo

jaya7
14. sep 2020

Ak to chyba chuť vína prečo si nekúpiš nealkoholické ?

autor
14. sep 2020

@jaya7 také existuje?

0silvia0
14. sep 2020

Jasne, ze existuje, aj nealko sampus...

taga
14. sep 2020

Cele tehotenstvo som pila dealkoholizovane vino 😊 chuti vyborne a nema alkohol..

evkakozickova
14. sep 2020

@ckatka naozaj ? Ja mám posledné dni takú strašnú chuť si dať nejaké dobré vínko,no neostáva mi nič iné než vydržať. 😕

kaktus87
14. sep 2020

Ja by som si dala 🙂

evkakozickova
14. sep 2020

@kaktus87 neviem pri predstave na to že mám pod srdcom malé stvorenie....

evkakozickova
14. sep 2020

@autor ty už si na konci tehotenstva,ak máš takú strašnú chuť ako ja úplne ta chápem 😊tak si kľudne daj. Niektoré pijú červené víno aby vyvolali pôrod.

zuzanka.zuzu
14. sep 2020

fakt je ten 1 pohár taký dôležitý? dôležitejší než bábo? tak si daj...

sandrika1986
14. sep 2020

Sprav si ako uznas za vhodne 🙂

ckatka
14. sep 2020

@evkakozickova odporúčam ružový merlot od Vino Hruška. Kúpila som vo Freshmarkete...je to dealkoholizovane víno a chuti ako ozajstné. Ficala som na ňom v lete.ked sme mali jednu oslavu za druhou.

ckatka
14. sep 2020

@evkakozickova inak.teraz je sezóna aj na mušt a burciak. Burciak ma alkoholu malinko keď je čerstvý, to môžeš pohár dva spokojne. A mušt ja idem tak pol fľaše za deň...tam alkohol nie je.

larisa
14. sep 2020

Nie nedavaj si. Predsa je prednejsie zdravé dietatko. Ale môžeš niečo nealko . Napríklad detské šampanské.

estrella5
14. sep 2020

Nám v škole na toxikológii prizvukovali, že alkohol v tehotenstve proste nie. Ani pohár... Neexistuje žiadna prahová hodnota, pri kt. by sme vedeli s istotou určiť, že je to ešte OK. Neriskovala by som...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre