Smäd v 34 týždni tehotenstva

milka1978
26. sep 2012

Ahojte baby .... už niekoľko dní som si na sebe všimla, že som akási viacej smädná ..... som v 34 tt a doteraz to bolo všetko O.K. .... pijem väčšinou buď čaj alebo vodu zo sirupom .... málokedy pijem vody kúpene v obchode, myslím bublinkaté, aj kôli tomu, že nedávno som bola chorá a tak bublinky neboli moji kamaráti 😀 ... je to normálne, že ma takto smädí? 😒

manittu
26. sep 2012

@milka1978 ahoj, ja som v 37 a som smadna vkuse,pijem mineralky, dzus,vodu,caje stale dookola sa neviem dopit, neviem cim to je , ale uskodit si myslim nemoze...doobedu vypijem neaky liter a pol poobede tiez a vecer dalsi litera celu noc nespim lebo chodim na wcko 😀

tatianka79
26. sep 2012

Ahoj, ja som v 35 tt a som smadna cele tehotenstvo, ale pijem hlavne vodu - cistu, pretoze ta je urcite pocas tehu najlepsia.. Ak pijes vodu so sirupom - tak urcite ta smadi aj preto, skus cistu vodu aspon par krat za den, bude to lepsie. Sladke smad neuhasi...aspon nie na dlho.

jankagun
26. sep 2012

alebo si daj do obycajnej vody citron(alebo citronku) ten je najlepsi na smad,mne stacilo vypit pol litra citronovej vody a smadna som uz nebola(az po nejakej hodke a pol-dvoch) 🙂

milka1978
autor
26. sep 2012

@manittu presne to iste je aj u mňa ..... na WC-ko chodím asi 100x denne a v noci je to neznesiteľné, nedá mi to ani spávať .... ale tak aspoň sa mi prečisťujú ľadviny a močový mechúr ale je to normálne? pri prvom som takéto niečo nemala a teraz? niečo neskutočné

milka1978
autor
26. sep 2012

@tatianka79 tak to hej ... ale zase čistú vodu nejako nemusím a máme ju aj dosť chlórovanú takže aspoň trocha nejakej príchute musím mať .... čo sa týka sirupov tak si ich veľa nedvam, v podstate ani necítim, že je voda nejak sladká a čaj sladím väčšinou medom .... kto vie aké to bude keď budem rodiť a chytí ma obrovský smäd 😀

milka1978
autor
26. sep 2012

@jankagun tak toto som ešte neskúšala ... a v akom pomere mám dať vodu a citrón či citrónku?

jankagun
26. sep 2012

🙂 tak aby Ti to nebolo velmi kysle,prip.si daj trosku cukru/medu do toho..ja som si to miesala podla chuti :D

jankagun
26. sep 2012

dokonca ked ma rano zobrali na porodnu salu,tak som si pred vyvolavackou dala este priniest takto spravenu vodu,lebo potom mi samozrejme uz pit nedovolili, a ani som smadna nejako velmi nebola 🙂

manittu
27. sep 2012

@milka1978 no newiem ci je to normalne asi ano 🙂 inac aj ja pijem cistu studenu vodu s citronom sem tam a nic to nerobi len to ze mam zaludok plný vody lebo sa neviem dopit ani s toho... 😀 ale niekde som citala vraj je to dobre ako prevencia proti udrziavaniu vody v tele, vraj ak sa udrziava v tele voda a su opuchy, treba vela pit- to neviem ci je pravda, ale ja naozaj nemam nic opuchnute ani nohy, co sa vela stazuju hlavne na to 🙂

manittu
27. sep 2012

@milka1978 😀 moja svagrina chodila potajomky upijat z flase na izbu pocas kontrakcii - porodu , ze sa to nedalo vydrzat, pery suche, smad strasny a mala zakazane, ale jednoducho nevydzala, a ked pri nej nikto nebol, zdrhla rýchlo na izbu pre 2 glgy a spat 🙂

milka1978
autor
27. sep 2012

@jankagun tak ja dnes kúpim citróny a uvidím či to zaženie smäd .... dnes do rána som bola 3 x na WC-ku a ráno sa mi strašne ťažko vstávalo 😖 som neskutočne unavená 🙂

milka1978
autor
27. sep 2012

@manittu no mne zatiaľ opúchajú iba prsty na rukách ... nohy iba vtedy ak dlhšie chodím alebo dlhšie stojím na nohách ... ale to si myslým, že je normálne, kedže zo sebou už ťahám poriadnu váhu 😀 no ako to bude v mojom prípade v pôrodnici neviem ale určite nepôjdem do nemocky skôr ako kým budem mať kontrakcie každých 5-7 min. radšej si to pretrpím doma ako tam 🙂

jankagun
27. sep 2012

@manittu idealne je vypit v teho vraj 4litre max...tehulky co vypiju 6-8litrov denne,tak tym sa zacina vytvarat zasoba vody a udiera hlavne do noh-opuchy a aj do ruk.kamaratke vtedy pomohlo prestat uplne solit a korenit a miesto tolkých litrov vody zacala viac vodnateho ovocia jest aby jej opuch prestal(melony,pomarance..ale aj napr.paradajky maju dost vody) 🙂

jankagun
27. sep 2012

@milka1978 potom daj vedieť,či TI to zaberá 🙂

milka1978
autor
27. sep 2012

@jankagun no poobede idem do obchodu takže určite kúpim citróny aj citrónku a skúsim to .... čo sa týka ovocia - tak keď ho zjem aj tak som smädná keďže je sladké ... no uvidím možno zaberú paradajky 🙂

