Som v 34 týždni a mám opuchnuté chodidlá

eri28
31. aug 2012

Buduce maminy a maminy, zlozila som temu, uz neviem co mam robit.Tehotenstvo este nemam u konca, myslim, ze mesiac este potiahnem urcite, a mam tak opuchnute chodidla, hlavne prave, ze pri chodza mi sposobuje bolesti. Keby som mala obydve, tak velmi asi ani bez bolesti neprejdem, no mam viac prave chodidlo, cize boli ma iba to...Neviem ci mam skocit k dokimu, a ci su na to vobec neake lieky.Mate s tym niektora skusenosti.... Opuch je viac na malickovej strane, nie je rovnomerny na celom chodidle, cize dost mi to krivy klembu nohy, a to mi sposobuje tu spominanu bolest pri chodzi. Tlak krvi mam dobry, a iba trosku opuchnute clenky.Viete mie nieco poradit?
Ked sedim nohy mam zasadne vyssie, a papuce uz pouzivam iba mojho partnera, mozno skusim aj tenisky 😀 , ale on ma oproti mne dost velku labu 😅 ...

sarinka123
31. aug 2012

@eri28 Mne lekar vzdy v tehotenstve kontroluje aj opuch noh. Môžeme koncu tehotenstva sa tento opuch noh moze vyskytovat. Je to cievnym systenom, zadrziavanim vody v tele, pripadne ladvinami. Ak mas telefon na lekara, urcite mu o tom povedz. Za opytanie nic nedas, mozno ti dá nieco na odvodnenie.

janka743
31. aug 2012

ja som mala tiež opuchnuté nohy - hlavne členky koncom tehotenstva, nepomahalo mi nič, a v pôrodnici po pôrode ma ukludnili, že to sa mi do 10 dní po pôrode upraví, čo je pravda, upravilo sa to až po pôrode. lekár mi nič na to nedal, asi ani nič nie je na to. tiež sa mi s tým zle chodilo, nič som neobula, zle som sa cítila (zavadzalo mi to). ešte že je leto, a dajú sa nosiť šlapky, ja som nosila koncom tehu také s posuvnými remienkami. treba len vydržať.
a závidim všetkým ženám ktoré majú nožičky akoby nič... pripadala som si sama taká mohutná. takže si z toho nič nerob.
držím palce aby všetko dobre dopadlo a obom želám veľa zdravíčka

ktore
31. aug 2012

@eri28 ja som mala opuch noh uz od 5 mesiaca.ale nic vazne.od unavy to bolo.dokina mi kazala vykladat a jest vela melonu.odvodnuje.inak nic ale treba to povedat doktorovi lebo ti to robi problemy a bolesti.mne pomahala aj vlazna voda.v tych horucavach mi hned puchli nohy a som chodila do bazena.to mi velmi pomohlo.a este mi radili aj konskou mastou natierat,ale to mi velmi nepomohlo.sice mozno aj ale som si pred natieranim vzdy vlaznou vodou umyla nohy alebo mocila v lavori pred telkou

eri28
autor
31. aug 2012

dakujem za odpovede, ja som mala opuchnute nohy, ale neako v norme, a som v zahranici, cize ma to nikdy nenapadlo, neako niekomu hovorit, tu je vsetko prikladane tehu, a pride mi, ze to maju trosku na lahsiu vahu, teda to je len moje myslenie, neviem, V pondelok, asi zavolam praktickemu lekarovi a opytam sa ho na to, mozno mi naozaj nic ine neostava, iba odpocivat, setrit sa a cakat na nasu malu lasku 😅 .

julka2217
31. aug 2012

ahoj, tak ja som uz v 35 tyzdni a problemy s opuchnutymi nohami mam tak asi od 30 tyzdna, kazdy lekar ti povie , ze je to normalne, kazda zena v tehotenstve a pred porodom si prechadza opuchnutym celym telom. Ja mam taktiez popuchnute nohy zo spodu v klembovej casti a v noci sa na nohy nemozem ani postavit, takisto mi ruky opuchaju cez noc a az tak , ze ich rano nemozem ohnut a bolesti prstov pri kostickach mam nenormalne, niekedy az hodina prejde ked sa zotavim z odpuchnutia .......ja rodim v zahranici a aj tu zijeme zatial,moja porodna asistentka mi povedala pri , ze je to normalne opuchanie, prosti odpuchnutiu pomaha akupunktura od 35 tyzdna tehotenstva alebo do tyzdna jest odvodnovaciu kuru ovocie + ryza alebo ovocie+ zemiaky, ze to pomaha velmi dobre.Skus a uvidis, ale netrap sa nad opuchanim , musis to prekonat, po porode do 2 tyzdnov z teba vsetko opadne.

eri28
autor
1. sep 2012

@julka2217 ahoj, tak si ma ukludnila, cakala som neako taku odpoved, ze je to okej, cize musim vydrzat...
presne ako pises na klembe nohy, a tie kosticky katastrofa, vcera som si nasla doma neaku mast proti opuchom natrela som si to na noc, a trosku lepsie, rano je to vzdy trosku lepsie, lebo nohy su odychnute, ale cez den a po chodzi katastrofa 😝 ...
No neako to do konca uz dokrutime, a asi skusim aj ten jedalnicek spestrit, lebo ja papam, vsetko co vidim 😀

eri28
autor
1. sep 2012

@julka2217 k sestricke idem na kontrolu o 2 tyzdne, ale urcite jej to spomeniem, a rodit tu budem tiez to bude sranda, no neva 😅 , lebo moj jazyk nie je este plynuly, ani anglicky, ani hlansky, ale rukami, nohami, neako to zvladneme 😅

julka2217
1. sep 2012

@eri28 neboj vsetko bude v pohode, len treba vydrzat , a na opuchy pomaha velmi dobre octanova mast ak ti mozem poradit 🙂 a bud rada ze papas vsetko co vidis, lebo ja od zaciatku tehotenstva som mala a stale to pretrvava nechut do jedla ale hladna som niekedy ako vlk , ale ked si s tym pomoct nemozem , ze ked nemam chut a krce v zaludku ....

evinab79
1. sep 2012

Ahoj,
mne tiez puchnu nochy, som v 30.t. Ja pouzivam zdravotne podkolienky zo zdravotnickych potrieb, je to aj dobra prevencia vzniku krcovych zil v tehu. Osobne by som si nedavala ziadne masticky. Papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre