Tvrdnutie bruška alebo,,vydúvanie" bábätka

mtn112233
26. júl 2021

Ahojte 🙂
Som v 34tt a už dlhšie sa mi stáva, že mám pocit ako by sa bábätko v brušku vyduvalo alebo zapieralo zvnútra.. neviem presne ani ako to opísať ☹ buď na jednej strane alebo z oboch strán pupka sa mi vyduje kopec ktory je na dotyk tvrdý ale okolo neho nahmatam aj mäkké brucho (celé bruško sa ako keby zdeformuje na jednu stranu) popri tom ako sa mi tá hrca robí čo vidno aj na pohľad cítim tlak a ako keby tŕpnutie po pár sekundách to prejde a bruško je znovu mäkké celé. Pohyby popri tom cítim normálne.
Neviem či je to ok či ste sa s tým niektorá stretla alebo je to tvrdnutie ja celkom ani neviem aké to tvrdnutie vlastne je či to stvrdne celé brucho alebo len určité miesta :(

petraaa1109
26. júl 2021

Je to vydúvanie bábätka, zažívam to aj ja dennodenne :D už má v brušku menej miesta

elenita
26. júl 2021

@mtn112233 Ahoj, je to uplne normalne a nie je to tvrdnutie bruska. Tvrdnutie je, ked sa Ti cele zovrie v jednom krci, ako ked zovries ruku v past.

hipuska
26. júl 2021

Tvrdnutie by si cítila celú maternicu. Pod vrstvou tuku by si si ju presne nahmatala. Ako loptu. Toto bude pravdepodobne chrbátik/ritusa bábätka. Predsa len, to už je väčšie dieťa

mtn112233
autor
26. júl 2021

@petraaa1109 ja to cítim už dosť dlho ale posledné dva dni mám pocit že sa stále len zapiera.. až sa niekedy zlaknem keď pozriem na brucho a vidím aké je zdeformované že jedna polka je tvrdá a vyduta a druhá polovica je mäkká a splasnuta 😀

mtn112233
autor
26. júl 2021

@elenita, @hipuska.. predpokladám že pri tom ozajstnom tvrdnuti bruška sa nijako jeho tvar nemení však? Asi to bude predsa len zapieranie bábätka lebo mne síce časť brucha stvrdne ale sa pri tom aj zdeformuje niekedy jeden kopec niekedy dva vedľa seba fakt ako keby som ritku videla

hipuska
26. júl 2021

@mtn112233 no, aj keď bruško stvrdne, môže byť vypuklé lebo ak bábo bude mať nejakú cast vystrcenu. Ale budeš to naozaj cítiť ako loptu. Myslím, kebyže si ho obhmatas z boku, z hora....

jaskolka
26. júl 2021

V takom vysokom štádiu je to normálne, bábätko už nemá skoro žiadne miesto, tak pri pohyboch a sa "vypuci"aj tak, že doslova celé brucho sa ti posunie, mne to bolo až smiešne, ako sa ku koncu hybalo z boka na bok. ☺️☺️.Vystrci aj lakeť alebo kolienko, zadoček, je to celkom normálne.

mikasz
26. júl 2021

@mtn112233 je to len vyduvanie bruska, ako sa babatko natahuje, uz tam nema vela miesta.
Tvrdnutie bruska je akoby si dostala taky krc, cele stuhne a je tvrde ako lopta.

riderka1
27. júl 2021

ja mu vždy poviem: zase sa pučíš, ty môj malý púčik.. 😍 robí to niekoľkokrát denne..
tvrdnutie bruška mám občas, je to akoby kŕč maternice, ktorá po chvíli ustúpi, dosť nepríjemné, ale zvládnuť sa to dá, odkedy užívam Magnosolv, je to lepšie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre