Kozmetika Nivea pre novorodenca

martinusik91
22. okt 2013

Už dlho sa neviem rozhodnúť akú značku kúpiť.Čo poviete na niveu?Tie ktoré ju používate ako ste s ňou spokojné?Ďakujem 😉

nikolet_89
22. okt 2013

@martinusik91 ahoj v provom rade ti ja osobne poradim nepouzivat kozmetiku a nekupovat...kup az ked sa dietatko narodi nevies aku bude mat pokozku a jedno z druhym moze mat aj exemik niaky barz co a potom budes teprve kupovat inu kozmetiku vhodnu pren...my sme malej davali od narodenia AVIRIL olejcek na telicko po kupani a na vlasky...kedze my mame vlasanu asi od pol roka sme jej aj vlasky zacali umyvat samponom NIVEA obyvacnym nie camilkovym pre pripad alergie, a mydlo tiez asi v tom veku a to kupujeme Sebamed vsetko od nich si sampon, alebo telove mlieko su drahsie ale, no vzdy v DM-ke kazdy mesiac je na nieco z toho akcia takze kupis skoro aj o polovicu menej 🙂

martinusik91
autor
22. okt 2013

@nikolet_89 tak vy ste do pol roka pouzivali len olejcek po kupani?no a teda este na zadocek proti zapareninam?a az od pol roka ostatne?

ichbinich
22. okt 2013

@martinusik91:
Ja pouzivam Nivea pre seba aj pre deti.
Ale teda novorodenec nepotrebuje dokopy nic 😉
Trosicku gelu do kupela, este lepsie je tvoje mliecko 😉
Mam aj tu radu sensitive & pure, tu bielu, aj tu klasicku modru. Obidve deti mi obe znasaju dobre. Mne prijemne vonia.
Mam aj krem na zadok, mala som pre syna aj ten SOS, ked mal velke zapareniny. Na zimu mam ten proti vetru a chladu, ale ten fakt iba ked velmi mrzne. Zato si ho potom dam aj ja 😉
Telove mlieko som kupila, ale nepouzivala. Olej pouzivam iba na velmi suche miesta, mojim detom za usami.
Pridam trosku gelu do kupela, dobre oplachnem a viac vacsinou netreba.
Spokojna som aj s kozmetikou Hipp. Kupujem vacsinou, co je v akcii, ale najviac tieto dve znacky.

katren
22. okt 2013

@martinusik91 riad sa sebou a nie tym co ti povedia tu na Mk...my od narodenia kupeme v nivei a aj ma zadok davame niveu sos nie tu na zapareniny 😉

nikolet_89
22. okt 2013

@martinusik91 iba olejcek ano a na zadocek sme davali sudocrem a kedze je dobre drahy tak ja som si zobrala ten co ti daju v nemocnici ten zvysok mi vydrzal este asi 2 tyzdne potom som kupila jeden sudocrem a potom uz nic kupila som klasicky krem na zapareniny od ALPY aj ten olejcek je myslim od nich som sa pomylila ale tak mala nemala problem vobec zo zapareninam, takze som jej ani nedavali zakazdym po prebaleni...ale zevraj aj bepanthen je dobry...a hej naco kozmetiku na to telicko co sa nepoti, ked mala cca 4-5 mesiacov a boli sme sa kupat tak som ju doma osprchovala a dala jej ten sebamed kedze je to aj pre deti z exemami ktore chvalabohu nemame ale tak istota je istota

martinusik91
autor
22. okt 2013

@nikolet_89 bepanthen dostanem ku flaske ktoru som objednala tak ten vyskusam a uvidime ci to bude ok tak vravis ze sa to najviac oplati v DMke ?

stanislavao
22. okt 2013

@martinusik91 ja som niveu pouzivala a bola som spokojna. je to jemna, prijemna kozmetika - mydlo, sampon, a ine vyrobky su podla mna pre babo idealne. ale....ked sa nam objavil ekzem, tak uz mozeme pouzivat len Bupi, co skutocne odporucam. a dobra je este sada Babylove z DM drogerie. uricte nepouzivajte Johnsons - vela alergenov obsahuje, aj ked krasne vonia. a zbytocne babatko nekremujte, ked nema suchu pokozku. mydlo a sampon uplne stacia. krem na ritku Sudocrem. zbytocne ziadne oleje, telove mlieka, nic netreba. a Oilatum emolient do kupela.

martinusik91
autor
22. okt 2013

@stanislavao takze vravite ze Bupi a sudocrem na zadocek by uplne stacilo?

stanislavao
22. okt 2013

@martinusik91 ano. sampon bupi, detske myslo bupi a sudocrek. a ak je velmi zaparena ritka, napr, pri hnacke, tak majte doma Imazol krempasta a tej vyhoji ritku velmi rychlo. ziadne oleje, mlieka ani nic podobne nemusite kupovat, lebo je to zbytocne podla mna. potom pokial by malo babatko suchu pokozku, to zistite ale az casom, tak natierat a velmi dobre je mlieko Excipial - nedrazdi, protialergenne.

stanislavao
22. okt 2013

@martinusik91 a ritku netreba tiez kremovat pri kazdom prebalovani, ale len podla potreby. to uz uvidite. pokial bude ritka trosku cervena, date trosku sudocremu, alebo len vecer date po kupani. ale urcite netreba pri kazdom prebalovani. a este kedna rada. vlhcene utierky nepouzivajte tiez stale. pokial ste doma, tak ritku umyte pod tecucou vodou mydlom a poriadne vysusit. vlhcene utierky pouzivat len pocas cesty, u doktorky, ked treba a pod.

nikolet_89
22. okt 2013

@martinusik91 urcite ano

tjarka1
22. okt 2013

a už teraz som zmätená :D každému bábätku asi vyhovuje niečo iné, ako to tu tak čítam 🙂

martinusik91
autor
22. okt 2013

@tjarka1 aj ja 😀 asi sa treba rozhodnut pre jednu znacku vyskusat a podla toho sa rozhodnut inak to nevidim

januliku
22. okt 2013

@martinusik91 Od narodenia kupeme malu len v cistej vode, zadocek umyvame mydlom bupi (aj to len podla potreby) a po kupani kremujeme modrou indulonou. Dcerke detska kozmetika nevyhovuje, hlavne nic do vody a olejceky na telo, vsetko jej to strasne kozu vysusuje. Na zapareniny som pouzivala rybaciu mast. Vlasky umyvame samponom az od roka, mame sebamed, ale tiez vysusuje.