milka1978
autor
29. sep 2012

@jankagun no včera som nezohnala citróny tak som si kúpila také kyslejšie mandarínky a tie som dala do vody .... a musím sa priznať že to celkom pomohlo 🙂 vypila som oveľa menej vody pričom som nepociťovala smäd a konečne som aj nechodila na WC-ko ako na hodiny klavíra 😀 dakujem baby za rady 😉

jankagun
29. sep 2012

@milka1978 tak to sa tesiiim 🙂 a mandarinky teda skusim tiez ked nebudu mat citrony 😀

janinah
29. sep 2012

@milka1978 neviem či ti to už niekto písal,nečítala som,ale mysli aj na teh.cukrovku

milka1978
autor
29. sep 2012

@janinah tehotenskú cukrovku nemám .... podľa tesu čo som absolvovala som mala pred odobrtím cukor 3,8 alebo tak nejako a po vypití cukru 4,2 a lekárka povedala, že je to ukážkový výsledok

eri28
30. sep 2012

@milka1978 zavisi od toho co je to vela...
ja som zyknuta pit dost, teda aj pred tehu som pila viac, ale vela urcite nie, len tolko kolko moje telo potrebuje....
keby si denne pila viac ako 4 litre, a aj mocila vela, je to podla mna uz cukrovka, testy sa robia tusim skor, neviem tu v NL, sa nerobia vobec u kazdej maminy, ale cukrovkaa ti moze vybehnutzvysit sa aj v neskorsom tyzdni, po negat. teste, tak ja myslim 😅 ....
babo pije plodovu vodu, ktora sa mu obmiena zhruba kazdych par hodin, cize moze byt, ze mu vodicka, len chyba a si okej...
tekutina, je dobra aj proti zapche...
napriklad ja pijem cez den dost, a v noci, sa vzdy zobudim, a vypijem pohar mlieka zazeniem aj smad, trosku hlad, a vedcinou este aspon pohar dzusu, ale ja zvyknem 100 perc, dzusi riedit vodou su na mna sadke 😉
kazdu noc pijem aspon toto a cez den dost, cize wc, je koja druh spalna 😝 , ale viem ze mimi to potrebuje tak neriesim....
my tu mame dost teplo, lebo vonku je zima, cize v spaln mam este pol litra vody vo vlase ktoru pijem, no jasne a este cez den v pohode, do troch litrov vypijem 😵

eri28
30. sep 2012

@milka1978 inac este som zabudla, voda je dobra aj proti tvrdnutiu bruska, ja som do seba magnezko nikdy nedavala, nebolo asi treba, nikto mi poradil, ked som sa pytala odbornikov, ze si kupim, ze nie, moj iba vycital, ze zelezo, ale ani to nejedavam, myslim, ze netreba....
cize v tvojom tyzdny mi brusko tvrdlo, obcas, aj ked obcas som ho mala, len nafuknute zo stravy, a na to su tekutiny prva pomoc, no a idem do finale, cize mam to denne, co je uz teraz norma, cize z vodou som najlepsia kamoska 😀 , doporucujem...........

milka1978
autor
30. sep 2012

@eri28 wow super čítanie, vážne 🙂 no ja denne vypijem tak 3 litre vody a v noci tak pol litra ..... no niekedy je ten smäd ale neskutočný ..... môže to byť aj jedlom, môže byť viacej slanšie a z toho ma vie smädiť najviac ...... vtedy vypijem aj 4 litre vody ..... snažím sa aj zmeniť jedálniček no keď dostanem chuť na olivy tak viem zjesť aj 3 sáčky 😀 alebo taká slaninka hmmmm toho sa viem ojesť poriadne 😀 ..... a potom ten smäd 😒 no nič moc .... skúsila som aj čistú vodu s vytlačenými mandarínkami, ale takými kyslejšími .... nemali v obchode citróny .... a bolo to celkom fajn a ani smäd som nemala až taký veľký .... viacej ma to osviežilo ..... a ak drobec potrebuje viacej vodičky tak ju určite budem piť, veď už teraz tam má málo miesta a vodička mu len pomôže v lepšom pohybe 😉 ..... ďakujem za radu

anika44
21. feb 2013

Ahojte mamičky, chcem sa spýtať pijem vädšinou vodu z vodovodu ale studenú ale nie až ladovu, mohlo by to nejako uškodiť malému?

syslica
21. feb 2013

@anika44 V pohode, čistá voda mu rozhodne neuškodí 😉 a čo sa týka jej teploty - pokiaľ studená = takmer vlažná, ale ešte osviežujúca, je to v poriadku. Čokoľvek ešte studenšie by síce neuškodilo bábätku, lebo cestou k nemu sa voda zohreje, no mohlo by uškodiť tebe, na hlasivky, hrdlo a pod.

anika44
21. feb 2013

@syslica ďakujem za odpoveď, nepijem až ladovú vodu,takú normál z vodovodu. Ja som sa bála,aby nenachladol z nej alebo niečo podobné.

syslica
21. feb 2013

@anika44 Tak to je potom úplne v poriadku, lebo je to presne tak, ako som ti písala - už keď sa voda dostane k tebe do tela, automaticky sa otepľuje - vôbec sa nemusíš obávať. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre