V ktorom týždni začína siedmy mesiac?

domi23
18. mar 2013

Ahojte tehulky.., ktorým týždňom sa začína 7 mesiac?? Koľko ste do 7 mesiaca pribrali a ako sa cítite??? Ďakujem 🙂

soldi
18. mar 2013

@domi23 26+5 🙂 zacinam o tyzden. momentalne mam hore uz 9 kil. som zvedava, ako na tom budu ostatne. Ty mas kolko hore?

lienka1701
18. mar 2013

tak mi potom podľa tohto začiname 7mesiac zajtra...a pribrali sme 9kg...no uvidíme na poradni či sa k tomu čosi pridá

soofias
18. mar 2013

@soldi ja mám tiež termín 28. júna, zatiaľ 4 kilá hore 🙂

domi23
autor
18. mar 2013

Ja som v 27 tt a mám + 15 kg. ☹ noo rastieme rýchlo

soldi
18. mar 2013

@domi23 hmm, tak to je dost ☹ gyn Ti na to nic nepovedal?
na druhu stranu, minule tehotenstvo som pribrala 42 kil- zadrziavala som vodu, tak mozno je to aj Tvoj pripad 🙂

domi23
autor
19. mar 2013

42 kíl??? Och neskutočne... Nie môj prípad to určite nie je... Mám pred sebou ešte 3 mesiace... A ak priberiem cca este niejake 8-10 kíl tak to budem mať do kopy + 23-25 kg a to je v pohode.... Uvidíme... Mne tipuju známi 😠 okolo 10 kg pribratie... 🙂

luu28
19. mar 2013

ja v 27 tt + 4,5 kg 🙂

sasha226
19. mar 2013

ahojte, 3. Trimester – 27. Týždeň (7. Mesiac)
ja som v 29tt plus 2 a mam 8 kg hore.

babulka1978
19. mar 2013

@soldi 42 kil????? fuuuuha.....no...ja som pribrala zatial 9...a lekarka na poradni, ze po glukozovom teste uvidime, ze co s tym.....tak sa fakt tesim 🙂 pri prvom som sa postavila 2 dni pred porodom na vahu a mala som plus 11 kil....mala sa narodila a nemala som navyse ani gram.......

soldi
19. mar 2013

@domi23 jaaj, nemyslela som Tvoj pripad, ze tolko priberies, ale ze to moze byt len voda a nie tuk 🙂 mne to zacalo tak nabiehat posledne tyzdne, dve az tri kila tyzdenne bol standart. aj ked som bola napr. cely den len o vode. to proste neovplyvnis.

@babulka1978 hej, bol to brutal, zataz na cele telo, sla som z vahy 60 na 102, skoncilo to preeklampsiou a rodila som s tlakom 160/110.
teraz mam 8 kil hore (kilo som schudla za posledny tyzden) takze som celkom spokojna, stravujem sa normalne a glukozovy test u mna dopadol na vybornu 🙂

ono je to priberanie velmi individualne, vela zalezi od startovacej vahy (chude baby vzdy priberu viac) a tiez od toho, ci clovek trpi nevolnostami, alebo nie. lebo ak nie, tak jasne, ze priberie viac, nez baba, ktora prve tri mesiace pregrcia 😅

babulka1978
19. mar 2013

@soldi u mna bola startovacia vaha tiez cca 60 kil......teraz mam 69......a citim sa ako hroch 🙂 pri malej som ranne nevolnosti nepoznala, ale od 20tt som mala zapalene obe oblicky a pecen......takze mi ani jest nechutilo....teraz pri drobcovi som si potykala s misou par krat......ale toto tehu vo vseobecnosti zvladam lepsie....

syslica
19. mar 2013

@domi23 pozri www.tehotenskakalkulacka.sk, tam ti vypočíta po zadaní posledného dňa MS všetky pravdepodobné termíny. Inak máme skoro rovnaký termín pôrodu a ja mám zatiaľ nejakých +6 kg. Je to však silno individuálne, nemá zmysel porovnávať, lebo každá žena je iná. A ako sa cítim? Skvelo, hlavne keď viem, že to moje bruško nie je len čistý tuk ale že sa tam niečo hmýri a kope 😀. Jediný problém je poloha pri spánku a kandidóza po ATB.

domi23
autor
19. mar 2013

Tehulky to je vlastne jedno či + 15 kg alebo 25 kg... Prajem vám prijemne tehulkovanie 🙂

soldi
19. mar 2013

@babulka1978 toto druhe tehotenstvo som zacinala na 67, 4 kila mi zostali v prsiach a brusku a 3 som pribrala, ked som zacala cvicit 🙂 takze momentalne mam 75, ale citim sa super, plna energie a velmi pohybliva, gynekolog je vzdy zhrozeny zo mna, ze ako mu tam zoskakujem z kozy, ze to sa na tehotnu nepatri 😅 😀

a kolko merias?
inak tiez toto tehotenstvo zvladam lepsie nez to predtym, konecne si to trosku aj uzivam 😵

dudi30
19. mar 2013

@domi23 asi tak nejak by to malo byt 🙂

adka12
19. mar 2013

ja som mala +5kg

babulka1978
19. mar 2013

@soldi meriam 173, a vahu pred tehu som mala cca 60 kil......ale tiez momentalne v podstate nemam ziadny vacsi problem.....gynekologicka mi vzhladom na to prve rizikove a aj vzhladom na to, ze od zaciatku tehu mam aj cystu na vajecniku uz par krat ponukla byt doma, ale este fungujem......ale uz teraz mi ta cysta robi trosku problemy, tak uvidime 🙂 momentalne si to tehu este uzivam 🙂

soldi
19. mar 2013

@babulka1978 jaaj, Ty chodis do roboty? som myslela, ze si doma s malou 🙂 a prve si mala preco rizikove?
mne sa na poslednej poradni skratil krcok, a cely prvy trimester som spinila, gym mi stale hovori, ze sa mam sestrit, ale to sa proste neda pri malom 🙂
a ake problemy Ti robi cysta?

babulka1978
19. mar 2013

@soldi chodim do prace 🙂 mala je doma so svokrou 🙂 prve som mala rizikove, lebo v 20tt som skoncila v nemocnici so zapalom oblicky......hned na to zapal druhej, a zapal criev a pecene....proste moje telo vobec nespolupracovalo (vraj som mala malo miesta v brusnej dutine na maternicu)....ale mala sa mala dobre....len ja som mala problem.....pobrala som kopec ATB, prezila jednu brutalnu alergicku reakciu na lieky, a ku koncu som uz pravdu povediac nevladala, a uz som odmietala aj lieky.....som to uz chcela vydrzat.......a dobojovali sme do stastneho konca 🙂 mala sa narodila v termine, zdrava ako buk......sice som po porode kvoli anemii zacala v porodnici odpadavat, a skoncila na transfunzii a infuzkach....malej bolo dobre.....sice ju uz v porodnici museli prikrmovat UM, lebo to moje mliecko jej nestacilo, a po tej transfuzii som on nadobro prisla, tak mala bola proste stastne krasne zdrave ruzove babo 🙂 Cysta proste brutalne tlaciiiii....mam ju za maternicou, a od bolesti mi uz trpne bok......tak uvidime.....no....ja som v prvom trimestri tiez spinila....az do 12tt som brala Duphaston.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre